طرز تهیه چیزکیک انار

طرز تهیه چیزکیک انار, طرز تهیه چیزکیک انار با پوسته پای, طرز تهیه چیزکیک انار با کلوچه ساقه طلایی, طرز تهیه چیزکیک انار با کلوچه پتی بوربون, طرز تهیه چیزکیک انار با فیلم, طرز تهیه چیزکیک انار با مایه کیک. کیک پنیر و پنیر و انار با ژله آلوئه ورا کیک انار بدون ژلاتین کیک انار بدون قالب روبانی

در نیمه های شب یلدا که سفره ها به رنگ انار و هنر دست ساز می درخشد، کیک انار یکی از آن دسرهایی است که نه تنها با ظاهر خیره کننده خود چشم ها را به خود خیره می کند، بلکه با طعم ناب و دلنشینش دل ها را به دست می آورد. نکته جالب در مورد این کیک، سادگی و سهولت در تهیه آن است که نیازی به پخت و استفاده از قالب ندارد و در عین حال فردیت آن باعث می شود که همه به شکلی منحصر به فرد از آن لذت ببرند. هم اکنون عضو شوید و طرز تهیه چیزکیک انار را یاد بگیرید.

برای تهیه چیزکیک انار ابتدا کوکی های پتی بوربن را خرد کرده و با کره ذوب شده مخلوط کنید تا یک لایه کوکی ایجاد شود. سپس این مخلوط را در قالب هایی که با طلق پوشانده شده اند فشرده کرده و در یخچال قرار می دهیم. برای لایه بعدی پودر ژلاتین را با آب حل کنید و به مخلوط پنیر خامه ای، خامه صبحانه، پودر قند و وانیل اضافه کنید. این مخلوط را روی لایه کوکی بریزید و دوباره در یخچال قرار دهید. در آخر پودر ژله قرمز را با آب جوش مخلوط می کنیم و می گذاریم کمی خنک شود سپس روی لایه پنیر می ریزیم و دانه های انار را اضافه می کنیم. بعد از سفت شدن لایه ژله، چیزکیک را از قالب خارج کرده و روی آن را تزئین می کنیم.

یک مسئلهمقدار
پودر قند5 قاشق غذاخوری
کرم رنگ200 گرم
کوکی های بوربن کوچک1 بسته
ابنصف فنجان
پنیر خامه ای200 گرم
کره100 گرم
پودر ژلاتین2 قاشق غذاخوری
وانیلنصف قاشق چایخوری
پودر ژله قرمز2 بسته
نه انارکافی

طرز تهیه چیزکیک انار

مرحله 1: کوکی ها را آماده کنید

ابتدا کلوچه های پتی بوره را در کیسه زیپی بریزید و با وردنه یا قاشق چوبی خوب خرد کنید تا پودری یکدست و یکدست به دست آید. سپس کره را در ظرف مناسبی بریزید و به آرامی روی حرارت کم آب کنید. سپس پودر بیسکویت له شده را با کره ذوب شده خوب مخلوط کنید تا یک توده مرطوب و یکنواخت به دست آید.

مرحله 2: لایه کوکی را تشکیل دهید

نایلون را بردارید و با احتیاط داخل حلقه های چیزکیک یا دور لیوان های مربوطه بپیچید. برای اطمینان از محکم بودن تالوک ها از چسب استفاده کنید. سپس مخلوط کره و کوکی را به طور مساوی بین قالب ها تقسیم کنید و با پشت لیوان یا ابزار مخصوص فشار دهید تا لایه ای سفت و یکدست شود. این قالب ها را مدتی در یخچال قرار دهید تا لایه کوکی سفت شود.

مرحله 3: پودر ژلاتین را حل کنید

حالا پودر ژلاتین را با نصف فنجان آب سرد در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. اجازه دهید ژلاتین چند دقیقه در آب خیس بخورد و سپس آن را روی بخارپز قرار دهید تا کاملا حل شود. مراقب باشید ژلاتین را مستقیماً حرارت ندهید تا از تجزیه آن جلوگیری کنید.

مرحله 4: مخلوط پنیر را آماده کنید

پنیر خامه ای و پودر قند را در یک کاسه بزرگ بریزید و با همزن برقی چند دقیقه با دور تند هم بزنید تا یکدست و یکدست شود. سپس خامه صبحانه و وانیل را اضافه کرده و دوباره هم می زنیم تا کاملا یکدست شوند. در آخر ژلاتین حل شده را به مخلوط اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا همه مواد خوب مخلوط شوند.

مرحله 5: لایه پنیر را در قالب ها قرار دهید

مخلوط پنیر را در یک قیف خمیر مشخص شده بریزید و با دقت آن را روی لایه کوکی در هر یک از قالب ها لوله کنید. اطمینان حاصل کنید که لایه پنیر به طور مساوی روی لایه کوکی بدون حباب هوا پخش شده است. سپس دوباره قالب ها را در یخچال قرار دهید تا لایه پنیر کاملا سفت شود.

مرحله 6: لایه ژله را آماده کنید

در حالی که لایه پنیر در حال جا افتادن است، پودر ژله قرمز را با مقداری آب جوش مخلوط کرده و به آرامی هم بزنید تا ژله کاملا حل شود. سپس اجازه دهید ژله کمی خنک شود اما نه آنقدر که شروع به سفت شدن کند. یعنی لایه ژله به خوبی روی لایه پنیر می نشیند و به خوبی با آن مخلوط می شود.

مرحله 7: لایه ژله و دانه های انار را اضافه کنید

بعد از اینکه ژله کمی خنک شد یک لایه نازک از آن را روی لایه پنیر در هر قالب بریزید و سپس دانه های انار را با احتیاط روی آن قرار دهید. می توانید این کار را لایه به لایه تکرار کنید تا به ضخامت لایه ژله ای دلخواه برسید. در آخر دوباره قالب ها را در یخچال قرار دهید تا لایه ژله کاملا سفت شود.

مرحله هشتم: کیک را از قالب خارج کنید

بعد از سفت شدن کامل لایه ژله، قالب ها را از یخچال خارج کرده و طلق های دور آن را با احتیاط جدا کنید. در صورت نیاز می توانید با یک چاقوی نازک و تیز لبه های چیزکیک را با دقت از تالوک جدا کنید تا راحتتر از قالب خارج شوند.

مرحله نهم: چیزکیک را تزئین کرده و سرو کنید

حالا چیزکیک های شما آماده سرو هستند. برای زیباتر شدن آن ها می توانید از دانه های انار، برگ نعناع یا حتی مقداری پودر قند برای تزیین استفاده کنید. چیزکیک های شما اکنون نه تنها یک دسر لذیذ شب یلدا است، بلکه یک اثر هنری زیبا برای تحسین است.