نحوه فهمیدن کسانی ک شماره ما را دارند در تلگرام

نحوه فهمیدن کسانی ک شماره ما را دارند در تلگرام

مطمئناً شما می خواهید بدانید چه کسی شماره ما را در تلگرام دارد و آن را نگه داشته است ، با چه نامی ثبت شده است یا ما در لیست چه کسانی هستیم. اینها سوالاتی است که در زیر به آنها پاسخ خواهیم داد.

بگذارید ابتدا با گفتن این نکته شروع کنم که برای اطلاع از چنین مشکلاتی هرگز هزینه ای پرداخت نکنید و برنامه هایی را که ادعا می کنند چنین کاری را نصب نکنید. نیازی به نصب این برنامه ها نیست زیرا 100٪ کار نمی کنند ، فقط کافی است وقت بگذارید و مطالب زیر را بخوانید.

استفاده از تلگرامی که مخاطبین دوطرفه را نشان میدهد

ساده ترین راه این است که برنامه Telegraph را نصب کنید و سپس با حساب خود وارد شوید. حالا به سراغ مخاطبین خود بروید و هرکسی نمادی مانند شمایل جلوی نام خود داشته باشد به این معنی است که شما را نیز شمرده و نجات داده است.

چگونه بفهمیم چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند

اونایی که جلوی اسمشون این آیکون نیست یعنی شمارو تو مخاطبین خود ندارند. البته من به عنوان نمونه تلگراف و مثال زدم و شما میتونید از برنامه های مشابه هم استفاده کنید.

فهمیدن چه کسی شماره ما را دارد با Share my Contact

ابتدا مخاطب را حذف کرده و به طور موقت از لیست خود خارج کنید ، به کنار PV بروید و روی سه نقطه بالا کلیک کنید. اگه Share my Contact  ظاهر شود ، به این معنی است که فرد شما را حساب نمی کند.

این روش ممکن است برای به روزرسانی های آینده جواب ندهد ، اما در هر صورت با روش اول می توانید به راحتی متوجه شوید

شماره در تلگرام دیده میشود

چرا بعضی اکانتا شمارشون برای من معلومه!!!

در قسمت حریم خصوصی و امنیت در قسمت شماره تلفن تلگرام ، جایی که می توانید تعیین کنید چه زمانی آنها می توانند شماره شما را ببینند و آن را مشاهده کنند ، سه گزینه وجود دارد که می توانید برای نشان دادن شماره خود تغییر دهید و برای همه یا افراد خاص نیز می توانید مخفی شوید یک عدد.

برید رو پروفایل کسی که قصد دارید چک کنید آیا شمارو در مخاطبین داره یا نه، حالا اینجا اگه شماره طرف برای شما افتاده باشه دو حالت دارد

، یا شماره خود را برای همه به نمایش گذاشته یا اینکه فقط برای مخاطبین اینکارو کرده! وقتی تو پروفایلش add this to contacts را بالای صفحه ندیدین ولی شماره طرف براتون افتاده یعنی فرد مورد نظر شمارش و برای همه به نمایش گذاشته و ربطی نداره که شما جز مخاطبینش باشی یا نه!

اما شماره کشور به شما تعلق گرفته است ، به این معنی است که فرد مورد نظر شمارش شده و به همه نشان داده شده است ، و این مهم نیست اگر شما یکی از مخاطبین او هستید. یا نه!

نکته مهم در مورد نمایش شماره در تلگرام

در سال های گذشته و در نسخه های قبلی 5.11 بود که اگر شخصی را با شماره خود دیدید ، به این معنی است که شخص دیگر نیز شماره تلفن شما را دارد

و اگر حساب او بدون شماره تلفن همراه بود و دیگری را فقط با کارت شناسایی مشاهده کردید ، او شماره شما را نگه می دارد. نه ، اما این اصلاً نیست و همانطور که در بالا توضیح دادیم ،

هرکسی می تواند آن را بشمارد و به همه نشان دهد و هیچ ارتباطی به این ندارد که شما شمرده شده و نجات داده اید!
فقط به ترفند بالا توجه کنید تا بفهمید چه کسی تعداد ما را در این شرایط دارد

چطوری بفهمم دوستام ، شماره منو با چه اسمی تو گوشیشون ذخیره میکنن؟

متأسفانه هنوز راهی برای کشف این موضوع وجود ندارد ، اما اگر روش خاصی برای کشف آن می دانید ، آن را در قسمت نظرات ارسال کنید تا دیگران بتوانند از آن استفاده کنند.

———————-.

از کجا بفهمیم که در تلگرام یا واتس اپ کسی شماره مان را سیو کرده است؟

سوال اینست که از کجا بفهمیم شماره موبایل مان در کانتکت Contact گوشی تلفن همراه تلگرام Telegram یا واتس اپ WhatsApp کسی سیو یا ذخیره شده است تا حریم خصوصی خود را حفظ کنیم.

حفظ حریم خصوصی شماره مان در تلگرام یا واتس اپ

محافظت از حریم خصوصی و جلوگیری از سو abuse استفاده از فضای مجازی یکی از مواردی است که باعث نگرانی کاربران شبکه های اجتماعی می شود.

شاید سوالی که برای بیشتر ما پیش آمده این است که چگونه می توان فهمید شخصی شماره موبایل ما را در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام یا واتس اپ ذخیره کرده است.

پاسخ به این سوال می تواند به ما کمک کند از حریم خصوصی تلفن همراه خود محافظت کنیم.

از کجا بفهمیم که در تلگرام کسی شماره مان را ذخیره کرده است؟

در پیام رسان تلگرام یک روش ویژه برای کشف اینکه چه کسی شماره تلفن ما را ذخیره کرده است وجود دارد. بنابراین ، اگر شخصی که شماره او را به شناسه تلگرام خود پیام نداریم

، اگر شماره وی در قسمت نمایه و بیو نمایش داده شود ، آن شخص شماره موبایل ما را دارد و در غیر این صورت قطعاً آن را به شناسه ای که به آن پیام داده ایم ارسال می کند .

روش دیگری نیز برای آنکه بفهیم چه کسی شماره موبایل مان را بر روی گوشی تلفن خود سیو کرده است در Telegram وجود دارد

که به این ترتیب است که به صفحه فرد مورد نظر جهت ارسال پیام رفته و در آنجا بر روی حالا بالای صفحه سمت سه تا نقطه موجود در بالای صفحه ضربه زده تا پنجره ای باز شود.

چنانچه گزینه Share my contact را مشاهده کردید یعنی طرف مقابل شماره شما رو ذخیره نکرده است.

برای آنکه بفهیم چه کسی شماره موبایل مان را بر روی گوشی تلفن خود سیو کرده است در تلگرام Telegram وجود دارد که به این ترتیب است که به صفحه فرد مورد نظر جهت ارسال پیام رفته و در آنجا بر روی حالا بالای صفحه سمت سه تا نقطه موجود در بالای صفحه ضربه زده تا پنجره ای باز شود. چنانچه گزینه Share my contact را مشاهده کردید یعنی طرف مقابل شماره شما رو ذخیره نکرده است.

لازم به ذکر است که این روش ها ممکن است با به روزرسانی های جدیدتر این پیام رسان کار نکنند.

در مسنجر موبوگرام که افزونه تلگرام است ، می توانیم بفهمیم چه کسی شماره ما را ذخیره کرده است. افرادی که شماره تلفن ما را در تلفن خود ذخیره کرده اند با یک نماد ساختگی مشخص شده اند.

در پیام رسان موبوگرام هم که یک برنامه جانبی تلگرام می باشد می توانیم بفهیم که چه کسی شماره ما را ذخیره کرده است. افرادی که شماره موبایل مان را در گوشی خود سیو کرده اند یک آیکن آدمک علامت گذاری شده اند.

چرا بعضی شماره بعضی اکانت های تلگرام برای ما نشان داده می شود؟

در آپدیت های جدید، در قسمت Privacy and Security تلگرام و در بخش Phone Number ما میتوانیم تعیین کنیم که چه کسانی بتوانند شماره موبایل مان را ببینند.

سه گزینه وجود دارد که می توانیم آنها را تغییر دهیم تا شماره خود را به همه یا مخاطبین خود نشان دهیم یا گزینه سوم را انتخاب کنیم که شماره تلفن همراه ما به کسی نشان داده نشود.

