چرا نمی توانیم پس انداز کنیم؟

چرا نمی توانیم پس انداز کنیم؟

چرا نمی توانیم پس انداز کنیم؟

اگر بودجه ای برای خود ندارید و هزینه های بخشهای مختلف را تخمین نمی زنید ، اولین قدم برای پس انداز را بر نداشته اید.

 

 

انتقال

پس انداز فرآیندی است که باید با گذشت زمان انجام شود. به سختی می توانید در مدت زمان کوتاهی هزینه های خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید (اگرچه می توانید به سرعت آنها را افزایش دهید) ، بنابراین به خاطر داشته باشید که بهترین راه برای موفقیت ، پس انداز پس انداز است و البته هزینه های ثابت نیز وجود دارد و البته اگر گاهی از این طریق شکست بخورید ، نباید سریع ناامید شوید ، زیرا رفتار جدید ، که برای پس انداز مفید است ، طول می کشد تا به یک عادت تبدیل شود.

 

 

نادیده گرفتن هزینه های پنهان

شما برای موفقیت در یک شغل وابسته به بیش از شانس نیاز دارید ، اما اگر برخی از هزینه های غیر معمول را در بودجه خود وارد نکنید ، در پایان ماه احتمالاً شکست خواهید خورد. به عنوان مثال ، تولد افرادی که باید برای آنها هدیه بخرید یکی از مواردی است که هنگام نوشتن بودجه باید به خاطر داشته باشید. این دسته شامل عناصری مانند تعویض قطعات یدکی اتومبیل نیز می باشد.

 

چرا نمی توانیم پس انداز کنیم؟

کمبود بودجه

اگر بودجه ای برای خود ندارید و هزینه های بخشهای مختلف را تخمین نمی زنید ، اولین قدم برای پس انداز را بر نداشته اید. اگرچه بودجه ریزی نکردن یک حرکت مالی بد است ، اما به همان اندازه رایج است ، زیرا برآوردهای جهانی نشان می دهد که حدود دو سوم مردم این کار را نمی کنند. با این حال ، اگر می خواهید پس انداز کنید ، بهتر است به شخص ثالثی که بودجه ماه آینده شما را ذخیره می کند ، بپیوندید.

 

 

سابقه نداشتن هزینه

گسترش بانکداری الکترونیکی فواید بسیاری دارد ، اما در بسیاری از موارد ممکن است حتی متوجه نشوید که پول خود را کجا و چگونه خرج کرده اید. پیگیری هزینه های شما کار سرگرم کننده و زمان بری نیست ، اما اگر در پس انداز جدی هستید ، باید هزینه های روزانه خود را پیگیری کنید. در این صورت ، احتمالاً در پایان ماه چیزهای جالبی درباره خود پیدا خواهید کرد. مثلاً چقدر برای غذا خرج می کنید؟

 

 

بودجه های خیالی

برای لحظه ای تصور کنید که به دنیای کارمای شماری منتقل شده اید. در دنیای ایده آل ، قیمت صورتحساب شما نباید بیش از 30000 تن باشد ، خصوصاً اینکه می توانید از برنامه های اینترنتی برای ارسال پیام و تماس استفاده کنید ، بنابراین ممکن است فکر کنید که بودجه ماه آینده باید 30 تلفن همراه باشد. هزار تومان فکر کنید ، اما بهتر است که با واقعیت ها روبرو شوید تا اینکه به وضعیت ایده آل نگاه کنید. به عنوان مثال ، اگر در دوره قبل بیش از 100000 تن برای تلفن همراه پرداخت كرده اید ، این بار نیز همین مقدار یا كمی كمتر از بودجه را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که بودجه های رویایی نه تنها هرگز تحقق نمی یابند ، بلکه شما را ناامید می کنند.

منبع:

http://www.faranaz.com/why-can-not-we-saving.html

حتما ببینید

مدل آبنما سنگی

130+ مدل آبنما سنگی [خانگی، ویلایی]

آبنما انواع مختلفی دارد که شما می توانید برای حیاط منزل ، هتل ، ساختمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *