طرز پخت کیک هرمی

طرز پخت کیک هرمی، طرز پخت کیک هرمی سرد

در دنیای شگفت انگیز شیرینی، کیک ها پادشاه هستند و هر کدام داستان منحصر به فردی برای گفتن دارند. اما در بین این همه شاهکار، کیک هرمی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. این کیک نه تنها به خاطر طعم مطبوع و بافت لطیفش شناخته شده است، بلکه ظاهر منحصر به فردش باعث تحسین هر بیننده ای می شود. اینجا، در سایت آموزشی چیست؟قول می دهیم اگر دستور پخت ما را دنبال کنید، می توانید این شاهکار را در آشپزخانه خود به واقعیت تبدیل کنید. در تهیه این کیک خوشمزه، شیک و فوق العاده ساده با ما همراه باشید. ما قول می دهیم که آن را دوست خواهید داشت!

برای تهیه کیک پیرامیدی ابتدا خامه قنادی را با همزن بزنید تا فرم بگیرد سپس پنیر خامه ای را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا یکدست شود. مخلوط قهوه را با آب در حال جوش مخلوط کرده، کلوچه ها را در آن فرو کرده و روی نایلون قرار دهید. سپس یک لایه از مخلوط خامه و پنیر را روی آن اضافه کنید. موز را در مرکز قرار دهید و دوباره کرم را پخش کنید. با استفاده از نایلون کیک را به شکل هرمی در آورید و روی آن را تزئین کنید و در یخچال بگذارید خنک شود.

عناصرمقدار
پنیر خامه ای کم نمک یا ماسکارپونهنیمه بسته
کوکی ها پتی بور1 بسته
موز1.5 عدد
خامه قنادی یا صبحانه200 گرم
ترکیب قهوه فوری1 بسته
پودر قند (در صورت استفاده از خامه صبحانه)به میزان لازم (2-3 قاشق غذاخوری)

طرز پخت کیک هرمی

مرحله 1: خامه قنادی را آماده کنید

ابتدا خامه قنادی را از یخچال خارج کرده و اجازه دهید به دمای محیط برسد. سپس با همزن برقی خامه را به مدت یک دقیقه با همزن بزنید تا نرم و یکدست شود. در این مرحله می توانید خامه را طولانی تر هم بزنید تا حالت بیشتری به آن بدهد. با این حال مراقب باشید خامه را برش ندهید.

مرحله 2: پنیر خامه ای را اضافه کنید

حالا نوبت اضافه کردن پنیر خامه ای به خامه فرم گرفته است. پنیر خامه ای را به آرامی به خامه اضافه کنید و چند دقیقه با همزن برقی مواد را هم بزنید تا مخلوط یکدستی به دست آید.

مرحله 3: آماده سازی ترکیب مخلوط کافی

مخلوط قهوه را با 1/2 فنجان آب جوش مخلوط کنید تا حل شود. از این مخلوط در مراحل بعدی برای مرطوب کردن کوکی ها استفاده می شود. اطمینان حاصل کنید که مخلوط قهوه به خوبی در آب حل شده است تا طعمی ثابت داشته باشد.

مرحله 4: کوکی ها را مرتب کنید

یک نخ نایلونی را روی یک صفحه یا تخته تمیز پهن کنید. کوکی های پتی بورس را یکی یکی در مخلوط قهوه فرو کنید سپس آنها را در سه ردیف پنج تایی روی نایلون بچینید. این به شیرینی ها طعم دلپذیر قهوه می دهد.

مرحله 5: یک لایه خامه و پنیر اضافه کنید

مقداری از مخلوط پنیر خامه ای را روی لایه کوکی بمالید و آن را به طور یکنواخت پخش کنید. این لایه باید به اندازه ای باشد که روی کوکی ها را به خوبی بپوشاند.

مرحله 6: کوکی ها و موز را اضافه کنید

یک ردیف دیگر از کوکی های مرطوب شده را در مخلوط قهوه قرار دهید، اما این بار ردیف وسط را خالی بگذارید. موز ورقه شده را در مرکز کیک قرار دهید.

مرحله 7: روی موز را با خامه بپوشانید

در این مرحله دوباره مخلوط خامه و پنیر خامه ای را روی لایه بیسکویتی و همچنین روی موز بمالید تا کاملا بپوشند. سپس سطح را صاف کنید تا ظاهری یکدست به آن بدهید.

مرحله 8: کیک را شکل دهید

با استفاده از نایلون، لبه های کیک را به آرامی به سمت مرکز بکشید تا لبه ها به هم برسند و به شکل هرم یا مثلثی در بیایند. تمام قسمت های بدون پوشش کیک را با مخلوط خامه و پنیر بپوشانید.

مرحله نهم: کیک را تزئین کنید و بگذارید خنک شود

روی کیک را به دلخواه با خامه و پنیر باقیمانده تزئین کنید. می توانید از میوه های تازه، شکلات رنده شده یا هر تزیین دیگری که دوست دارید استفاده کنید. سپس کیک را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود و خودش را بگیرد. بعد از این مدت کیک هرمی شما آماده سرو است. نوش جان!