اگر به نمایه شخصی بروید که می خواهید بدانید شماره شما را ذخیره کرده است یا خیر ، می توانید تعداد آن شخص را نشان داده شود. در چنین مواردی ، دو مورد وجود دارد ، یا شخص تعداد خود را به همه نشان داده است ، یا این کار را فقط برای مخاطبین خود انجام داده است.

چنانچه در پروفایل وی و در جایی که می خواهید پیام ارسال کنید Add this to contacts را بالای صفحه ندیدید اما شماره موبایل آن شخص برای شما قابل رویت است یعنی اینکه طرف مقابل شماره خود را در معرض دید همه قرار داده و این ربطی به اینکه شماره شما را سیو کرده باشد یا خیر ندارد.

در آپدیت های جدید، در قسمت Privacy and Security تلگرام و در بخش Phone Number ما میتوانیم تعیین کنیم که چه کسانی بتوانند شماره موبایل مان را ببینند. در آنجا سه گزینه وجود دارد که با تغییر آنها میتوانیم شماره خودمان را برای همه یا مخاطبین خودمان نشان دهیم و یا گزینه سوم را انتخاب کنیم که شماره تلفن همراه ما برای هیچکس به نمایش در نیاید.

انجام عملیات در این روش در گوشی های اندروید و آیفون متفاوت است که در زیر مراحل کار در هر دو نوع سیستم عامل را بررسی خواهیم کرد.

 

از واتس اپ چگونه بفهمیم که چه کسی شماره موبایل مان را سیو کرده است؟

چنانچه در پی جواب این سوال هستید که از واتس اپ چگونه بفهمیم که کسی شماره مان را در در کانتکت گوشی تلفن همراه خود سیو کرده است بهترین روش استفاده از گزینه broadcast در WhatsApp می باشد.

از این طریق فقط می توانیم به کسانی پیام دهیم که شماره ما را در لیست مخاطبین خود نگه داشته اند تا دقیقاً بدانیم چه کسی شماره تلفن ما را در تلفن همراه خود ذخیره کرده است؟

برای اینکه بفهمیم چه کسی شماره WhatsApp ما را در تلفن های Android ذخیره کرده است ، موارد زیر را انجام می دهیم:

چنانچه در پی جواب این سوال هستید که از واتس اپ چگونه بفهمیم که کسی شماره مان را در در کانتکت گوشی تلفن همراه خود سیو کرده است بهترین روش استفاده از گزینه broadcast در WhatsApp می باشد.

ابتدا وارد پیام رسان WhatsApp می شویم.
روی گزینه سه نقطه در سمت راست بالای صفحه کلیک یا لمس می کنیم.
گزینه New broadcast را انتخاب می نماییم.
هر فردی را که می‌ خواهیم بفهمیم آیا شماره مان را در Contact خود ذخیره کرده یا خیر انتخاب نموده و تیک سبز رنگ را لمس می کنیم.

صفحه جدیدی باز می‌ شود، هر پیامی که تمایل داریم را می نویسیم و بعد آن را ارسال می کینم.

هنگامی که پیام فرستاده شد، انگشت خود را روی پیام نگه می داریم تا انتخاب شود، سپس روی گزینه سه نقطه در قسمت بالا کلیک یا لمس کرده و گزینه info را بر می گزینیم.

در این قسمت وارد یک صفحه جدید شده ایم که گزینه‌ های delivered و read در آن وجود دارد.

اگر نام شخص مورد نظرمان که می‌ خواستیم بفهمیم آیا شماره موبایل مان را سیو دارد یا خیر در لیست delivered نبود، یعنی آن شخص شماره ما را در گوشی تلفن همراه خود ذخیره نکرده است و سایر افرادی که پیام برای آن‌ ها در لیست delivered قرار گرفته است شماره مان را سیو کرده اند.

اما در گوشی های آیفون برای فهمیدن اینکه چه شخصی شماره موبایل ما را سیو نموده است عملیات زیر را انجام می دهیم:

برنامه شبکه اجتماعی واتس اپ را در آیفون اجرا می کنیم.

در قسمت سمت راست بالا روی گزینه Broadcast list کلیک یا لمس می نماییم.

صفحه جدیدی باز می ‌شود که می‌ توانیم در این بخش گزینه new list را انتخاب کنیم.

هر کسی را که می‌ خواهیم بدانیم که آیا شماره موبایل مان را سیو کرده یا خیر زا برگزیده و سپس گزینه create را انتخاب می کنیم.

پیام دلخواه خود را می نویسیم و می فرستیم. هنگامی که ارسال شد انگشت خودمان را بر روی آن گرفته و نگه می داریم، آنگاه گزینه مثلث مانندی را که به نمایش در آمده را لمس نموده و گزینه info را می زنیم.

در این بخش می ‌توانیم ببینیم که گزینه‌ های delivered و read فعال شده و چه کسی این پیام را خوانده و پیام برای کدام شخص felivered شده است.

در صورتی که نام فردی که ما در فهرست broadcast گذاشته بودیم در قسمت delivered قرار نداشت، یعنی آن فرد شماره مان را در کانتکت خود سیو نکرده است، با این شیوه می فهمیم که در گوشی های آیفون چه افرادی ما را در شماره ما را لیست مخاطبین خود قرار داده اند.

————–.

چگونه بفهمیم چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟ همان‌طور که می‌دانید اپلیکیشن تلگرام مانند سایر برنامه‌ها برای ورود و عضویت شما و گرفتن اکانت در آن پس از نصب از شما شماره موبایل می‌خواهد که پس از واردکردن شماره کدی برای شما ارسال می‌شود. زمانی که شما وارد این برنامه می‌شوید به لیستی از مخاطبین خود دسترسی خواهید داشت که در آن مخاطبینی که از تلگرام استفاده می‌کنند در این لیست دیده می‌شوند. همین‌طور زمانی که شما از قابلیت‌های دیگر این برنامه استفاده می‌کنید دسترسی‌های دیگری شامل دسترسی به دفترچه مخاطبین، دسترسی به گالری، دسترسی به فایل‌های صوتی و … را از شما می‌خواهد که این کار فقط در صورت قبول این درخواست‌ها از طرف شما امکان‌پذیر می‌شود و درواقع تلگرام به بخش‌هایی که قبول کرده‌اید دسترسی پیدا خواهد کرد؛ اما آن چیزی که ممکن است برای بیشتر شما سوال باشد این است که چگونه بفهمید چه کسی شماره شمارا ذخیره دارد و یا اگر شما شماره فردی را داشته باشید آیا شماره شما برای فرد مقابل به نمایش درمی‌آید یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم به روشن‌سازی این سوال بپردازیم با ما همراه باشید.

 

پیشنهاد ما: ربات تشخیص آهنگ از روی ویس برای تلگرام

 

 

چگونه بفهمیم چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟

پاسخ این سوال مسلماً بر اساس حفظ حریم شخصی افراد تعریف می‌شود. درواقع هیچ‌یک از شبکه‌های اجتماعی اجازه دسترسی افراد دیگر را به شماره تلفن شما نخواهند داد؛ زیرا این امر نقص حریم خصوصی افراد است.

زمانی که شما از نسخه اصلی تلگرام و یا نسخه‌های مشابه آن مانند موبوگرام، تلگرام طلایی و… استفاده می‌کند ممکن است با چند حالت زیر روبه‌رو شوید:

 

حالت اول:

اگر شما پیامی از سوی شخصی ناشناس دریافت کردید فوراً به سراغ اطلاعات پروفایل آن فرد بروید اگر شما شماره آن فرد ناشناس را مشاهده کردید این به آن معنا است

که شخص مقابل شماره شما را درگوشی خود ذخیره دارد اما اگر اکانت شخص ناشناس بدون شماره بود و تنها در اطلاعات آن نام فرد و آی‌دی آن وجود داشت این به آن معنی است که فرد موردنظر شماره شمارا ندارد.

 

حالت دوم:

درصورتی‌که شما پیامی دریافت نکردید اما می‌خواهید بدانید که فرد مقابل شماره شمارا دارد یا خیر این در حالتی است که شما آی‌دی فرد مقابل را داشته باشید.

 

شماره تلگرام

 

سپس آی‌دی را جستجو کنید تا وارد صفحه چت کردن شوید. بدون اینکه پیامی بفرستید در قسمت بالای صفحه که نام فرد مقابل نوشته‌شده است آیکون سه‌نقطه را بزنید.

زمانی که این آیکون را می‌زنید یک سری گزینه برای شما به نمایش درمی‌آید اگر در بین این گزینه‌ها گزینه share my contact وجود داشت این به آن معناست که فرد موردنظر شماره شمارا ذخیره ندارد؛ اما اگر در بین گزینه‌ها این گزینه وجود نداشت یعنی فرد موردنظر شماره شمارا ذخیره دارد.

 

شماره تلگرام

 

حالت سوم:

اگر از برنامه موبوگرام به‌جای تلگرام استفاده می‌کنید این قابلیت وجود دارد زمانی که به سراغ لیست مخاطبین خود بروید افرادی که شماره موبایل شمار را ذخیره کرده باشند به‌صورت آدمک سبز در جلوی مخاطب نشان داده می‌شود.

 

دانلود تلگرامی که مخاطبین دو نفره را نشان می دهد

همان طور که در مطالب بالا گفته شد نسخه اصلی برنامه تلگرام این قابلیت را ندارد که بتوانید به راحتی متوجه آن شوید که مخاطبین شما شماره شما را در گوشی خود ذخیره دارند یا نه.

تنها از طریق راه های گفته شده می توانید متوجه آن شوید که چه کسانی شماره شما را ذخیره دارند.
زمانی که تلگرام وارد بازار شد و کاربران زیادی به آن علاقه مند شده و از آن استفاده می کنند اما، پس از مدتی این برنامه در ایران فیلتر شد.

برای همین نسخه های متعددی از آن مانند تلگرام ایکس، تلگرام طلایی، موبوگرام ، نورگرام و مایگرام به وجود آمده اند تا کاربرانی که نمی توانند از پروکسی استفاده کنند بتوانند از نسخه های جانبی آن استفاده کنند

اما پس از مدتی استفاده بدون فیلتر شکن این برنامه ها نیز عملکرد خوبی نداشته و حتما باید از VPN استفاده کنید تا بتوانید از خدمات آن بهره مند شوید.

در نسخه های جدید تلگرام می توان فهمید که چه کسانی مخاطبین دو طرفه هستند و این تنها در حالتی نشان داده می شود که شما شماره شخص مورد نظر را ذخیره داشته باشید

زمانی که دفترچه تلفن خود را باز کنید در کنار نام مخاطب با علامت تلفن و یا علامت دیگر نشان داده می شود که او نیز شماره شما را ذخیره دارد.

ربات ها و برنامه های جانبی دیگری نیز وجود دارند که می توانید در این امر از آن ها کمک بگیرید اما معمولا این ربات ها شما را در کانال های زیادی عضو می کنند و در نتیجه عملکردی که انتظار خواهید داشت را ارائه نخواهند داد.

بهترین کار این است برای اینکه کاملا مطمئن شوید از روش های گفته شده در ابتدای مقاله کمک بگیرید و آن را استفاده کنید. با این روش ها دیگر جای شک و شبهه برای شما باقی نمی ماند و می توانید مطمئن شوید که چه کسانی شماره شما را درتلگرام ذخیره دارند.

منبع:
رهاموز

7 نظر

  1. من همیشه برام سوال بود کسی شماره من رو تلگرام داره یا نه 🙂

  2. پیشنهادتون برای اینکه بدونیم کی شماره مارو واتساپ داره عالی بود خیلی به کارم اومد

  3. ممنون مقاله خیلی مفیدی بود

  4. از این جور مقاله های کاربردی لطفا بیشتر بزارید مرسی

  5. منم دوست دارم بدونم کی شمارمو ذخیره داره

  6. نمیشه فهمید اگر یکبار شمارو داخل گوشیش ذخیره کرده باشه داخل مخاطبهای تلگرامش هم همگامسازی شدید ولی وقتی از مخاطب گوشیش شمارتون رو پاک کنه و توی گوشیش شماره اتون نداشته باشه باز هم آیکون آدمک دو طرفه میاد چون اون طرف شمارو از داخل مخاطبهای تلگرامش پاک نکرده و این آدمک یا علامت ضامن این نیست که حتما شمارتون رو داخل گوشیش ذخیره داره شاید پاک کرده و فقط توی تلگرامش موندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *