طرز تهیه پاستا با سس ریحان

طرز تهیه پاستا با سس ریحان طرز تهیه پاستا با سس ریحان و گوجه فرنگی

هنر”پختندر ترکیب طعم ها و رنگ ها نهفته است و وقتی صحبت از پاستا به میان می آید، این هنر به اوج خود می رسد. پاستا با سس ریحان، نه فقطغذای ایتالیاییاین کلاسیک است، اما تجربه ای است که هر سرآشپزی را به چالش می کشد تا طعم ها و عطرها را به بهترین شکل ممکن با مهارت و دقت ترکیب کند.

برای تهیه پاستا با سس ریحان ابتدا مرغ را مزه دار کرده و سپس تکه های آن را در روغن زیتون و ادویه سرخ کنید. گوجه فرنگی ها را پوره کرده و به همراه ریحان تازه به مرغ اضافه کنید تا سس غلیظی ایجاد شود. پاستا را جداگانه بپزید و آبکشی کنید و به مخلوط مرغ و سس اضافه کنید. در آخر پنیر پارمزان رنده شده و برگ ریحان تازه را برای تزیین اضافه کرده و سرو کنید.

موادمقدار
روغن زیتون2 قاشق غذاخوری
پاستابسته 1/2
پنیر پارمسانکافی
ریحان تازه1 دسته
سینه مرغ1 قطعه
نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، پاپریکاکافی
گوجه فرنگیها5 تکه

طرز تهیه پاستا با سس ریحان

مرحله 1: مرغ را مزه دار کنید

ابتدا سینه مرغ را از استخوان جدا کرده و به صورت مکعبی برش دهید. مرغ خرد شده را در یک کاسه بزرگ قرار دهید. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، کمی ریحان خرد شده و ادویه های دلخواه شامل نمک، فلفل سیاه، پودر سیر و پاپریکا را اضافه کنید. همه مواد را خوب هم بزنید تا مرغ کاملا با ادویه و ریحان مخلوط شود.

مرحله 2: سس ریحان گوجه فرنگی را آماده کنید

گوجه فرنگی ها را بشویید و نصف کنید. آنها را در مخلوط کن بریزید و پوره کنید یا با رنده خرد کنید. پوره گوجه فرنگی را در تابه داغ بریزید و کمی تفت دهید. بعد از چند دقیقه یک فنجان ریحان پوره شده را اضافه کنید و به مدت 15 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید تا سس کمی غلیظ شود.

مرحله 3: مرغ را بپزید

حالا مقداری روغن زیتون دیگر به تابه اضافه کنید و مرغ مزه دار شده را در آن تفت دهید. پس از تغییر رنگ مرغ، سس ریحانی را که در مرحله قبل آماده کردید، اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا مرغ به خوبی با سس مخلوط شود.

مرحله 4: ماکارونی را آماده کنید

در این فاصله در قابلمه بزرگی آب را بجوشانید و کمی روغن و نمک به آن اضافه کنید. پاستا را به آب در حال جوش اضافه کنید و طبق دستورالعمل بسته (تقریباً 7-10 دقیقه) بپزید. معمولا پاستا را باید در آب جوش نگه داشت تا زمانی که کمی سفت شود.

مرحله 5: پاستا و سس را مخلوط کنید

ماکارونی پخته شده را آبکش کرده و با مرغ و سس به تابه اضافه کنید. همه چیز را خوب مخلوط کنید و 5 دقیقه دیگر بپزید تا همه طعم ها به خوبی مخلوط شوند.

مرحله 6: پارمزان را اضافه کنید

حالا مقداری پنیر پارمزان رنده شده روی پاستا و مرغ بپاشید و به آرامی هم بزنید تا پنیر کمی آب شود و با بقیه مواد ترکیب شود. با این کار غذای شما خوشمزه تر می شود.

مرحله 7: سرو کنید

در مرحله آخر رشته ها را در بشقاب های سرو قرار دهید. برای تزیین می توانید از برگ های ریحان تازه و مقداری پنیر پارمزان رنده شده استفاده کنید. حالا وقت آن است که از ماکارونی خوشمزه خود لذت ببرید. نوش جان!