کانسیلر چیست؟

کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد? بهترین مارک

کانسیلر چیست و چگونه استفاده می شود. یک سوال کلی در مورد ماهیت کانسیلر. داشتن اطلاعات در مورد کاربردهای کانسیلر همراه با اینکه کانسیلر چیست مهم است.

کانسیلر ابزاری است که برای زیر سازی و پوست یک دست قبل از آرایش صورت در دسترس است و به این هدف دست یافته است که افراد دارای پوست یک دست و آرایش تمیز و مناسب باشند.

در موارد اصلی مربوط به کانسیلر ، می توان به معرفی این مواد آرایشی و موارد استفاده از کانسیلر و همچنین نحوه استفاده از آن اشاره کرد و همچنین کسب اطلاعات در مورد نحوه استفاده از کانسیلر برای صورت با موضوع کانسیلر بسیار است برای کاربران مهم است.

در پیرامون موارد استفاده از کانسیلر برای صورت، فرق بین کانسیلر و پرایمر و همین طور معرفی کانتور و کاکنسیلر نیز از مسائل پر اهمیت در شناخت این لوازم آرایشی و طریقه کاربرد آن‌ها می‌باشد.

کانسیلر چیست و چگونه استفاده میشود؟

در پاسخ به این سوال که مخفی کننده چیست می توانیم بگوییم؛ کرم کانسیلر پودر بسیار غلیظ که گودی ها ، سیاهی دور چشم و لکه های پوستی را می پوشاند ، به عبارت دیگر یک کرم پودر سبک و کم حجم است که توانایی لمس پوست صورت را با یک دست قبل و بعد از استفاده از کرم پودر دارد.

و اغلب استفاده از پودر کرم صورت توصیه می شود. کانسیلر که به صورت مایع ، نیمه جامد و جامد در بسته بندی های مختلف موجود است ، علاوه بر یکنواختی پوست ، به تمیز شدن آرایش کمک می کند.

کانسیلر مایع معمولاً بهتر است ، یک درجه سبک تر از پودر استفاده شده است ، اگر کانسیلر خیلی سبک باشد ، به عنوان ماسک صورت استفاده می شود.

کانسیلر چیست و چگونه استفاده میشود

آنچه در مجموعه اطلاعات مربوط به کانسیلر وجود دارد؛ توجه به این نکته مهم است که کانسیلر در رنگ های مختلف طراحی شده و کاربردی است و برای پوشاندن لکه های روی پوست مختلف است. در این بخش شما را با رنگهای مختلف کانسیلر آشنا می کنیم:

کانسیلر زرد: این تونر کانسیلر برای انواع پوست استفاده می شود و برای پوشاندن لکه های دور چشم مناسب است.
کانسیلر نارنجی: برای افرادی با پوست سبز.
کانسیلر سبز: این کانسیلر برای خنثی سازی لکه های قرمز پوست که ممکن است ریشه مادرزادی داشته باشند مناسب است.
کانسیلر بنفش: اگر پوست صورت شما زرد است. پیشنهاد می کنیم برای پوشاندن نقایص روی پوست خود از کانسیلر بنفش استفاده کنید.

در حال حاضر قیمت کانسیلر بسته به مارک ، اندازه و نوع کانسیلر متفاوت است و در فروشگاه لوازم آرایشی موجود است.

موارد مصرف کانسیلر چیست؟

وقتی از ما س askedال می شود که چگونه از کانسیلر استفاده کنیم و همچنین فواید کانسیلر چیست ، می توان گفت که ما متوجه شده ایم. کانسیلر چیست و انواع کانسیلر چیست؟

بهتر است به نحوه استفاده از کانسیلر بپردازید. یک نکته در مورد استفاده از کرم پودر و کانسیلر این است که از آنجا که ماهیت کرم پودر به تنهایی برای پوشاندن نوع خاصی از لکه های پوستی کافی است ، در صورت نیاز می توانید ابتدا از کرم پودر و سپس کانسیلر استفاده کنید.

مراحل استفاده از کانسیلر به شرح زیر است:

آماده سازی پوست صورت؛ همیشه قبل از آرایش پوست خود را با مرطوب کننده ها و نرم کننده ها آماده کنید. به عنوان مثال می توانید کمی آستر روی پوست بزنید.

سیاهی زیر چشم را بپوشانید. برای پوشاندن لکه های زیر چشم ، که دو درجه از پوست شما سبک تر است ، حتما از کانسیلر استفاده کنید. کانسیلر را با دو مثلث زیر چشم بپوشانید و آن را با مخلوط کن اسفنج یا زیبایی پاک کنید.

قرمزی تاری در اطراف بینی ؛ اگر بینایی قرمز دارید ، آن را با کانسیلر بردارید.

جوش صورت خود را با کانسیلر بپوشانید ، در این حالت به جای استفاده از مقدار زیادی کرم پودر ، جوش صورت خود را با برس کانسیلر بردارید.

رفع کننده کانسیلر بر روی پوست ؛ یک اسفنج تثبیت کننده روی قسمت هایی از پوست که کانسیلر را زده اید ، بمالید.

کانسیلر علاوه بر پوشاندن لکه های پوستی ، تثبیت کننده مهم آرایش و روشی برای پنهان کردن برخی موارد در صورت است.

با استفاده از کانسیلر روی پلک قبل از سایه زدن ، حتی در این حالت می توان پف چشم را با کانسیلر مخفی کرد ، تیرگی اطراف چشم را از بین برد ، با محو شدن نقایص لوازم آرایشی را پنهان کرد ، با کمک کانسیلر دور لب از ریزش رژ لب جلوگیری کرد.

قبل از استفاده از کانسیلر روی لب های خود بزنید. برای شناختن بهترین مارک کانسیلر بهتر است با متخصصین این حوزه مشورت کرده و مارک مناسب پوست خود را انتخاب کنید.

براش کانسیلر چیست؟

برس آرایشی که انواع مختلفی برای اهداف مختلف دارد ، برس نامیده می شود. یکی از مواردی که باید با کانسیلر به خاطر بسپارید ، دانستن لوازم جانبی کانسیلر مانند برس کانسیلر است.

برس باریک ، محکم و کمی نوک تیز را برس کانسیلر می نامند که برای استفاده دقیق از کانسیلر در هر مکانی که مورد نظر باشد استفاده می شود.

براش کانسیلر چیست

کانتور چیست؟

هنگام مرور آنچه که کانسیلر است ، با کلمه کانتور برخورد می کنید ، کانتور یک روش آرایشی برای برجسته کردن بخشی از صورت با استفاده از روش های سایه روشن است.

این رابطه اساساً به معنی سایه زدن است. در این روش آرایشی ، استفاده از قسمتهای مختلف صورت ، تیره و روشن ، مانند گونه ها. حاشیه فک ؛ بینی و اطراف چشم باعث تغییرات چشمگیری در سراسر صورت می شود.

 کانتور و کانسیلر

کانتور و تصحیح کننده بر اساس اثربخشی هر دور ، در زمینه آرایش صورت استفاده می شود ، با این تفاوت که کانسیلر نقایص پوستی را می پوشاند و از همگنی کرم پودر و آرایش پیروی می کند.

اما کانتورینگ یک تکنیک در آرایش است که باعث زیبایی قسمت های صورت می شود و در نحوه نمایش اجزای صورت تفاوت ایجاد می کند. و بیشتر برای عکاسی استفاده می شود.

کانتور و کانسیلر

فرق کانسیلر و پرایمر

ممکن است بسیاری از شما از نظر کانسیلر و پرایمر تفاوتی نداشته باشند ، اما خوب است بدانید که آرایش اولیه با پرایمر شروع می شود و با کانسیلر پایان می یابد

، پوست با پرایمر روغن کنده می شود و منافذ پوست بسته می شود و طبق مارک خریداری می شود . می تواند حاوی بسیاری از ویتامین های A ، B و E باشد که برای پوست مفید است.

پس از استفاده از کرم پودر ، از کانسیلر برای از بین بردن نقایص پوستی و آرایش صورت با یک دست استفاده می شود.

رعایت اصول آرایش و همچنین استفاده از مواد آرایشی با کیفیت علاوه بر دانستن اینکه کانسیلر چیست ، برای آرایش زیبا و پوست سالم نقش رنگی دارد.

منبع:
خدمت از ما

——-.

نحوه تهیه و استفاده از آن چطور است؟

پوست نقشی کلیدی را در زیبایی صورت ایفا می کند و داشتن حلقه سیاه دور چشم، قرمزی، جای جوش و لک می تواند از شادابی و طراوت آن بکاهد.

برای رفع سریع این مشکلات و داشتن پوستی صاف و شفاف استفاده از کانسیلر را پیشنهاد می کنیم، اما کانسیلر چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟

کانسیلرها یا تصحیح کننده های رنگ، نوعی کرم پودر فشرده رنگی و اغلب روشن هستند، که بدون غیر طبیعی جلوه دادن، زیبایی صورت را دو چندان می سازند.

در ادامه با میس و مستر همراه شوید تا دقیق تر بررسی کنیم که کانسیلر چیست ، چه انواعی دارد، راهنمای خرید آن را بگوییم و ببینیم تفاوت آن با پرایمر و کرم پودر در چه چیزی است.

کانسیلر چیست و چه مزایایی دارد ؟

کانسیلر یا تصحیح کننده رنگی نوعی کرم رنگی بسیار فشرده است که به خوبی جای انواع جوش، لک و تیرگی دور چشم را پوشش می دهد.

اگرچه در نگاه اول کانسیلر شباهت بسیاری به کرم پودر دارد اما در واقع از آن ضخیم تر است و لک هایی که کرم پودر توانایی پوشش را ندارد، بخوبی کاور می کند.

کانسیلرها وظیفه تصحیح رنگی، زیرسازی و یک دست کردن پوست را قبل از آرایش انجام می دهند.

توجه داشته باشید که استفاده از کانسیلرهای نامرغوب ممکن است به جای محو کردن تیرگی ها و لک های صورت آن ها را برجسته تر نشان دهد،

به همین خاطر در انتخاب و نحوه استفاده از کانسیلر نهایت دقت را به خرج داده و آن را از فروشگاه های معتبری چون میس و مستر خریداری نمایید.

کانسیلر صورت چیست

راهنمای خرید انواع کانسیلر چیست ؟

بعد از این که متوجه شدیم کانسیلر چیست ، باید با نحوه خرید آن آشنا شویم. استفاده از کانسیلر مناسب برای پوست شما، کلید داشتن آرایشی بی عیب و نقص است.

بهترین کانسیلرها پوشاننده تغییر رنگ، تیرگی ها و لک های پوستی هستند. با انتخاب پایه رنگی و نوع مناسب، پوستی یکدست و یکنواخت خواهید داشت.

کانسیلر خود را بر اساس نوع پوست و مشکلاتی که در پی رفعشان هستند، انتخاب کنید. اگر پوست خشکی دارید، به دنبال خرید انواع مایع با پوشش مات نباشید، زیرا این محصول خشکی پوست شما را بیشتر نشان می دهد.

اگر پوستی چرب با منافذ باز شده دارید، به دنبال خرید کانسیلر استیکی یا کرمی نباشید. بافت این نوع محصولات موجب مسدود و بزرگ تر شدن، منافذ پوست می شود.

به علاوه آنها عامل چرب تر و براق تر شدن پوست صورت هستند. این موارد مهم ترین اصولی است که هنگام خرید کانسیلر باید در نظر داشته باشید.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب در تصحیح رنگی پوست، از کانسیلرهای با پوشانندگی متوسط یا کم استفاده کنید. برای صورت خود کانسیلری را انتخاب کنید که دقیقاً با رنگ پایه پوست شما مطابقت داشته باشد.

از خرید محصولات دارای سایه ها و تناژ رنگی (حتی به طرز نامحسوس) صورتی، سرخ، هلویی، سفید، زرد یا مسی خودداری کنید چرا که این رنگ ها در نتیجه نهایی دیده شده و به شما ظاهری غیر طبیعی می دهند.

برای پوشاندن تیرگی دور چشم کانسیلری را بخرید که یک تا دو درجه روشن تر از رنگ پوستتان است، در غیر این صورت دور چشم ها به طور غیر طبیعی سفید دیده می شوند.

برای استفاده در دیگر قسمت های صورت کانسیلری دقیقا رنگ پوست یا کرم پودرتان را تهیه کنید. در صورت رعایت همین نکات ساده می توانید آرایشی کاملا بی نقص داشته باشید.

کانسیلر مایع

کانسیلر مایع متنوع ترین نوع کانسیلر است، زیرا پوشش قابل توجهی را ارائه می دهد و برای همه انواع پوست به جز خیلی خشک مناسب است. این مدل استفاده بسیار آسانی دارد.

کانسیلر مایع برای پوشاندن جوش ها بهترین گزینه است، چرا که کم تر از دیگر مدل ها روی صورت حالت کیکی می شود و کم تر سطح منافذ را می بندد، اتفاقی که در کانسیلرهای استیکی بسیار شایع است.

همچنین استفاده از آن در نواحی دارای خط و خطوط نتیجه مطلوبی دارد، چرا که بافت نازکش باعث می شود در همه قسمت ها بخوبی پخش شود.

توجه داشته باشید که با توجه به عمق چین و چروک ها گاهی ممکن است این اتفاق نیفتد. کانسیلرهای مایع با پوشش مات دوام بیشتری نسبت به نمونه هایی دارند که پوششان براق است.

کانسیلر های مایع با جلوه درخشان بیشتر روی صورت حرکت کرده و احتمال دارد که پس از پایان کار پخش شوند، اما روی پوست طبیعی تر دیده می شوند.

کانسیلرهای مایع درخشان انتخاب فوق العاده ای برای استفاده دور چشم هستند، این محصولی تیرگی های دور چشم را پوشانده و درخشندگی زیبایی به چشم ها می دهد.

