کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟
manual toothbrushes vs electric toothbrushes

کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟

از زمانی که مسواک برقی به بازار آمده است ، همیشه این سوال وجود داشته است که آیا استفاده از مسواک برقی یا مسواک دستی بهتر است؟

کسانی که طرف این تغییر نیستند همچنان از مسواک دستی استفاده می کنند و کسانی که از فن آوری ها و دستگاه های جدید لذت می برند به مسواک های برقی روی می آورند. اما واقعیت چیست؟

کدام یک از این مسواک ها باعث سلامت دهان و دندان ما شده و مانع از این می شود که بسیاری از پس انداز یا درآمد خود را برای پر کردن دندان ، عصب کشی یا حتی کشیدن دندان صرف کنیم؟

چندین سال است که محققان در تلاشند جنبه های مختلف استفاده از هر یک از این مسواک ها ، برقی یا دستی را به مشتریان نشان دهند ، بنابراین آنها می توانند انتخاب های بهتری داشته باشند.

بیایید مقایسه مسواک برقی و مسواک دستی را بررسی کنیم تا بتوانیم بهترین مورد را برای سلامت دهان و دندان خود انتخاب کنیم. ما از مسواک برقی شروع می کنیم و به سمت مسواک دستی حرکت می کنیم.

آیا قیمت غیر منطقی وجود ندارد؟

طرفداران مسواک های برقی ویژگی های زیادی را برای این نوع مسواک در نظر گرفته اند که شامل موارد زیر است:

این احساس عالی است: تحقیقات منتشر شده توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا ، ADA ، نشان می دهد که مسواک های برقی تأثیر مثبتی بر 80٪ از مصرف کنندگان دارند.

افراد معمولاً پس از استفاده از این مسواک ها متوجه تمیزی بیشتر دندان های خود می شوند و هنگام تمیز کردن احساس خوبی دارند. اگر با بخیه و استفاده از دهان شویه همراه باشد این احساس حتی بیشتر می شود.

کدام مسواک از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند؟

به ما هشدار می دهد: اگرچه می توانیم هنگام استفاده از مسواک دستی فشار زیادی به سطح دندان وارد کنیم یا خیلی زود خواندن را متوقف کنیم ، اما انواع مختلف مسواک برقی به ما اجازه نمی دهد که بالا و پایین مسواک را برای مدت زمان کمتر مسواک بزنیم.

دو دقیقه و هر بار که فشار زیادی به دندان وارد می کنیم ، آنها به ما هشدار می دهند که این سرعت یا فشار برای دندان بسیار زیاد است و باید کاهش یابد.

مورد تأیید دندانپزشکان: دکتر آناستازیا تورشتا دندانپزشک است و معتقد است مسواک برقی مقصر آرزوهای دندانپزشکان است. وی می گوید: مسواک برقی به همه اهداف ما برای سلامت حفره دهان بیمار دست می یابد.

“تورم لثه را کاهش می دهد ، حساسیت دندان را کاهش می دهد و پلاک های ایجاد کننده پوسیدگی دندان را از بین می برد.” مشکل این است که برخی از بیماران تمایلی به انتخاب این مدل ندارند زیرا این مدل از مدل دستی گرانتر است.

“هر سرمایه گذاری ارزش آن را دارد که دندان های شما سالم باشد.”

قدرتمند اما نرم: مسواک های برقی علاوه بر اینکه بسیار قدرتمند هستند و با استفاده از لرزش و چرخش سطح دندان را تمیز می کنند ، از آسیب مینای دندان جلوگیری می کنند. به عبارت دیگر ، آنها در عین قدرتمندی با احتیاط عمل می کنند.

آنها دندان های خود را یکی یکی تمیز می کنند: شاید برای شما جالب باشد که بدانید برای تمیز کردن پشت دندان خود باید 10 تا 15 بار مسواک بزنید که قطعاً کار خسته کننده ای است.

اما مسواک های برقی کار را بسیار راحت تر می کنند. بهترین مدل های مسواک برقی تمام پلاک های دندانی را هدف گرفته و هدف قرار داده اند.

استفاده از آنها آسان است: واقعیت این است که ما ممکن است از زاویه حرکت دست برای تمیز کردن یا حتی شناختن تمام سطوح دندان خود اطلاع نداشته باشیم ، اما بسته به عادتی که از کودکی به وجود آورده ایم ، گاهی اوقات فراموش می کنیم که به درستی مسواک بزنید.

با این وجود مسواک های برقی کار را برای ما آسان می کنند و تنها کاری که باید انجام دهیم انتقال از یک دندان به دندان دیگر است.

کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟
manual toothbrushes vs electric toothbrushes

مناسب برای افراد مسن یا بیمار: افراد مبتلا به آرتروز یا بیماری حرکتی ارتباط بسیار خوبی با مسواک برقی دارند ، زیرا بیشتر کارها توسط خود مسواک انجام می شود و انجام بسیاری از فعالیت ها ضروری نیست.

لکه ها: سیگار ، قهوه ، چای و نوشیدنی های رنگی لکه هایی بر روی دندان های ما برجای می گذارد که برای تمیز کردن نیاز به استفاده از زغال چوب و خمیر دندان است.

جالب است بدانید که یکی از مزایای مسواک های برقی این است که می توان با کمک یک خمیردندان بزرگ از آنها استفاده کرد و لکه های دندان را از بین برد.

در پایان ، تنها لبخند زیباتر با دندانهای سفیدتر باقی مانده است. توجه به این نکته مهم است که چند بار استفاده از خمیر دندان جرم گیر باید با مشورت دندانپزشک انجام شود ، اما استفاده از مسواک برقی محدودیتی ندارد.

دوست کودک: کودکان معمولاً مقاومت عجیبی در برابر مسواک زدن دارند. اما کافی است مسواک برقی کودک با طرح های جالب و مهیج در وسط قرار بگیرد و هنگام استفاده از آن متوجه احساس سوزن سوزن شدن ظریف که مسواک ایجاد می کند ، می شوند.

سپس ماموریت غیرممکن تشویق کودکان به مسواک زدن امکان پذیر می شود.

مناسب برای ارتودنسی: یکی از بهترین انواع مسواک که می تواند به تمیز نگه داشتن دندان بعد از سیم کشی ارتودنسی کمک کند مسواک برقی است.

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، حتی در هنگام سیمی شدن دندان ها ، باعث ایجاد لکه های سفید روی آنها می شود. برای مطالعه سایر ویژگی های مسواک برقی می توانید به این آدرس مراجعه کنید.

پس مسواک دستی چطور؟

با خواندن ویژگی های مسواک برقی ، ممکن است فکر کنید که باید Fatiha را از استفاده از مسواک دستی بخوانید. اما این مورد نیست. طبق انجمن دندانپزشکی آمریکا ، مسواک های سخت و نرم که در دست گرفته می شوند می توانند به همان اندازه مسواک های برقی مثر باشند.

اما یک شرط وجود دارد. شرط این است که بدانید چگونه به درستی مسواک بزنید. مسواک بزنید ، نخ دندان بکشید و از دهان شویه استفاده کنید. خوبی مسواک برقی این است که بسیاری از مواردی را که درباره مسواک نمی دانیم جبران می کند و بیشتر کارها را خود انجام می دهد.

در غیر این صورت ، اگر صبور باشیم و وقت کافی برای مسواک زدن داشته باشیم ، فرقی نمی کند که ما روی مدل های الکتریکی تمرکز کنیم یا دستی. اگر به هر دلیلی انتخاب شما مسواک دستی است ، هنگام خرید به نکات زیر توجه کنید:

نرمی و سختی مسواک: اگر دندان هایتان حساس است ، یک مسواک نرم یا در آخر یک مسواک متوسط ​​انتخاب کنید. استفاده از مسواک سخت فقط درصورتی که دندانپزشک آن را تأیید کرده باشد ، توصیه می شود.

اندازه مسواک: مسواک های کوچک بهتر از مسواک هایی با سر بزرگ ، نقاط غیرقابل دسترسی دندان را تمیز می کنند. اما برای مسواک زدن به زمان بیشتری احتیاج دارید.

وجود ماساژور: از قسمت پلاستیکی مانند برخی از مسواک ها به عنوان ماساژور لثه استفاده می شود که می توانید مطابق نیاز خود به آن مراجعه کنید یا نکنید.

سری متحرک: برس یا سری متحرک عملکرد بهتری نسبت به برس ثابت دارد و دندان ها را بهتر تمیز می کند.

به یاد داشته باشید که هرگز مسواک یا مسواک را از مارک های ناشناخته و غیر قابل اعتماد خریداری نکنید. مسواک خود را از داروخانه ها یا فروشگاه های معتبر خریداری کنید. سلامت دندان شوخی نیست.

منبع:

https://rooziato.com/1396141444/مسواک/

—————————.

کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟

کدام یک از این مسواک ها باعث سلامت دهان و دندان ما شده و مانع از این می شود که پس انداز یا درآمد زیادی را برای پر کردن دندان ، عصب کشی یا حتی کشیدن دندان خرج کنیم؟

سالهاست که محققان در تلاشند جنبه های مختلف استفاده از هر یک از این مسواک ها ، برقی یا دستی را به مشتریان نشان دهند ، بنابراین آنها می توانند انتخاب های بهتری داشته باشند.

بیایید مقایسه یک مسواک برقی و یک مسواک دستی را بررسی کنیم تا بتوانیم بهترین مورد را برای سلامت دهان و دندان خود انتخاب کنیم. ما با مسواک برقی شروع می کنیم و به سمت مسواک دستی حرکت می کنیم.

هیچ گرانی بی‌حکمت نیست؟

طرفداران مسواک های برقی ویژگی های زیادی را برای این نوع مسواک در نظر گرفته اند که شامل موارد زیر است:

احساس عالی است: تحقیقات منتشر شده توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا ، ADA ، نشان می دهد که مسواک های برقی تأثیر مثبتی بر 80٪ از مصرف کنندگان دارند.

افراد معمولاً پس از استفاده از این مسواک ها متوجه تمیزی بیشتر دندان های خود می شوند و هنگام تمیز کردن احساس خوبی دارند. این احساس اگر با بخیه و استفاده از دهان شویه همراه باشد حتی بیشتر از این است.

به ما هشدار می دهد: اگرچه هنگام استفاده از مسواک دستی می توانیم فشار زیادی به سطح دندان وارد کنیم یا خیلی زود خواندن را متوقف کنیم ، اما انواع مختلف مسواک برقی به ما اجازه نمی دهد که برای بالا و پایین مسواک مسواک بزنیم.

دو دقیقه و هر بار که فشار زیادی به دندان وارد می کنیم ، به ما هشدار داده می شود که این سرعت یا فشار برای دندان بسیار زیاد است و باید کاهش یابد.

مورد تأیید دندانپزشکان: دکتر آناستازیا تورشتا دندانپزشک است و معتقد است که مسواک برقی سطل دندانپزشک است. وی می گوید: مسواک برقی ما را به تمام اهدافی که برای سلامت حفره دهان بیمار داریم ، رهنمون می شود.

“تورم لثه را کاهش می دهد ، حساسیت دندان را کاهش می دهد و پلاک های ایجاد کننده پوسیدگی دندان را از بین می برد.” مشکل این است که برخی از بیماران در انتخاب این مدل مردد هستند زیرا این مدل از مدل دستی گرانتر است.

“هر سرمایه گذاری ارزش آن را دارد که دندان های شما سالم باشد.”

قدرتمند اما نرم: مسواک های برقی علاوه بر اینکه بسیار قدرتمند هستند و از لرزش و چرخش برای تمیز کردن سطح دندان ها استفاده می کنند ، از آسیب مینای دندان جلوگیری می کنند.

به عبارت دیگر ، آنها در عین قدرتمند بودن با احتیاط عمل می کنند.

آنها دندان های خود را یک به یک مسواک می زنند: شاید برای شما جالب باشد که بدانید برای تمیز کردن پشت دندان ها باید 10 تا 15 بار مسواک بزنید که قطعاً کار خسته کننده ای است.

اما مسواک های برقی کار را بسیار راحت تر می کنند. بهترین مدل های مسواک برقی تمام پلاک های دندانی را هدف گرفته و هدف قرار داده اند.

استفاده از آنها آسان است: واقعیت این است که ما ممکن است از زاویه حرکت دست برای تمیز کردن یا حتی شناختن تمام سطوح دندان خود اطلاع نداشته باشیم ،

اما بسته به عادتی که از کودکی به وجود آورده ایم ، گاهی اوقات فراموش می کنیم که درست مسواک بزنید با این وجود مسواک های برقی کار را برای ما راحت تر می کنند و تنها کاری که باید انجام دهیم انتقال از یک دندان به دندان دیگر است.

آنها برای افراد مسن یا بیمار مناسب هستند: افرادی که از آرتروز یا بیماری حرکت رنج می برند رابطه بسیار خوبی با مسواک برقی دارند ، زیرا بیشتر کارها توسط خود مسواک انجام می شود و انجام بسیاری از فعالیت ها ضروری نیست.

لکه ها: سیگار ، قهوه ، چای و نوشیدنی های رنگی لکه هایی بر روی دندان های ما برجای می گذارد که برای پاکسازی آنها نیاز به استفاده از زغال چوب و خمیر دندان است.

