چگونه پر انرژی باشیم

چگونه پر انرژی باشیم

تحقیقات اخیر محققان درباره خواب ، متابولیسم و ​​استرس ، یک برنامه ساده و ایمن برای مقابله با کمبود انرژی و خستگی به شما می دهد. اگر مرتبا احساس خستگی می کنید ، پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید تا ببینید چقدر باید انرژی داشته باشیم.

با استفاده از 8 تکنیکی که در این مقاله می خوانید ، می توانید مطمئن باشید که صبح ها خوشحال از خواب بیدار می شوید ، روزها بیدار هستید و شب ها یک خواب آرام و دلپذیر خواهید داشت.

1. در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوید

چگونه پرانرژی باشیم – بیدار شویم

برای دیدن اینکه چقدر انرژی داریم ، ابتدا باید صبح زود بیدار شویم. هر روز در ساعت مشخصی بیدار شوید و خود را در معرض نور آفتاب قرار دهید. این اجازه می دهد که زمان شما ، که با ساعت بیولوژیکی بدن شما در هیپوتالاموس مطابقت دارد ، 24 ساعته باشد. بدون نور ، چرخه خواب و بیداری بدن شما هر روز به طور متوسط ​​12 دقیقه کاهش می یابد. محققان علت آن را نمی دانند. اما آنها معتقدند که این ممکن است به دلیل تغییرات فصلی در خورشید باشد.

ماریانا فیگوروا ، پزشک و مدیر برنامه ریزی در مرکز تحقیقات پلی تکنیک Rinsler ، می گوید:

“این بدان معناست که بدن شما می خواهد شما بیشتر در رختخواب بمانید ، و اگر هر روز در ساعت مشخصی بیدار شوید ، خسته خواهید شد.”

برای هماهنگی بدن با 24 ساعت شبانه روز ، سعی کنید ابتدای روز 30 دقیقه در معرض آفتاب قرار بگیرید. این کار را حتی در روزهای تعطیل که می خواهید بیشتر بخوابید انجام دهید. می توانید نیم ساعت پیاده روی کنید. حتی می توانید کنار پنجره آفتابی صبحانه بخورید. اگر قبل از روشن شدن هوا نیاز به بیدار شدن دارید ، چراغ های خانه را روشن کنید. همین میزان نور می تواند موثر باشد.

حتما بخوانید: چگونه صبح زود بیدار شویم؟

۲. مواد مغذی بخورید

چگونه پرانرژی باشیم – رژیم غذایی مناسب برای داشتن انرژی

پروتئین کمتری به جای کربوهیدرات زیاد مصرف کنید. پروتئین به دلیل کند شدن هضم ، سطح انرژی را افزایش می دهد. کربوهیدرات ها سریعتر می سوزند و انرژی زیادی تولید می کنند. اما مصرف زیاد آنها منجر به کاهش انرژی می شود.

تحقیقات اخیر دوناد. .ی لیمن ، دکتر و استاد تغذیه در دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین دریافت که زنانی که کربوهیدرات ها را کاهش می دهند و پروتئین را در رژیم غذایی خود افزایش می دهند ، انرژی بیشتری نسبت به سایرین دارند. مصرف روزانه کربوهیدرات های سالم را به کمتر از 150 گرم در روز کاهش دهید.

به عنوان مثال ، بهترین مثال برای جداسازی مواد غذایی ممکن است:

5 وعده سبزیجات ، 2 وعده میوه ، 3 یا 4 وعده غذای نشاسته ای (ترجیحاً غلات کامل) مانند نان ، برنج ، ماکارونی و غلات کامل.

صبحانه: یک تکه نان ، یک تخم مرغ ، یک تکه ران و پنیر و یک لیوان شیر.

ناهار: ساندویچ شامل 1 تکه نان ، 2 یا 3 تکه گوشت بسیار کوچک ، 1 تکه پنیر کوچک ، 2 واحد سبزیجات و یک سیب.

شام: 6 قطعه گوشت بدون چربی ، 3 واحد سبزیجات ، 1 واحد میوه و 1 یا 2 واحد کربوهیدرات نشاسته ای.

حتما بخوانید: 9 مرحله آسان برای تغذیه سالم

3. قهوه بنوشید

چگونه انرژی داشته باشیم – نوشیدن قهوه

به جای نوشیدن صبح ، قهوه را هنگامی که بدن واقعاً به آن احتیاج دارد ، دیر وقت عصر و غروب آفتاب بنوشید. کافئین با جلوگیری از اثرات آدنوزین ، شما را در فرم نگه می دارد. آدنوزین یک ماده شیمیایی در مغز است که در طول روز جمع می شود و باعث خستگی و خواب آلودگی می شود.

جیمز .ی “شما یک دکتر و مدیر مرکز تحقیقات اختلالات خواب در مرکز پزشکی دانشگاه راش هستید.”

“خوردن یک یا نیم فنجان قهوه یا معادل کافئین هنگام غروب خورشید ، هنگامی که فشار در خواب زیاد است ، شما را تازه می کند و سرشار از انرژی خواهید بود.”

اگر به اثرات کافئین بسیار حساس هستید ، غذا خوردن را به اوایل شب موکول کنید تا از بی خوابی در شب جلوگیری کنید.

چگونه پر انرژی باشیم

حتما بخوانید: خواص قهوه؛ 13 فواید قهوه برای سلامتی اثبات شده

4- وعده های غذایی خود را برنامه ریزی کنید

چگونه انرژی داشته باشیم – وعده های غذایی را برنامه ریزی کنید

برای اینکه ببینیم چقدر انرژی داریم ، باید رژیم خود را برنامه ریزی کنیم. برنامه ریزی کنید که هر روز غذای خود را در ساعت مشخصی بخورید.

لیمن می گوید:

 

“اگر بدن شما ساعت 7 و ناهار ساعت 12 منتظر صبحانه است و یکی از آنها را از دست داده اید ، این اختلال باعث می شود گرسنه شوید ، پرخوری کنید و در نتیجه احساس سنگینی و خستگی خواهید کرد.”

صبحانه را شب قبل آماده کنید تا مطمئن شوید روز خود را با انرژی شروع می کنید. تسلیم نشوید ، حتی اگر دیر شده باشید.

اگر در میانه روز نمی توانید از محل کار خود خارج شوید ، ناهار را در محل کار خود بخورید. در روزهای تعطیل سعی کنید غذاهایی که به سرعت گرم می شوند را تهیه و منجمد کنید تا بتوانید هر شب در یک ساعت مشخص با خانواده شام ​​بخورید.

5. از استرس خلاص شوید

چگونه پرانرژی باشیم – مدیتیشن استرس را کاهش می دهد

تمرکز ذهن باعث حذف انرژی های منفی از بدن و کاهش استرس می شود. اگر 20 دقیقه یوگا وقت ندارید ، زمان را کوتاه کنید و تعداد دفعات را افزایش دهید. جلسات متعدد ذهن آگاهی 2-3 دقیقه ای به راحتی در برنامه روزمره شما قرار می گیرد.

جودیت اورلف ، روانپزشک ، متخصص و نویسنده انرژی مثبت ، می گوید:

وی افزود: حتی 3 دقیقه یوگا می تواند میزان هورمون های استرس را کاهش دهد (که عضلات را سفت و رگ های خونی را منقبض می کند) و باعث ترشح اندورفین (هورمون هایی که انرژی و شادی را افزایش می دهند) می شود.

مکانی را پیدا کنید که هیچ کس شما را آزار ندهد. آرام بنشینید و چشمان خود را ببندید. وقتی آرام آرام نفس می کشید ، به دم و بازدم گوش دهید. وقتی افکار حمله می کنند ، آنها را به صورت ابرهایی که از آسمان عبور می کنند ، تصور کنید. سپس شخصی یا چیزی را که باعث خوشحالی شما می شود تصور کنید. این تصویر می تواند جایی باشد که شما تعطیلات خود را گذرانده اید ، شخصی را که دوست دارید یا چیزی را که دوست دارید داشته باشید. (مانند خیساندن در حمام با عطر و بوی دلپذیر)

 

حتما بخوانید: اگر استرس دارید با این عادت ها مبارزه کنید

6. از اتلاف انرژی در بعد از ظهر خودداری کنید

چگونه پرانرژی باشیم – نور خورشید روند کاهش انرژی را کند می کند

هنگام غروب خورشید ، انرژی بدن به طرز چشمگیری کاهش می یابد. این افت انرژی مانند یک ساعت دقیق است. به جای چرت کوتاه ، کمی پیاده روی کنید. نور روز روند انرژی بعد از ظهر را کند می کند.

فیگوئرا می گوید:

“به دلیل تأثیر سیستم تعادل و ساعت بیولوژیکی بر روی یکدیگر ، بیشتر افراد 17 تا 18 ساعت پس از خواب شب قبل احساس خواب می کنند.”

راه رفتن زیر آفتاب به شما احساس طراوت و نشاط می بخشد. حتی اگر نمی توانید خانه یا محل کار خود را ترک کنید. پنجره را باز کنید ، پرده ها را عقب بکشید و به بیرون نگاه کنید.

حتما بخوانید: چرا ما همیشه احساس خستگی می کنیم؟

7. از ورزش و موسیقی کمک بگیرید

چگونه پرانرژی باشید – با موسیقی تمرین کنید

ورزش بهترین راه برای افزایش انرژی است. اما بیشتر اوقات آنقدر خسته ایم که نمی توانیم منتظر ورزش باشیم. هنگام بستن چکمه های کوهنوردی ، هدفون را در گوش خود قرار دهید. موسیقی تمرکز را افزایش می دهد و به شما کمک می کند تا خستگی را فراموش کنید. محققان ژاپنی در مجله پزشکی ورزشی و تناسب اندام گزارش دادند که داوطلبانی که 30 دقیقه با موسیقی کار می کردند احساس خستگی کمتری نسبت به افرادی که بدون موسیقی کار می کردند ، داشتند. اگر به ادبیات علاقه دارید ، یک کتاب صوتی نیز می تواند حواس شما را از خستگی پرت کند.

8. قبل از خواب آرام باشید

چگونه پرانرژی باشید – مطالعه به شما کمک می کند خواب بهتری داشته باشید

به جای به روزرسانی فعالیت های فیس بوک و وبگردی ، کتاب بخوانید یا تلویزیون تماشا کنید. کامپیوتر خود را حداقل یک ساعت قبل از خواب خاموش کنید.

حتما بخوانید: 10 ترفند ساده برای خوابیدن در کمتر از 30 ثانیه
فیگوئرا می گوید:

“مطالعات نشان می دهد که نور فعالیت مغز را افزایش می دهد و هوشیاری را افزایش می دهد.”

دانشمندان بر این باورند که نوری که مانیتور کامپیوتر ساطع می کند ، چرخه خواب و بیداری در بدن را مختل می کند. در عوض ، تلویزیون خود را تماشا کنید و آرام باشید. اکثر مردم به اندازه کافی از تلویزیون فاصله دارند تا تحت تأثیر نور قرار نگیرند ، اما بهتر است کتاب یا مجله بخوانید. فقط مطمئن شوید که نوری که استفاده می کنید 60 وات بیشتر نباشد.

منبع:

https://www.chetor.com/25472-چگونه-پر-انرژی-باشیم/

—————.

۶ روش آسان برای پر انرژی بودن در طول روز

برای اینکه پر از پتانسیل و پر انرژی باشید ، هیچ برنامه خاصی و چیزهای عجیبی لازم نیست ، فقط کافی است هوای خود را داشته باشید و هر روز چند کار ساده انجام دهید.

داستان از آنجا آغاز می شود که جان و جو ، دو کارآفرین سانفرانسیسکو ، مهمترین روزهای زندگی خود را برای آماده سازی طرح های خود به سرمایه گذاران سپری می کنند.

جین پشت میز خود بیدار بود و پرونده ارائه را تا ساعت 4:00 صبح بررسی می کرد. در حقیقت ، او تمام آخر هفته در خانه بود و برای ارائه سخنرانی می کرد.

اما امروز صبح او به خواب رفت و با عجله یک فنجان قهوه نوشید ، لباس هایش را عوض کرد ، و او یک لپ تاپ برداشت و با احساس گرسنگی و خستگی از خانه بیرون رفت! او به موقع به این مراسم رسید اما با احساس اضطراب و خجالت!

از طرف دیگر ، جو مانند شب های گذشته ساعت 11 صبح به رختخواب رفت و جمعه شب پس از دریافت بازخورد ، پرونده ارائه را با هفت ویرایش آماده کرد. او آخر هفته با دوستانش به طبیعت رفت و امروز ساعت 7 صبح از خواب بیدار شد.

او روز خود را با نوشیدن یک لیوان آب ، دویدن ، یک چهارم مراقبه و تهیه اسموتی برای صبحانه آغاز کرد. او شب قبل وسایل و لباسهایش را بسته و بدون مشکل از خانه خارج شده بود. این رویداد فرا رسید و او مشتاق ارائه سخنرانی خود با اطمینان و آرامش بود.

اگر شما یک سرمایه گذار بودید ، روی چه چیزی سرمایه گذاری می کردید؟ کدام یک از این دو بیشتر به شما شباهت دارد؟

جین و جو شخصیت های خیالی هستند ، اما در دنیای امروز بسیاری از شرکت های نوپا با کارآفرینانی مانند جین وجود دارند. آنها 16 ساعت در روز ، هفت روز در هفته کار می کنند و تعجب می کنند که چرا به نتایج مطلوب نمی رسند!

واقعیت این است که بیشتر نتایج بهینه با ساعت کار بیشتر همراه نیستند ، اما کارهای هوشمندانه نتیجه می دهند.

در این مقاله ، من فرصتی پیدا کردم تا با مایک دل پونته ، که کمپین سوما را برای تبدیل صنعت آب آشامیدنی به یک شروع کننده پایدار آغاز کرده است  صحبت کنم. جو تاریخ ما او در وعده ناهار از رازهای موفقیت خود برای ما می گوید:

“من برای مقابله با اتفاق های روزانه نیاز به انرژی و تعادل ذهن و احساساتم دارم، مدیتیشن و مراقبه بهترین روش برای من هست تا همیشه در بالاترین سطح باشم”

در ادامه ۶ روش واقعا آسانی که او با آنها به بالاترین سطح آرامش و انرژی می رسد را بررسی می کنیم:

۱.وقتی از خواب بلند می شوید یک لیوان آب بنوشید تا پر انرژی باشید

بدن در هنگام خواب آب خود را از دست می دهد ، بنابراین با نوشیدن یک لیوان آب می توانید به بدن برای شادابی و طراوت کمک کنید. چه زمانی اولین لیوان آب خود را در روز می نوشید؟

۲.سه الویت روز را تعیین کنید

مایک هر روز صبح از خودش می پرسد: سه مهمترین کارهایی که امروز باید انجام دهم چیست؟ 3 اولویت امروز شما کدام بود؟

۳. قانون ۱۰/۵۰

کارهای خود را اگر با قانون ۵۰/۱۰ انجام دهید مطمئنا سریعتر پیش می‌روید.کافیست تایمر گوشی خود را برای ۵۰ دقیقه تنظیم کنید و در این مدت به کارهای خود برسید

سپس ۱۰ دقیقه استراحت کنید.مایک در این ده دقیقه از پشت میز خود بلند می شود قدمی می‌زند٬ تماسی با دوستان می‌گیرید یا ریلکس کرده و یک لیوان آب مینوشد.مهم‌ترین کار شما برای ۵۰ دقیقه بعدی چیست؟

۴.فعالیت و تعرق داشته باشید

فعالیت و حرکت منظم روزانه ما را سالم و سالم نگه می دارد. این افزایش انرژی و خلق و خو با کاهش استرس همراه است. مانند مایک ، صبح می توانید ایروبیک یا یوگا انجام دهید. امروز به چه تمرینی می روید؟

۵.حس رضایت

همانطور که در مقاله “10 عادت صبحگاهی فوق العاده بودن” بحث کردیم ، قدردانی باعث افزایش خوشبختی می شود. به همین دلیل مایک سپاسگزار است که هر روز صبح حداقل 5 چیز می نویسد که برای آنها سپاسگزار است.

حتی در زمان اضطراب و استرس. به 10 موردی که از آنها راضی هستید فکر کنید. امروز بابت چه چیزی شکرگذار هستی؟

۶.خلاصه روزانه

تأثیر کار خود را 10 دقیقه در روز بررسی کنید مایک تعجب می کند که چه کاری خوب انجام داده است یا چه مواردی را باید بهبود بخشد.
امروز چطوری؟

این که آیا شما شبیه جین یا جو باشید ، این 6 روش به شما کمک می کند تا کارایی خود را به سطح بالاتری از کارایی و بهره وری برسانید.

ما می خواهیم در مورد روش های خود که به شما کمک می کنند تا انرژی خود را حفظ کنید ، بدانیم. می توانید آنها را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید تا بتوانیم در کنار هم پرانرژی و فعال باشیم.

منبع:

۶ روش آسان برای پر انرژی بودن در طول روز

 

حتما ببینید

مدل آبنما سنگی

130+ مدل آبنما سنگی [خانگی، ویلایی]

آبنما انواع مختلفی دارد که شما می توانید برای حیاط منزل ، هتل ، ساختمان …

3 نظر

  1. خواب خیلی مهمه من خودم وقتی دیر بیدار میشم اصن انرژی ندارم

  2. سلام با اجازه
    پیشنهاد منم ورزش هست حتما اول صبح رو اختصاص بدید به ورزش خیلی کمک میکنه تو طول روز انرژی داشته باشید.

  3. مقاله جامع و مفیدی بود منم انرژیم خیلی کمه با خواندن مقاله تون دلیلش رو فهمیدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *