کشف ۴ میلیون قطعه مواد محترقه در پایتخت/ آماده‌باش پلیس برای چهارشنبه‌سوری

سردار عباسعلی محمدیان در نشست خبری که صبح امروز در مقر فاتب برگزار شد، به تمهیدات پلیس برای چهارشنبه سوری اشاره کرد و گفت: امیدواریم که اقدامات پلیس موجب افزایش احساس امنیت شهروندان و به تبع آن ارتقاء رضایتمندی و احساس امنیت در میان مردم شود. ما به دنبال کاهش فاصله وقوع تا کشف جرم هستیم.

وی با اشاره به چهارشنبه‌سوری گفت: پلیس از مدت‌ها قبل اقدامات خود برای چهارشنبه‌سوری را آغاز کرد و در همین راستا نیز ٨٠ تن مواد اولیه ساخت مواد محترقه دست‌ساز نظیر اکلیل سرنج را در تهران در انبارها شناسایی و صورتجلسه کردیم تا تا تحت نظر پلیس برای مصارف صنعتی استفاده شود.

وی با بیان اینکه چهار میلیون قطعه انواع موادمحترقه قاچاق و غیرمجاز نیز تاکنون کشف شده است، گفت: همچنین ۷۰۰ کیلوگرم مواد محترقه پرخطر را کشف کرده و از توزیع آن جلوگیری کردیم.

محمدیان با بیان اینکه تاکنون ۱۲۴ نفر به دلیل ارتکاب جرائم مرتبط با چهارشنبه آخر سال دستگیر شده اند، گفت: ١٧انبار هم پلمب شده است.

به گفته محمدیان ارزش مواد محترقه قاچاق کشف شده، ١۵٠ میلیارد ریال است.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه نگاه پلیس به شب چهارشنبه سوری نگاهی اجتماعی است، گفت: در روز سه‌شنبه از ساعت سه بعد ازظهر اقدامات و استقرار پلیس در خیابان ها و محلات تهران آغاز شده و پلیس با اخلالگران آرامش شهروندان برخورد خواهد کرد.

به گفته محمدیان وسایل نقلیه ای که در این شب ایجاد مزاحمت کنند تا پایان تعطیلات نوروز توقیف می‌شوند. افرادی که برای شهروندان هم ایجاد مزاحمت کنند تا پایان تعطیلات نوروز با هماهنگی قضایی بازداشت می شوند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره استفاده از ظرفیت نیروهای مردمی در تامین امنیت نیز گفت: پلیس از ظرفیت مساجد و گروه‌های مردمی استفاده خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

قربانیان چهارشنبه‌سوری؛ ۶ سال نزدیک به ۵٠ نفر/ کدام شهرهای کشور آمار بیشترین مصدومان را دارد؟

شما نظر بدهید/ چطور می‌توان امنیت مردم را از آسیب‌های چهارشنبه آخر سال به حداقل رساند؟

271 35

حتما ببینید

افسردگی را جدی بگیرید/ افزایش سکته مغزی با افسردگی

ایسنا نوشت: افسردگی خطر سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *