طرز تهیه کرایی مرغ

کرایی مرغ یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه‌ای است که ریشه در آشپزی جنوب آسیا دارد. این غذا با استفاده از تکه‌های مرغ و یک ترکیب غنی از ادویه‌جات تهیه می‌شود که طعمی بی‌نظیر و متفاوت به آن می‌بخشد. مواد اولیه‌ای که برای تهیه این غذا به کار می‌روند ساده اما کاملا مغذی هستند و به راحتی در دسترس قرار دارند.

برای تهیه کراهی مرغ خوشمزه و معطر، ابتدا پیاز و گوجه‌ها را آماده کرده و سپس پیاز را در روغن تفت دهید. مرغ را اضافه کرده و تا تغییر رنگ دهد بپزید، سپس ادویه‌ها را کناری تفت دهید. سیر و زنجبیل را تفت داده، رب گوجه و پوره گوجه اضافه کنید تا سس غلیظی به دست آید و این مخلوط را به مرغ اضافه کرده تا کاملا پخته و به روغن بیفتد. نهایتاً غذا را همراه با چلو و فلفل سبز تند سرو کنید.

مواد لازم مقدار
روغن زیتون ۱/۴ قاشق غذاخوری
گوجه فرنگی خرد شده ۲ عدد
نمک و فلفل قرمز به میزان لازم
زردچوبه، تخم گشنیز و پودر کاری به میزان لازم
سیر ۴ حبه
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
پیاز ۱ عدد
زنجبیل ۱/۴ قاشق غذاخوری
ران و سینه مرغ ۴ تکه

طرز تهیه کرایی مرغ

مرحله 1: آماده‌سازی پیاز و گوجه فرنگی

ابتدا پیازها را به شکل نگینی خیلی ریز خرد کنید تا بتوانند به خوبی در غذا مزه‌دار شوند و عطر خود را به آن ببخشند. سپس، گوجه‌ها را برای ۵ دقیقه در آب جوش قرار دهید تا پوست آن‌ها به راحتی گرفته شود. سپس خرد کرده یا به صورت پوره درآورید.

مرحله 2: تفت دادن پیاز

داخل یک تابه مناسب، پیاز خرد شده را به همراه روغن زیتون به خوبی تفت دهید تا زمانی که رنگ آن‌ها کمی طلایی شود. این فرآیند باعث می‌شود پیازها طعم و عطر بهتری به غذا بدهند .

مرحله 3: افزودن مرغ و تغییر رنگ

پس از آنکه پیازها کمی طلایی شدند، تکه‌های مرغ را به آن اضافه کرده و درب ظرف را ببندید تا مرغ‌ها نیز تغییر رنگ دهند. این کار موجب می‌شود مرغ طعم بهتری گرفته و با حرارت ملایم، به خوبی با عطر پیازها ترکیب شود.

مرحله 4: تفت دادن ادویه‌ها

سپس ادویه‌ها را به مدت کوتاهی در روغن تفت دهید تا عطر آن‌ها آزاد شود. سپس دو استکان آب اضافه کرده و درب ظرف را ببندید.

مرحله 5: تفت دادن سیر و زنجبیل

در یک تابه مناسب، کمی روغن ریخته و سیر و زنجبیل رنده شده یا له شده را به آن اضافه کنید. تفت دادن این مواد تا زمانی که عطر آن‌ها کاملا بلند شود، کلیدی است، چرا که به غذا عمق طعم بخشیده و باعث ایجاد یک پایه‌ی عطری قوی می‌شود.

مرحله 6: اضافه کردن رب گوجه فرنگی و پوره گوجه

پس از آن «رب گوجه فرنگی» را اضافه کرده و تفت دهید تا رنگ آن تغییر کند. سپس پوره گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید و به تفت دادن ادامه دهید تا به سس غلیظی تبدیل شود.

مرحله 7: اضافه کردن مخلوط به مرغ

مخلوط سس را به مرغ در حال پخت اضافه کنید و اجازه دهید تا کل مواد با هم پخته شوند و به روغن بیفتند. این کار موجب می‌شود که مرغ و سس به خوبی با هم ترکیب شوند.

مرحله 8: سرو غذا

پس از گذشت تقریبا یک ساعت از افزودن رب، مرغ کاملا پخته و یک سس غلیظ و خوش طعم و عطر به وجود می‌آید. این غذا را در یک ظرف مناسب ریخته و در کنار چلو سرو کنید. استفاده از چند تکه فلفل سبز تند برای افزودن مزه به غذا کمک می کند.