البته به شرطی که درخشندگی ملایم و لطیفی داشته باشد،‌ استفاده از محصولات بسیار اکلیلی اصلا پیشنهاد نمی شود. خواص استفاده از کانسیلر مایع چیست ؟

 • مناسب برای پوست های نرمال، مختلط، چرب، حساس و مستعد آکنه
 • پوشانندگی متوسط از ملایم تا بسیار زیاد
 • با امکان انتخاب نوع خیلی براق، براق، درخشان ملایم، نیمه مات و مات

 

کانسیلرهای مایع

کانسیلر استیکی

کانسیلر استیکی چیست ؟ کانسیلر استیکی به دلیل اینکه دارای بافت نیمه جامد است، غالباً رنگدانه و بافتی ضخیم و کرمی دارد.

این نوع کانسیلر را می توان بصورت خطی یا ضربه ای روی پوست زد و سپس آن را با انواع اسفنج یا براش، پخش (Blend) کرد.

محصول را با انگشت تمیز یا با یک اسفنج کوچک کامل به طوری که لبه هایش مشخص نباشد کامل محو کنید. توجه داشته باشید که این نوع پوشانندگی بسیار بالایی دارد و منافذ پوست را به طور کامل مسدود می نماید،

به همین دلیل استفاده از آن به افراد دارای پوست چرب یا مختلط توصیه نمی شود.

 • مناسب پوست های نرمال، خشک و حساس
 • پوشانندگی متغیر از متوسط تا بسیار زیاد
 • با امکان انتخاب بین نوع براق و مات پودری

 

کانسیلر استیکی چیست

کانسیلر کرمی

به طور معمول کانسیلرهای کرمی پوشانندگی بین متوسط تا بسیار زیادی دارند. این نوع اغلب بصورت ظرف های کاسه ای کوچک، پلت یا فشرده، بسته بندی می شود.

کانسیلرهای کرمی برای پوشانندن تیرگی دور چشم و مشکلات صورت بهترین گزینه هستند. پخش پذیری آن ها خوب است و با انگشت تمیز، اسفنج یا براش مخصوص بخوبی روی چین و چروک های پوست پخش می شوند.

انواع رقیق تر نوع کرمی ممکن است پس از پایان کار پخش شوند و به همین خاطر بهتر است همراه با پودر تثبیت کننده آرایش یا پودر فشرده استفاده شوند.

 • مناسب پوست های نرمال، خشک، مختلط و حساس
 • پوشانندگی متغیر از متوسط تا بسیار زیاد
 • با امکان انتخاب بین نوع براق و کرمی

چطور بر اساس رنگ صورت کانسیلر انتخاب کنیم؟

علاوه بر نوع پوست، رنگ آن نیز در انتخاب و خرید انواع کانسیلر از اهمیت بالایی برخوردار است. کانسیلرها دارای ۵ تناژ رنگی متفاوت هستند که هر کدام متناسب با افرادی با رنگ پوست متفاوت است.

بنفش کم رنگ برای پوشاندن زردی پوست و رنگ پریدگی، کانسیلر زرد برای محو کردن رنگ بنفش مانند حلقه دور چشم یا کبودی، رنگ سبز برای پوشش قرمزی، و رنگ نارنجی برای محو کردن لکه های آبی، خاکستری، بنفش یا حلقه های زیر چشم استفاده می شود.

کانسیلر نارنجی: کانسیلر نارنجنی مناسب پوست های سبزه و گندمی است و لکه های تیره و روشن روی پوست را کامل محو می کند. استفاده از آن به افرادی که پوست سفیدی دارند توصیه نمی شود،‌ چرا که چهره را غیر طبیعی نشان خواهد داد.

کانسیلر زرد: زرد برای محو کردن رنگ بنفش مانند حلقه دور چشم یا کبودی بکار می رود و در صورت تمایل می توان از آن به عنوان پرایمر سایه نیز استفاده کرد.

کانسیلر بنفش: بنفش کم رنگ برای پوشاندن زردی پوست و رنگ پریدگی مناسب است. کانسیلر بنفش زردی و بی روح بودن پوست را از بین می برد، همچنین جای جوش را محو می کند.

کانسیلر سبز: این کانسیلر برای خنثی کردن تن قرمز پوست استفاده می شود. اگر دارای لکه‌ های قرمز مادر زادی هستید یا می‌خواهید جوش ‌های خود را بپوشانید این کانسیلر را پیشنهاد می کنیم.

کانسیلر صورتی: رنگ صورتی برای کاور کردن سایه های آبی بر روی پوست های روشن است. محصولی که خستگی را از چهره محو کرده و آن را شاداب نشان می دهد. استفاده از آن را به افراد با پوست سفید توصیه می کنیم.

رنگ های کانسیلر

نحوه استفاده از کانسیلر چیست ؟

تا به این جا دیدیم که کانسیلر چیست و چگونه باید محصولی متناسب با پوست و خواسته هایمان را انتخاب کنیم. هر نوع کانسیلر صورتی را که انتخاب کنید، نحوه استفاده از آن تفاوتی نخواهد داشت.

تمامی انواع پوست باید پیش از استفاده صورت خود را با مرطوب کننده، آبرسانی کنند تا دوام و ماندگاری آرایش (به ویژه پرایمر) بر روی پوستشان افزایش یابد.

اگر شما پوستی نرمال یا چرب دارید، آبرسانی سبک و مات بهترین نتیجه را در آرایشتان خواهد داشت.

اگر قصد استفاده همزمان از کانسیلر و کرم پودر را دارید، ابتدا کرم پودر را به صورت زده و پس از جذب و خشک شدن کامل آن به سراغ کانسیلر آرایشی بروید.

کانسیلر را با انگشتان تمیز، برس یا اسفنج بر روی مناطقی از پوست که رنگ متفاوتی دارند، تیرگی ها و یا نواقص پوستی قرار دهید و به آرامی و ضربه وار آن را پخش نمایید.

تا زمانی که هیچ خط مشخصی بین کانسیلر و پوست یا کرم پودر شما وجود نداشته باشد، این کار را ادامه دهید.

کانسیلرهای مایع، کرمی یا با حالتی بین کرمی و پودری نباید بر روی پودر تثبیت کننده آرایش یا پودرهای فشرده استفاده شوند، چرا که ممکن است روی صورت ماسیده شوند.

اگر می خواهید از پودر تثبیت کننده بزنید، ابتدا کانسیلر را به پوست زده و صبر کنید تا کامل خشک شود.

در نهایت، کار خود را با پودر تثبیت کننده به پایان برسانید. ممکن است فکر کنید که کانسیلرهای مات نیازی به پودر تثبیت کننده ندارند و بافت خودشان به قدر کافی مات و بادوام است.

خودتان می توانید یکبار آن را با پودر و بار دیگر بدون آن امتحان کرده و ماندگاری و دوامشان را با یکدیگر مقایسه نمایید.

نکته مهم

هنگام استفاده از کانسیلر در بخش های دور چشم، سعی کنید از محصولی با درخشش ملایم استفاده نمایید. همچنین می توانید برای زیباتر شدن، کمی هایلاتر با برق ملایم بر روی آن بزنید تا درخشش و جذابیت چشمانتان دوچندان شود.

 

ترفندهای استفاده از کانسیلر صورت چیست؟

هنگام زدن کانسیلر (مانند دیگر بخش های آرایش) باید در محیط نور کافی وجود داشته باشد تا به میزان کافی از آن را استفاده نمایید.

برای پوشاندن تیرگی های دور چشم کانسیلر را با براش یا اسفنجی کوچک به شکل مثلث زیر چشم خود بکشید و سپس با براش یا اسفنجی بزرگ تر آن را بخوبی محو نمایید تا تمام سطح زیر چشم پوشانده شود.

می توانید از کانسیلرها برای پوشاندن جای جوش و لک های روی پوست بدن نیز استفاده کنید. کمی کانسیلر هماهنگ با رنگ پوستتان را روی لک ها زده و آن را بخوبی محو نمایید.

برای طبیعی تر شدن هرچه بیشتر پوست می توانید کمی پنکک هم روی آن بزنید. برای پشگیری از پخش شدن رژ لب (بخصوص رنگ های جیغ و قرمز)، ثابت شدن شکل لب و حجم دادن به لب ها کمی از کانسیلر را به دور لبتان بزنید.

برای جلوگیری از کیکی شدن کانسیلر مخصوصا در نواحی زیر چشم اسفنجتان را مرطوب کنید یا پس از تمام شدن کار، دستمال کاغذی تا شده ای را زیر چشمتان قرار داده با ملایمت روی آن دست بکشید، تا اضافه های آرایشتان کاملا گرفته شود.

از دیگر کاربردهای آن باید به تمیز کردن ابروها اشاره کرد. با کانسیلر ابروهای خود را قاب کرده و آن ها را تمیزتر و برجسته تر نشان دهید. کانسیلر را در بالا و پایین ابروهای خود بزنید.

مخفی کردن اشتباهات آرایشی دیگر کاربرد کانسیلر است. گاهی استفاده از آن بهتر از این است که با پخش کردن و پاک کردن، پوست کثیف شده و دوباره اصلاحات انجام شود.

براش کانسیلر چیست؟

قلم موها یا براش های آرایشی یکی از تکنیکی ترین و بهترین روش ها برای پخش ایده آل هر بخش از آرایش بر چهره شما هستند و این نکته برای براش کانسیلر نیز صدق می کند.

اگر برایتان سوال پیش آمده که براش کانسیلر برای چیست باید بگوییم که قلمویی باریک، محکم و کمی مخروطی شکل است که برای استفاده بسیار دقیق از کانسیلر بکار می رود.

قلموی تصحیح رنگ

فرق پرایمر و کانسیلر با کرم پودر چیست ؟

با توجه به تنوع گسترده لوازم آرایشی، تشخیص این که ما به کدام محصول احتیاج داریم و هر یک از آن ها چه کاربردی دارند، کمی دشوار است. در ادامه تفاوت کرم پودر، کانسیلر و پرایمر را بررسی کرده و کاربرد جداگانه هریک را می گوییم.

پرایمر، اولین گام در پایه آرایش

پرایمر اولین اقدامی است که برای پایه آرایش و بیس پوست انجام می شود. پرایمر خط و خطوط صورت را پوشانده و منافذ را محو می کند. پس از استفاده این محصول پوست صاف و آماده آرایش شده که البته ماندگاری و دوام آرایش بر روی آن بیشتر از حالت عادی خواهد بود.

کرم پودر، گام دوم در آرایش پوست

کرم پودر تمام صورت را پوشش داده و آن را صاف و مخملی می سازد. اگرچه برخی افراد در دومین گام از کانسیلر و سپس از کرم پودر استفاده می کنند اما بهترین حالت زدن کرم پودر و بعد از آن کانسیلر است.

کانسیلر، تمام کننده پوشش صورت

پس از زدن کرم پودر و پرایمر پوستتان فوق العاده خواهد بود، اما برای زیبایی هرچه بیشتر، پوشاندن قرمزی صورت، لک ها و حلقه سیاه دور چشم بهترین گزینه استفاده از کانسیلر است.

معروفترین برندهای کانسیلر کدامند؟

با توجه به تقاضای بالا برای خرید این محصول، برندهای زیادی به تولید آن می پردازند. شرکت های سازنده به طور مداوم در تلاش هستند تا ترکیبات موجود در کانسیلرها را به روز کرده و کیفیت آن ها را مطابق با تکنولوژی روزی جهان، ارتقا دهند.

کانسلیر نارس، مک، میبیلین مدل Age Rewind، نوت و گلدن رز برخی از بهترین برندهای موجود در بازار هستند.

در این مطلب به پرسش کانسیلر چیست و چگونه استفاده میشود پاسخ دادیم. ابتدا راهنمای دقیق خرید آن را مطابق با نوع پوست و رنگ پوستتان گفتیم و سپس دیدیم که راهنمای استفاده دقیق از آن چگونه است.

سپس به ترفندهایی برای زیباتر شدن آن پرداختیم. فرق پرایمر و کانسیلر با کرم پودر، آشنایی با براش آرایشی و معرفی معروفترین برندهای کانسیلر از دیگر مواردی است که پاسخ آن را گفته ایم.

در صورت داشتن هرگونه سوال، در بخش نظرات پاسخگوی شما خوانندگان عزیز خواهیم بود.

سوالات مربوط به کانسیلر چیست ؟

کانسیلر آرایشی چیست؟

کانسیلر یا تصحیح کننده رنگی، نوعی لوازم آرایشی است که برای پوشاندن تیرگی های دور چشم، چروک ناشی از سن، پوشاندن جای جوش، لک و دیگر ایرادات پوست استفاده می شود.

این محصول شباهت زیادی با کرم پودر دارد اما غلظت و رنگدانه های آن بیشتر است.

کانسیلر را قبل از کرم پودر استفاده کنیم یا بعد از آن؟

اگر می خواهید از کرم پودر، پرایمر و کانسیلر استفاده کنید، ابتدا پرایمر را به صورت زده و پس از آن کرم پودر بزنید، آخرین گام زدن کانسیلر است.

بین هر مرحله باید به اندازه کافی صبر کنید تا پوستتان کامل خشک شود. اگر از کانسیلر قبل از کرم پودر استفاده کنید، دیگر تاثیر آن کم تر می شود.

آیا می توان از کانسیلر به تنهایی استفاده کرد؟

بله، می توانید آن را بدون کرم پودر یا دیگر کرم های بیس استفاده کنید. در این حالت باید رنگ کانسیلر نزدیک به رنگ پوست خودتان باشد. در صورت روشن بودن بیش از حد کمی خاکستری دیده می شود.

منبع:

wikihow

neutrogena

میس و میستر

————————-.

کانسیلر چیست و چه کاربردی در آرایش دارد؟

کانسیلر شباهت زیادی به کرم فونداسیون یا زیرسازی دارد. تفاوتش این است که غلیظ‌تر است. کانسیلر را برای پوشاندن لکه، جای جوش و تیرگی پوست استفاده می‌کنید. با کمک این محصول پوست‌تان یک‌دست می‌شود.

انواع کانسیلر کدامند؟کانسیلر چیست

کانسیلر مایع

کانسیلر مایع کاربرد زیادی دارد. تقریبا برای انواع پوست مناسب است، به‌ویژه برای پوست معمولی و چرب. اگر بخواهید برای بخش زیادی از پوست صورت کانسیلر استفاده کنید، کانسیلر مایع بهترین گزینه است.کانسیلر کرمی

بافت این مدل از کانسیلر آرایشی برای پوشاندن سیاهی دور چشم و نقطه‌های کوچک روی صورت مناسب است. اما اگر صورت‌تان چروک زیادی دارد، بهتر است از این محصول چشم بپوشید.

کانسیلر مدادی

معمولا پایه این محصولات،‌کرمی ا‌ست. کاربرد آنها برای پوشاندن کک‌ومک یا لکه‌های نقطه‌ای و کوچک است. اگر رنگ آن را روشن انتخاب کنید، می‌توانید گوشه‌ چشم یا زیر ابرو آن را به‌کار ببرید.

کانسیلر پودری

برای پوست خشک، نرمال یا ترکیبی مناسب است. رنگ مات دارد و پوشش آن از کم تا متوسط خواهد بود. این محصول برای پوست‌های جوان مناسب‌تر است. چروک‌ها را بیشتر به رخ می‌کشد و اغلب خانم‌های میان‌سال میانه خوبی با آن ندارند.

کانسیلر ماتیکی

کانسیلر ماتیکی بهترین گزینه برای پوست حساس، نرمال یا خشک است. پوشش آن از سطح متوسط تا زیاد است. رنگش می‌تواند مات یا براق باشد. این مدل را برای کناره‌های بینی یا زیر چشم می‌توانید استفاده کنید. جای خوش را هم خوب می‌پوشاند.

چه رنگ کانسیلری بخریم؟

انتخاب رنگ کالیسر بهتر است یکی‌، دو درجه روشن‌تر از رنگ کرم‌پودری باشد که استفاده می‌کنید.

رنگ‌های مختلف کانسیلر آرایشی چه کاربردی دارند؟

حالا که می‌دانید کانسیلر چیست، این را هم بگوییم که کانسیلر در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود. پیش از خرید کانسیلر، رنگ پوست‌تان را درنظر بگیرید. بعد به نقصی که دوست دارید بپوشانید، توجه کنید.

ممکن است برای تیرگی زیر چشم کانسیلر بخرید. یا برای پوشاندن جوش، جای خوش، جای زخم یا سایه‌های ناخوشایندی که روی صورت‌تان هست. این راهنما را بخوانید.

 • کانسیلر بنفش می‌تواند سایه زرد پوست شما را محو کند.
 • رنگ هلویی سایه‌های آبی یا بنفش را می‌پوشاند.
 • محصول سبز رنگ، برای پوشاندن قرمزی روی پوست خیلی خوب عمل می‌کند.
 • اگر کانسیلر پرتقالی یا صورتی انتخاب کنید، لکه‌های خاکستری، بنفش یا آبی را می‌پوشاند.
 • رنگ زرد برای پوست زیتونی یا برنزه مناسب است. لکه‌ها و جای زخم را محو می‌کند.

چه زمانی کانسیلر بزنیم؟ بعد از فونداسیون یا پیش از آن؟کانسیلر چیست

بستگی به محل استفاده دارد. برای پوشاندن تیرگی و لکه‌های زیر چشم، اول کانسیلر آرایشی بزنید. بعد نوبت به زیرسازی می‌رسد. شاید بخواهید لکه و جوش را محو کنید.

در این صورت با کرم زیرسازی کارتان را آغاز کنید. بعضی از کارشناسان مد باور دارند اگر با کرم زیرسازی میک آپ را آغاز کنید، آرایش طبیعی‌تری خواهید داشت.

روش کلی استفاده از کانسیلر آرایشی چگونه است؟

چطور از کانسیلر استفاده کنیم؟
روش استفاده درست از کانسیلر

۱- چند نقطه از آن را دور چشم بزنید. با نوک انگشت یا براش آرایشی، کرم را به گوشه‌های چشم بکشید و یک‌دست کنید.

۲- کانسیلر را با ضربه زدن به‌کار بگیرید. نیازی نیست آن را روی پوست مالش دهید.

۳- از کانسیلر روی چانه، کناره‌های بینی و دهان بهره ببرید. خواهید دید که پوست‌تان یک‌دست می‌شود.

۴- اگر می‌بینید پوشش کافی نیست. یک لایه دیگر اضافه کنید.

۵- کارتان که به پایان رسید، از پودر تثبیت‌کننده بهره ببرید. پودر را با براش آرایشی بزنید.

چطور دور چشم‌مان را جذاب و خوش‌رنگ کنیم؟کانسیلر چیست

بهترین کار این است که کانسیلر را به‌شکل مثلث زیر چشم بزنیم. مثلث برعکسی را درنظر بگیرید که نوک آن به‌طرف پایین باشد. اگر این محصول را مثل خط صاف زیر چشم‌تان بمالید، بیشتر روی آن تاکید کرده‌اید و محو نمی‌شود.

هر چقدر بد خوابیده باشید، با استفاده درست از کانسیلر، زیر چشم‌تان شاداب به‌نظر می‌رسد. مثلث را درنظر بگیرید. با ضربه کانسیلر را روی پوست پخش کنید.

یک ترفند جذاب برای پوشاندن پف چشم، مخلوط کردن هایلایتر و کانسیلر است. پشت دست‌تان بریزید؛ با نوک انگشت مخلوط کنید و روی پوست بزنید.

استفاده‌های دیگر کانسیلر آرایشی کدامند؟کانسیلر چیست

 • حالا که می‌دانید کانسیلر چیست، حیف است از آن بهره کامل نبرید. قبل از سایه چشم، کانسیلر بزنید. می‌بینید که رنگ سایه خودش را بهتر نشان می‌دهد. به‌ویژه اگر می‌خواهید آرایش دودی داشته باشید و سایه چشم زیادی مصرف کنید. اول کمی پشت پلک با نوک انگشت کانسیلر را ضربه‌ای بزنید. آن را محو کنید. بعد سایه را بردارید و مشغول شوید.
 • مشغول آرایش کردن هستید. خط‌چشم‌تان یک‌دست نمی‌شود. رژ لب‌تان روی خط منظم نیست. آن را پاک می‌کنید؟ نیازی نیست. چراکه کانسیلر کنار دست‌تان است. اشتباه‌های آرایشی را خیلی راحت با کانسیلر بپوشانید و همه چیز را مرتب کنید.

کانسیلر فقط برای صورت به‌کار می‌رود؟کانسیلر چیست

چرا کاربرد محصول به این مفیدی را به صورت محدود کنید؟ لکه‌های روی گردن و شانه را با کانسیلر محو کنید. از محصول مات بهره ببرید.

بعد ببینید که در لباس مهمانی چطور می‌درخشید. احتمالا کانسیلر کرمی گزینه‌ خوبی برای شما باشد.

رمز و رازهای استفاده از کانسیلر را فراموش نکنیدکانسیلر چیست

 • اگر پوست خشکی دارید، پیش از برداشتن کانسیلر، سراغ مرطوب‌کننده بروید.
 • کانسیلر را می‌توانید با براش آرایشی، اسفنج، یا نوک انگشت روی پوست بزنید. یادتان باشد خوب آن را محو کنید.
 • اگر لکه‌‌های پوستی شما متوسط تا زیاد هستند، از انواع کرمی یا ماتیکی استفاده کنید.
 • بعد از کانسیلر زدن به زیر چشم، هایلایتر آرایشی آن را کامل می‌کند.

منبع:
منومد

———————.

کانسیلرها‌ کرم پودرهای رنگی و عموما روشنی هستند که در سه غلظت جامد(پلت)، نیمه جامد(ماتیکی) و مایع یا کرمی با کارایی مختلف تولید می‌شوند.

این محصولات معمولا در زیر سایر اقلام آرایشی همچون پنکک و کرم‌پودر، جهت پوشش دادن به عیوب صورت و برجسته ساختن برخی نواحی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شما می‌توانید کانسیلر را قبل یا بعد از آرایش استفاده کنید ولی فراموش نکنید در زمان خرید کانسیلر، رنگی را انتخاب کنید که تنها یک درجه از پوستتان روشن‌تر است.

امروزه رنگ‌بندی کانسیلرها بسیار متنوع گردیده و برحسب این رنگ‌بندی کاربرد خاصی نیز برای آنها تعریف شده است.

کانسیلر چه کاربردی دارد ؟

قبل از اینکه به جواب این سوال بپردازیم که کانسیلر چه کاربردی دارد ؟ بگوئید چقدر دلتان می‌خواهد خودتان آرایشگر و گریمور خود باشید ؟

اغلب ما از گریم بر روی پوستمان خوشمان نمی‌آید ولی از اینکه با ابزار ساده‌ای همچون کانسیلر بتوانیم خودمان را گریم کنیم برایمان رویاست.

اگر فکر می‌کنید توان انجام اینکار را ندارید بهتر است بدانید این محدودیت را ذهنتان برایتان ایجاد کرده، چون به قول ریحانا خواننده و سلبریتی معروف هیچکس مثل خودمان آگاه به نواقص چهره ما نیست.

با این پیش درآمد و در جواب سئوال کانسیلر چه کاربردی دارد ؟ باید بگوئیم کاربرد کانسیلرها گریم کردن شما به شیوه و با ابزاری جادویی و بسیار ساده است.

این محصول به خوبی قادر است عیوب چهره شما را استتار و محو ساخته و در عوض نکات مثبت را در چهره‌تان نمایان‌تر سازد.

در ادامه به صورت موردی به معجزات شگفت‌آور کانسیلر می‌پردازیم تا بتوانید به خوبی درک کنید از این کرم ریزه میزه می‌توانید چه توقعات باورنکردنی داشته باشید.

۱- کاربرد کانسیلر در رهایی از لک‌های پوستی، جای جوش و زخم

اگر به دنبال درمان ریشه‌ای برای از میان برداشتن جای جوش، لک و زخم‌های خود هستید بسیار عالی است، ولی مطمنا می‌دانید که پروسه درمان این اختلالات پوستی زمانبر است.

به نظرتان منطقی است تا کامل شدن درمانتان صبر کنید یا اینکه بهتر است در طول این مدت از ابزارهای آرایشی برای رهایی از این ناهمگونی‌ استفاده کنید.

کانسیلرها به سبب مقابله با این مشکلات پوستی اختراع شدند، آن هم زمانی که خبری از شیوه‌های درمانی به نام میکرودرم، میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست نبود.

اگر قبلا برای خلاصی از لک‌هایتان به استفاده چندین لایه‌ای از کرم‌پودر می‌پرداختید و ظاهرتان را بیش از اندازه مصنوعی می‌کردید،

در حال حاضر می‌توانید با انتخاب کانسیلرها به آسانی این تضاد رنگی را پوشش و پوستتان را صاف و یکدست کنید.

۲- کاربرد کانسیلر زیر چشم در رفع تیرگی و چین و چروک و مرهمی بر چشم‌های خسته

برخی از بازیگران کانسیلر زیر چشم را مرهمی بر چشم‌های خسته‌شان عنوان کرده‌اند و آنرا راهی برای رهایی از علائمی همچون تیرگی، چین و چروک و علائم خستگی می‌دانند.

به عبارتی می‌توان کانسیلر را مرهمی بر زخم‌های روحی و جسمی عنوان کرد.

بسیاری از افراد به سبب مشکلات پوستی خود از جمله تیرگی دور چشم به شدت مورد آزار روحی قرار دارند و به نظر می‌رسد کانسیلر زیر چشم می‌تواند این مشکل را به آسانی برایشان رفع کند.

چنانچه کنجکاوید بدانید کدام بازیگر بیشتر از کانسیلر استفاده می‌کند نقل قولی از بازیگر سینما شهرزاد کمال زاده را برایتان آورده‌ایم. او می‌گوید:

کانسیلر در زمره کرم‌های آرایشی دور چشمی است که همیشه همراه من است. یکی از اولین نشانه‌های خستگی در ظاهر من از چشم‌هایم آغاز می‌شود و کانسیلر انتخابی عالی برای پوشش این خستگی و تیرگی ناشی از آن است.

۳- کاربرد کانسیلر در استتار و پوشش عیوب صورت

ریحانا را مطمنا می‌شناسید و به غیر از صدا از چهره این خواننده هم احتمالاخوشتان می‌آید. براساس اعلام روزنامه هالیود بوز در سال ۲۰۱۹  این خواننده در لیست ۱۰ زن زیبای جهان قرار گرفته است.

جالب است بدانید ریحانا هم برای استتار عیوب چهره‌اش از کانسیلر استفاده می‌کند، البته این را ما نمی‌گوئیم بلکه خود او در تبلیغ برندش با نام فیفتی و در یکی از ویدیوهایش عنوان کرده است.

او گفته: همانطور که می‌دانید من پیشانی بلندی دارم و به همین خاطر همیشه در زمان میکاپ پیشانی‌ام را با استفاده از کانسیلر کوچکتر نشان می‌دهم.

سعی کردیم ابتدا از یکی از زیباترین زنان جهان برایتان بگوئیم تا فکر نکنید زیبایی تنها مختص چهره‌های بی نقص است. برخی از افراد به صورت طبیعتی داری بینی بزرگ، لبانی نازک، پیشانی پهن یا چشمان بی حالت و ریز هستند

و بنا به هر سببی دلشان نمی‌خواهند زیر تیغ جراحی قرار گیرند. اما اینکه با کمک آرایش بتوانند این عیوب را استتار و در اصطلاح کاور کنند خبر خوشحال‌کننده‌ای برایشان است.

اگر شما هم در دسته این افراد قرار دارید از استفاده از کانسیلرها در زمان آرایش غافل نشوید .

۴- کاربرد کانسیلر در بهبود میکاپ

تاکنون چند بار در حین کشیدن خط چشم دستتان لغزیده و تمام زحمتتان به باد رفته؟ مطمنا تعداد این اتفاق را به خاطر نمی‌آ‌ورید چون به کرات این حادثه را تجربه کرده‌ و حساب آن از دستتان در رفته،

ولی احساس ناخوشایند ناشی از این اتفاق را به خاطر دارید. حال که این تجربه را مرور کردیم بهتر است بدانید کانسیلرها آمده‌اند تا شما دیگر این احساساسات ناخوشایند را تجربه نکنید.

شما با کمک کانسیلر زیر چشم می‌توانید هر جای خطایی داشتید آنرا محو و آرایشتان را بهبود بخشید. استفاده از کانسیلر زیر چشم تنها به این موضوع ختم نمی‌گردد چنانچه آرایشگر حرفه‌ای نیستید و نمی‌توانید خطوطی متقارن در بالا و پایین چشمتان ایجاد کنید باز هم کانسیلرها در نقش ناجی‌‌گر شما خواهند بود.

شما می‌توانید هر جا از ضخامت و طول خط چشمتان ناراضی هستید با کمک کانسیلر این خطوط را به شکل دلخواهتان در‌‌آورید .

مورد بعدی که باید در مورد کانسیلرها بدانید عملکرد تثبیت‌گری آنها در آرایش است. برای اینکه این عملکرد را برایتان بیشتر توضیح دهیم چند موقعیت اضطراب‌آور را با هم مرور می‌کنیم.

فرض کنید در یک جلسه رسمی قرار دارید و یک جرعه آب می‌نوشید، ولی رد رژ بر روی لیوان باقی می‌ماند و نگاه‌ها را به سمت شما جلب می‌کند.

باید در مهمانی حاضر شوید ولی هنور نرسیده آرایش بر لبانتان رنگ می‌بازد و جلوه‌ مورد انتظار شما را دیگر ندارد. در این موارد به جای نگرانی و احساس خجالت بهتر است پیش از استفاده از رژ به لبنتان کانسیلر بزنید تا ضمن ثبات بخشیدن به آرایش، جلوه‌ای فوق‌العاده‌ به لبان خود بخشیده باشید.

فراموش نکنید لبان شما دومین مرکز توجه اشخاص به چهره‌تان هستند، پس تاثیر آنرا با استفاده همزمان کانسیلر و رژ دوچندان سازید. البته کانسیلرها برای ماندگارتر کردن سایه چشم‌ هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استفاده از این محصول پیش از سایه زدن موجب می‌شود رنگ پشت پلکتان دیگر تاثیری در رنگ سایه نداشته و سایه آنگونه که باید و شاید خود را نشان دهد.

۵- کاربرد کانسیلر در ایجاد چشمانی افسونگر

حقیقت می‌توانستم این مورد را با مورد قبلی تلفیق کنم و جز موارد بهبود میکاپ بیاورم، ولی برای اینکه بیشتر به این تاثیر افسونگر کانسیلر در آرایش چشم‌ها دقت کنید آنرا در گزینه‌ای مجزا آوردم.

به نظرتان یکی از رازهای جذابیت چشم‌ها به غیر از خوش حالت بودن آن چیست؟ مطمنا اغلبتان به مژه‌هایتان فکر کردید. اگر از مژه‌های کم پشت و کوتاهی برخوردارید بهتر است بدانید یکی از رمزو رازهای بلندی و پر بودن مژه‌ها کانسیلرها هستند.

یکی از کارهایی که می‌توانید برای تاثیر این خرده موهای کوچک ولی فوق‌العاده تاثیرگذار در آرایش چشم‌ها انجام دهید زدن کانسیلر پیش از ریمل است.

برای اینکار با کمک براش مخصوص کانسیلر را بروی مژه‌ها قرار داده و صبر کنید تا خشک شود. پس از آن ریمل را بر روی مژه‌های خود قرار دهید و از دیدن مژه‌های به مراتب حجیم‌تر و زیباتر لذت ببرید.

قبل از استفاده از این شیوه به شما این مژده را بدهم قرار است با تاثیر اینکار شگفت‌زده شوید.

مورد بعدی به مکمل زیبایی چشمانتان یعنی ابرو باز ‌می‌گردد. تابحال دقت کردید کسانی که ابروهای خط‌ دار و در اصلاح تمیزی دارند چقدر آرایششان دلنشین‌تر است.

شما هم می‌توانید با کمک کانسیلر مدادی به ابروی آرمانی خود دست یابید. با کمک این مدل کانسیلر می‌توانید هر جا در اطراف ابرو و چشمتان شاهد پخش شدن مداد یا ریمل هستید آنرا تمیز کنید.

احتمال دارد موقع خواندن این جمله به یاد ریزش همیشگی مداد در نقطه‌ای که غده اشکی چشم قرار دارد افتاده باشید. ریزش مداد چشم در این ناحیه تبدیل به نقطه من شده بود که خوشبختانه پس از آشنایی با کانسیلر این مشکل به صورت کامل رفع شد .

اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر

علی‌رغم تمام ویژگی‌های مثبتی که کانسیلرها دارا هستند وجود برخی اشتباهات متداول در استفاده از این محصول، تاثیر شگفت‌انگیز آنرا غیر قابل باور کرده است. با هم نگاهی به ۷ اشتباه رایج در استفاده از کانسیلر می‌اندازیم.

۱- استفاده از کانسیلر به صورت تک رنگ

برخی افراد تنها به یک رنگ کانسیلر اکتفا می‌کنند و از همان یک رنگ انتظار معجره دارند. چنانچه قصد پوشاندن معایبی همچون بینی بزرگ، استخوانی کردن چهره و از بین بردن این قبیل ایرادات را دارید باید با ترکیبی از سایه روشن‌ها خطای دید در بیننده ایجاد کنید.

براین اساس به شما پیشنهاد می‌کنیم حداقل ۲ رنگ کانسیلر تیره و روشن برای اینکار استفاده کنید تا تضاد رنگ‌ها کار خود را انجام دهند. برای توضیح بیشتر در انتخاب رنگ کانسیلر باید بدانید کانسیلر سبز، قرمزی پوست را برایتان از بین می‌برد.

چنانچه پوستتان ملتهب بوده یا می‌خواهید جای لک‌های قهوه‌ای را از پوستتان محو کنید کانسیلر سبز انتخاب مناسبی برای شماست.

کانسیلر هلویی یا کانسیلری که یک درجه از پوست شما روشن‌تر است، حلقه تیره دور چشم یا هرنوع تیرگی و کبودی دیگری را بر روی پوستان از بین ببرد.

از کانسیلر بنفش و صورتی هم می‌توانید برای جبران زردی پوست و رنگ پریدگی استفاده کنید. برخی از کانسیلرها دارای رنگی به مراتب سفیدتر یا زردتر نسبت به کرم‌پودر هستند.

این کانسیلرها برای پوشش عیوب وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرند که نیاز به پوشش قوی ندارند. با وجود موارد گفته شده احتمالا به خوبی درک کرده‌اید که چرا می‌گویند در زمان خرید کانسیلر به رنگ پوست خود دقت داشته باشید.

۲- انتخاب کانسیلرهای کچی و بسیار روشن

برخی از افراد به قدری از عارضه‌های پوستی خود در رنجند که برای جبران آن دست به انتخاب کانسیلرهای کچی جهت از بین بردن تیرگی و لک‌های پوستیشان می‌کنند.

متاسفانه این کار تنها ظاهری مانند اشباح به این افراد می‌بخشد. این جلوه غیر طبیعی هیچ حالت آرایشی نداشته و اتفاقا مخاطب را بیشتر متوجه ناهماهنگی رنگ‌ها در پوست این افراد می‌کند.

مورد بعدی در خصوص کانسیلرهای بسیار روشن حالت ماستی شدن آرایش است. بنا به دلایل گفته شده تاکید داریم در زمان انتخاب رنگ تنها یک درجه روشن‌تر از پوستان را انتخاب کنید و مطمئن باشید تاثیری که می‌خواهید را با جلوه‌ای زیباتر شاهد خواهید بود .

۳- استفاده از یک مدل کانسیلر برای تمام قسمت‌های صورت

همانطور که پیشتر گفتیم کانسیلرها در انواع جامد، نیمه جامد و مایع هستند و موارد استفاده آنها با یکدیگر متفاوت است.

اگر قصد استفاده از کانسیلر برای قسمت‌های گوناگون صورتتان را دارید باید چند نوع کانسیلر را در ست آرایشی خود قرار دهید.

به این ترتیب اگر دنبال پوشش تیرگی‌ها و خطوط دور چشم‌ هستید کانسیلر زیر چشم ماتیکی یا همان استیکی گزینه مناسبی است. کانسیلرهای کرم مانند هم برای مخفی کردن چین و چروک‌ها گزینه مناسبی هستند ضمن آنکه به خوبی می‌دانند چطور پوست را صاف و یکدست نمایند.

در آخر باید گفت برای پوشش قسمت‌های مختلف پوست می‌توانید از کانسیلر مایع و مدادی استفاده کنید. کانسیلرهای مدادی بهترین انتخاب برای پوشش بخشیدن به جای جوش و استار کک و مک‌ها هستند.

۴- استفاده بیش از اندازه از کانسیلر

برخی افراد با دیدن تاثیر کانسیلر بر پوست دیگران در استفاده از این محصول زیاده‌روی می‌کنند. اگر عادت به ایجاد لایه‌ای ضخیم با کانسیلر دارید بهتر است این عادت را ترک کنید زیرا تنها باعث مصنوعی شدن آرایشتان خواهید شد.

مشکل دیگری که در اثر استفاده زیاد از این کرم ایجاد می‌شود جلوه بیشتر خطوط و چین و چروک‌هاست.

بله درست متوجه شدید استفاده بیش از اندازه از هر کرمی حتی کانسیلر عیوب صورت شما را بارزتر می‌کند و تاثیری که شما به دنبال آن هستید را ابدا به چهره تان نمی‌بخشد.

استفاده زیاد از کانسیلر مانند آن است که شما بر روی جزئیاتی که قصد پنهان کردن آن را داشتید یک علامت بزرگ زده و از دیگران بخواهید بیشتر به آن توجه و دقت داشته باشند.

۵- استفاده از کانسیلر با انگشت

اگر تاکنون هر محصولی را با انگشت بر روی پوستتان پخش می‌کردید و از اینکار راضی بودید خواهشا در زمان استفاده از کانسیلر اینکار را نکنید.

شما برای استفاده از کانسیلر نیاز به پدها و براش‌های مخصوص دارید تا پوشش این محصول را محو کرده و به صورتی یکدست در آورید.

برای اینکار ابتدا کانسیلر را بر روی پوستتان قرار دهید و سپس یا کمک یک براش یا ابر مرطوب آن را پخش کنید. برای زیر چشم هم به هیچ عنوان کرم را بر روی پوست ظریف دور چشم نکشید بلکه به صورت ضربه‌‌ایی آنرا پخش کنید.

۶- عدم رعایت ترتیب در زمان استفاده از کانسیلر

بسته به تاثیری که از کانسیلر انتظار دارید زمان و ترتیب استفاده از آن بسیار مهم است. شما جهت استفاده از کانسیلر بر روی تمام سطح پوستتان باید ابتدا کرم پودر زده و سپس با کمک کانسیلر سایه روشن‌هایی ایجاد و محو کنید.

این ترتیب باعث پخش بهتر کانسیلر بر روی پوست می‌گردد ضمن آنکه با این شیوه نیاز به کانسیلر کمتری خواهید داشت.

اگر صورت شما پر جوش بوده و التهاب و برآمدگی بر روی آن زیاد است بهتر است ابتدا با استفاده از پرایمر سطح پوست را پوشانده و سپس با کمک کانسیلر سبز یا به فرآخور مشکل کانسیلرهای رنگ دیگر پوستتان را کاور و سپس از کرم پودر استفاده کنید.

۷- انتخاب ناصحیح کانسیلر

خودتان به خوبی می‌دانید در زمان انتخاب هر محصول بهداشتی باید جنس پوستتان را ملاک قرار دهید و کانسیلرها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

با این اوصاف چنانچه جنس پوستتان چرب است با پدیده براق شدن پوست در زمان آرایش برخورد کرده‌اید، برای این مشکل بهتر است از کانسیلرهای مات و فاقد روغن استفاده کنید.

در این صورت کانسیلر بهتر بر روی پوست شما نشسته و حالت روغنی به خود نمی‌گیرد. علاوه بر مورد گفته شده کانسیلرهای استیکی باعث بسته شدن منافذ پوستتان گردیده و احتمال جوش زدن را در پوست‎های چرب و مستعد جوش بیشتر می‌کنند.

پس برای این نوع پوست‌ها کانسیلر مایع انتخاب بهتری است بالعکس چنانچه پوستتان خشک است استفاده از آبرسان دارای چربی نه تنها عارضه‌ای برایتان در پی ندارد بلکه باعث بهتر نشستن کرم بر روی پوستتان می‌گردد.

استفاده از کانسیلرهای استیکی و فشرده هم برای پوست‌های خشک که در اصطلاح کرم را می‌خورند انتخاب مناسبی است. پوست‌های مختلط و معمولی هم بهتر است کانسیلری متعادل و طبیعی انتخاب کنند.

۸- عدم استفاده از فیکساتور

همانطور که استفاده از پرایمر به عنوان پایه آرایش امری ضروری است استفاده از پودر فیکس هم جهت ثبات بخشیدن به کانسیلر ضروری است،

مخصوصا زمانی که قصد رفتن به میهمانی یا مراسمی رسمی را دارید. استفاده از این پودر به آرایش شما کمک می‌کند تا پایان روز و حتی در صورت داشتن روزی پر مشغله و گرم نگرانی بابت بر هم خوردن آرایشتان نداشته باشید.

منبع:
ابن چند

 

 

حتما ببینید

دلایل ایجاد واژینیسموس

واژینیسموس چیست؟

اگر می خواهید درباره واژنیسموس بیشتر بدانید ، این مقاله را بخوانید. در این مقاله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *