طرز تهیه کتلت بلال

کتلت بلال یکی از غذاهای سنتی و بسیار خوشمزه است که به عنوان یک غذای مقوی با ترکیب لپه، گوشت چرخ کرده و ادویه شناخته می شود. این دستور غذا با استفاده از مواد ساده و در دسترس، یک گزینه عالی برای یک شام یا ناهار خانوادگی است.

برای تهیه کتلت لپه خوشمزه ابتدا لپه را با کمی نمک بپزید و سپس له کنید. پیاز را رنده کرده و آب آن را خارج کنید. سپس لپه ذرت، پیاز رنده شده، گوشت چرخ کرده، تخم مرغ، جعفری خرد شده، نمک، فلفل و زردچوبه را خوب با هم مخلوط کنید. مواد را ورز دهید و در روغن داغ سرخ کنید.

عناصر مقدار
گوشت چرخ کرده یک کاسه ماست بخورید
یک پیاز یک عدد
تخم مرغ دو مقاله
جعفری خرد شده 2 قاشق غذاخوری
لپه یک کاسه ماست بخورید
نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه کتلت بلال

مرحله 1: لپه ها را آماده کنید

ابتدا لپه را با دقت بشویید و سپس با کمی نمک و آب کافی بجوشانید. صبر کنید تا آب لپه کاملا تبخیر شود و لپه ها نرم و کاملا پخته شوند.

مرحله 2: لپه ها را خرد کنید

لپه ها را در چرخ گوشت یا غذاساز بریزید و کاملا له کنید تا یکدست و نرم شوند.

مرحله 3: پیازها را آماده کنید

پیاز را با رنده ریز رنده کنید. آب پیاز را خوب بگیرید و دور بریزید تا شنیسل آبکی نشود.

مرحله 4: سس شنیسل را آماده کنید

گوشت چرخ کرده را با لپه خرد شده، پیاز رنده شده، دو عدد تخم مرغ، جعفری خرد شده و کمی نمک، فلفل و زردچوبه در یک کاسه بزرگ بریزید و همه مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا خمیر یکدستی به دست آید. .

مرحله 5: روغن را گرم کنید

یک ماهیتابه بزرگ را روی حرارت ملایم قرار دهید و 2 فنجان روغن اضافه کنید تا داغ شود. روغن داغ برای سرخ کردن موثر سرخ کردنی ها بسیار مهم است.

مرحله ششم: کتلت ها را فرم داده و سرخ کنید

مقداری از مخلوط شنیسل را بردارید و با دست شکل دهید. سپس کتلت ها را به آرامی داخل روغن داغ بریزید و بگذارید از دو طرف خوب سرخ شوند تا قهوه ای طلایی شوند.

مرحله 7: پخت شنیسل ها را تمام کنید

بعد از سرخ شدن یک طرف دلمه ها، آن ها را برگردانید تا طرف دیگر هم به همین ترتیب سرخ شوند. در این زمان در تابه را ببندید تا دلمه ها خوب بپزند و آبدار بمانند.

مرحله 8: لپه را سرو کنید

پس از پخت، خرده ها را از ماهیتابه خارج کرده و روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود. شنیسل ها را با سبزیجات تازه یا سس مورد علاقه خود سرو کنید.