جالب است بدانید که یکی از مزایای مسواک های برقی این است که می توانند به خمیر دندان کمک کنند و لکه های دندان را از بین ببرند.

در پایان ، تنها لبخند زیباتر با دندانهای سفیدتر باقی مانده است. نکته مهم این است که چند بار استفاده از خمیر دندان ، که مقیاس بندی شده است ، باید با مشورت دندانپزشک انجام شود ، اما استفاده از مسواک برقی محدودیتی ندارد.

مسواک برقی بهتر است یا مسواک دستی

مناسب برای کودکان: کودکان معمولاً مقاومت عجیبی در برابر مسواک زدن دارند. اما کافی است مسواک برقی کودک با طرح های جالب و هیجان انگیز در وسط قرار بگیرد و هنگام استفاده از آن متوجه احساس غلغلک ظریف که مسواک ایجاد می کند شوند.

سپس ماموریت غیرممکن تشویق کودکان به مسواک زدن امکان پذیر می شود.

مناسب برای ارتودنسی: یکی از بهترین انواع مسواک که می تواند به تمیز نگه داشتن دندان بعد از سیم کشی ارتودنسی کمک کند مسواک برقی است.

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، حتی در هنگام سیمی شدن دندان ها ، باعث ایجاد لکه های سفید روی آنها می شود. برای خواندن سایر ویژگی های مسواک برقی می توانید به این آدرس مراجعه کنید.

پس مسواک دستی چطور؟

با خواندن ویژگی های مسواک برقی ، ممکن است فکر کنید که باید Fatiha را از استفاده از مسواک دستی بخوانید. اما این مورد نیست. طبق انجمن دندانپزشکان آمریکا ، مسواک های سخت ، نرم و دستی می توانند به همان اندازه مسواک های برقی مثر باشند. اما یک شرط وجود دارد.

شرط این است که بدانید چگونه به درستی مسواک بزنید. به درستی مسواک بزنید ، از نخ دندان استفاده کنید و از دهان شویه استفاده کنید. خوبی مسواک برقی این است که بسیاری از مواردی را که درباره مسواک نمی دانیم جبران می کند و بیشتر کارها را خود انجام می دهد.

در غیر این صورت ، اگر حوصله ما سر رفته و وقت کافی برای مسواک زدن داشته باشیم ، فرقی نمی کند که به سراغ مدل های برقی برویم یا دستی. اگر به هر دلیلی انتخاب شما مسواک دستی است ، هنگام خرید به نکات زیر توجه کنید:

نرمی و سختی مسواک: اگر دندان هایتان حساس است ، یک مسواک نرم یا در نهایت متوسط ​​انتخاب کنید. استفاده از مسواک سفت تنها درصورتی که دندانپزشک آن را تأیید کرده باشد ، توصیه می شود.

اندازه مسواک: مسواک های کوچک مناطق صعب العبور دندان را بهتر از مسواک های بزرگ تمیز می کنند. اما برای مسواک زدن به زمان بیشتری احتیاج دارید.

وجود ماساژور: از قسمت پلاستیکی مانند برخی از مسواک ها به عنوان ماساژور لثه استفاده می شود که می توانید مطابق نیاز خود به آن مراجعه کنید یا نکنید.

سری متحرک: برس یا سری متحرک بهتر از برس ثابت عمل می کند و دندان ها را بهتر تمیز می کند.

به یاد داشته باشید که هرگز مسواک یا مسواک را از مارک های ناشناخته و غیر قابل اعتماد خریداری نکنید. مسواک خود را از داروخانه ها یا فروشگاه های معتبر خریداری کنید. سلامت دندان شوخی نیست.

منبع:
https://nasrino.ir/health/home-remedies/1489/کدام-مسواک-مانع-پوسیدگی-دندانم-می%E2%80%8Cشود/

حتما ببینید

بهترین راههای آموزش نظم به کودکان در رده های سنی مختلف

بهترین راههای آموزش نظم به کودکان در رده های سنی مختلف

آموزش نظم و انضباط کودک یکی از اصلی ترین دغدغه های خانواده ها در رابطه …

2 نظر

  1. من خودم هر مسواکی میخرم دهنم آف میزنه
    ایندفعه از مسواک طبیعیا ک چوبی هست می خوام استفاده کنم؟
    دوستان کسی استفاده کرده؟

  2. مسواک زغالی بخرید خیلی خوبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *