طرز تهیه کوفته سماق

طرز تهیه کوفته سماقی، طرز تهیه کوفته سماقی

تهیه کوفته سماق کردی یکی از دستورهایی است که ریشه در غنای فرهنگی کردستان دارد. در این مطلب از سایت آموزش چی شی شما را با دنیایی از طعم های دست نخورده و بدیع آشنا می کنیم. کوفته سماق کردی با طعمی ترش و لذیذ فقط یک غذای ساده نیست، بلکه تجربه یک سفر طعم به دل طبیعت و فرهنگ کردی است. بیایید این سفر طعم را با هم شروع کنیم.

برای تهیه کوفته سماق کردی ابتدا مرغ و پیاز را با ادویه و آرد سوخاری در غذاساز مخلوط کرده و کوفته ها را درست کنید. سپس در روغن سرخ کنید. در تابه ای دیگر پیازهای خلال شده را با کمی روغن تفت دهید و ادویه و رب گوجه فرنگی و هویج خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید. کوفته های سرخ شده را به خورش اضافه کنید سپس در صورت تمایل آب سماق و شکر را اضافه کنید و خورش را بپزید تا به غلظت دلخواه برسد.

عناصرمقدار
پیاز بزرگ (برای خورش)1x
هویج بزرگ1x
آب جوش1.5 تا 2 فنجان
پیاز بزرگ (برای داخل کوفته ها)1x
آرد سوخاری2 قاشق غذاخوری
ران مرغ بدون استخوان یا سینه مرغ کامل4 عدد یا 1 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه (برای خورش)کافی
رب گوجه فرنگی2 قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پاپریکا، پودر سیر (برای داخل کوفته ها)کافی
آب سماق (یا ابهوره یا رب انار)کافی
شکر (در صورت تمایل)1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه کوفته سماق

مرحله 1: آماده سازی کوفته ها

ابتدا ران مرغ یا سینه مرغ را به همراه یک عدد پیاز درشت، ادویه های کوفته شامل نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پاپریکا و پودر سیر و 2 قاشق سوپخوری آرد سوخاری را داخل غذاساز قرار می دهیم. همه مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا یک توده همگن و چکش خوار تشکیل شود. این مرحله اساس کوفته های ما را تشکیل می دهد و بسیار مهم است که مواد خوب با هم مخلوط شوند تا کوفته ها در هنگام پخت قوام نرم و یکنواختی داشته باشند.

مرحله دوم: کوفته ها را فرم داده و سرخ کنید

بعد از آماده شدن کوفته ها با دست شروع به شکل دادن به آنها می کنیم. می توانید آن ها را به شکل توپ های کوچک یا مطابق با سلیقه شخصی خود در آورید. سپس در یک تابه بزرگ مقداری روغن داغ کنید و کوفته ها را بچینید تا خوب سرخ شوند و دو طرف آن ها طلایی شوند. این بدان معنی است که کوفته ها طعم مطبوعی دارند و از بیرون بافتی ترد دارند، در حالی که داخل آن نرم و آبدار باقی می ماند.

مرحله 3: تهیه سس خورش

در حالی که کوفته ها در حال سرخ شدن هستند، تابه دیگری را با کمی روغن گرم کنید و یک عدد پیاز خلال شده را اضافه کنید. پیازها را تفت دهید تا نرم و شفاف شوند. سپس ادویه های مخصوص خورش مانند نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را اضافه می کنیم و مقداری دیگر تفت می دهیم تا عطر ادویه ها بلند شود. در این مرحله 2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی اضافه کنید و خوب هم بزنید تا رب با سایر مواد ترکیب شود و طعم مطبوعی به خورش بدهد.

مرحله 4: هویج و آب را اضافه کنید

پس از تفت دادن رب گوجه فرنگی و ادویه ها، هویج خرد شده را به تابه اضافه کنید و کمی تفت دهید تا هویج نرم شود. سپس 1.5 تا 2 فنجان آب جوش اضافه کنید و اجازه دهید مخلوط به مدت 5 دقیقه با حرارت ملایم بپزد. این مرحله باعث می شود هویج به خوبی با مواد دیگر مخلوط شود و طعم خورش ما را غنی تر کند.

مرحله پنجم: کوفته ها را به خورش اضافه کنید

بعد از اینکه خورش ما به مدت 20 دقیقه دم کشید و طعم ها به خوبی با هم مخلوط شدند، کوفته های سرخ شده را با احتیاط داخل خورش قرار می دهیم. این کار باعث می شود که کوفته ها طعم خورش را بگیرند و در عین حال طعم کوفته ها را نیز به خورش اضافه کنید. حالا آنها را حدود 15 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید تا کوفته ها کاملا بپزند و طعم ها به خوبی با هم ترکیب شوند.

مرحله 6: آب سماق و شکر را اضافه کنید

در این مرحله آب سماق (سماق غلیظ باید در آب جوش ریخته و بعد از پخت صاف شود) یا جایگزین های آن مانند آبغوره یا رب انار را به خورش اضافه می کنیم. این افزودنی ها طعم ترش و مطبوعی به خورش می دهند. اگر می خواهید طعم شیرین تری داشته باشید، 1 قاشق غذاخوری شکر اضافه کنید. این ترکیب ترش و شیرین طعمی بی نظیر و فراموش نشدنی به خورش می دهد.

مرحله هفتم: پخت نهایی خورش

بعد از اضافه کردن آب سماق و شکر، خورش را با درب نیمه باز می گذاریم تا آرام آرام و با حرارت ملایم بپزد. با این کار خورش کمی غلیظ تر می شود و به غلظت دلخواه می رسد. حدود 10 تا 15 دقیقه کافی است تا خورش خوب جا بیفتد و طعم ها کاملا با هم مخلوط شوند.

مرحله هشتم: کوفته های سماقی را تزئین کنید

پس از پخته شدن خورش را از روی حرارت بردارید و سرو کنید. برای تزیین می توانید از زرشک، گشنیز خرد شده یا سیب زمینی سرخ شده استفاده کنید که ظاهر زیبا و طعم مطبوعی به خورش می دهد.

مرحله نهم: کوفته سماق کردی را با برنج سرو کنید

می توانید کوفته سماق کردی را با برنج زعفرانی سرو کنید و از طعم بی نظیر و اصیل آن لذت ببرید. این غذا صرفا یک وعده غذایی نیست، بلکه تجربه یک سفر طعمی به دل تاریخ و فرهنگ کردی است که بی شک تا مدت ها در خاطرتان خواهد ماند.