گلکسی A۵۵ سامسونگ قابلیتی دارد که حتی گلکسی S۲۴ هم ندارد!

گوشی گلکسی A۵۵ سامسونگ دارای قابلیت جذاب و مهمی است که حتی گوشی‌های پرچمدار سری گلکسی S۲۴ نیز از آن بی‌بهره هستند. اما این ویژگی چیست؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از گجت نیوز، سامسونگ به‌تازگی از دو گوشی میان‌رده رونمایی کرده است که نه تنها از لحاظ ظاهری از نسل‌های قبلی خود پیشی می‌گیرند، بلکه از نظر کارایی نیز بسیار قدرتمندتر هستند. بدیهی است که گوشی‌های میان‌رده اندرویدی سال ۲۰۲۴ نسبت به مدل‌های سال گذشته سامسونگ عملکرد بهتری خواهند داشت؛ اما گلکسی A۵۵ و گلکسی A۳۵ واقعاً شگفت‌انگیز ظاهر شده‌اند. این دو گوشی انقدر توجه‌ها را جلب کرده‌اند که حتی علیرغم اینکه هنوز گلکسی A۵۵ وارد برخی از بازارها نشده، فروش سری گلکسی S۲۴ را تحت‌الشعاع قرار داده است.

برای اثبات این ادعا، نخستین کاربران گلکسی A۵۵ به تازگی کشف کرده‌اند که این گوشی از یک قابلیت مهم اندروید بهره می‌برد که حتی در گلکسی S۲۴ وجود ندارد و به احتمال زیاد هرگز هم نخواهد داشت. این قابلیتی است که گوگل حدود هشت سال پیش به اندروید اضافه کرد، اما سامسونگ هرگز از آن استفاده نکرده است. ما در مورد بروزرسانی یکپارچه اندروید صحبت می‌کنیم. کاربران با شگفتی متوجه شدند که گلکسی A۵۵ از این قابلیت پشتیبانی می‌کند!

گوگل در سال ۲۰۱۶ با اندروید نوقا، قابلیت به‌روزرسانی‌های یکپارچه (به‌روزرسانی‌های A/B) را به اندروید اضافه کرد. این قابلیت با انجام فرآیند دانلود و نصب در پس‌زمینه، نصب به‌روزرسانی‌ها را آسان‌تر می‌کند. پس از اتمام این فرآیند، با اولین راه‌اندازی مجدد گوشی، به‌روزرسانی اعمال می‌شود.

مزیت این قابلیت، افزایش پایداری و سهولت استفاده از گوشی است. در حالی که به‌روزرسانی در پس‌زمینه انجام می‌شود، شما می‌توانید بدون مشکل از گوشی اندرویدی خود استفاده کنید. همچنین، در صورت بروز هرگونه مشکل با نرم‌افزار جدید، به‌راحتی می‌توانید به نسخه قبلی برگردید.

البته این به‌روزرسانی‌های یکپارچه خالی از اشکال نیستند. یکی از معایب این است که فضای بیشتری از حافظه را اشغال می‌کنند. همچنین، از آنجایی که می‌توانید همزمان با اجرای به‌روزرسانی نرم‌افزار در پس‌زمینه از گوشی استفاده می‌کنید، ممکن است با کمی کندی در استفاده مواجه شوید. با تمام این تفاسیر، همچنان این روش ارجحیت دارد. به خصوص در سال ۲۰۲۴ که ۱۲۸ گیگابایت حافظه، حتی در بین گوشی‌های میان‌رده هم به فضای عادی تبدیل شده است.

با توجه به همکاری نزدیکی که سامسونگ با گوگل دارد، مشخص نیست که چرا این شرکت کره‌ای تمام این سال‌ها از به‌روزرسانی‌های یکپارچه دوری کرده است. همچنین، دلیل اینکه سامسونگ تصمیم گرفت به‌طور پنهانی این قابلیت را اضافه کند و آن را اعلام نکند، و اینکه چرا گوشی میان‌رده گلکسی A۵۵ را برای معرفی این قابلیت انتخاب کرده، نامشخص است.

شایعات ماه گذشته حاکی از آن بود که گوگل ممکن است در آینده پشتیبانی از به‌روزرسانی‌های غیر یکپارچه را کنار بگذارد. بنابراین، سامسونگ در نهایت مجبور به پیروی از این رویه خواهد شد.

آپدیت‌های یکپارچه اندرویدی در گلکسی A۵۵ چگونه است؟

در صفحه بروزرسانی گوشی، حالا یک نوار پیشرفت با عنوان «در حال دانلود و نصب» و یک مرحله «تأیید» وجود خواهد داشت. پس از نصب به‌روزرسانی نیز دکمه‌ای با عنوان «راه‌اندازی مجدد» ظاهر می‌شود.

هنوز مشخص نیست که آیا گلکسی A۳۵ هم از به‌روزرسانی‌های یکپارچه پشتیبانی می‌کند یا خیر؛ اما ورود این قابلیت به گلکسی A۵۵ نشان می‌دهد که ممکن است به زودی شاهد حضور آن در سایر گوشی‌های سامسونگ باشیم. انتظار می‌رود گلکسی زد فولد ۶ و فلیپ ۶ که سامسونگ در ماه جولای معرفی خواهد کرد، از به‌روزرسانی‌های یکپارچه پشتیبانی کنند. البته این صرفاً حدس و گمان است.

آنچه قطعی به نظر می‌رسد، عدم دریافت این قابلیت توسط سری گلکسی S۲۴ است. حداقل تا این لحظه، دستگاه‌هایی که از این سری به فروش رسیده‌اند از به‌روزرسانی‌های یکپارچه پشتیبانی نمی‌کنند. گوگل به‌طور رسمی توصیه می‌کند که این قابلیت پیش از عرضه گوشی در بازار فعال شود و به همین دلیل، امکان فعال‌سازی آن بعد از عرضه وجود ندارد.

حتما ببینید

هوش‌مصنوعی در گوشی‌های سامسونگ قدرت می‌گیرد!

به گفته یکی از مدیران سامسونگ، گلکسی S۲۵ می‌تواند به مدل جمینای نانو ۲ مجهز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *