طرز تهیه قرقاول لوبیا و بادمجان

فسنجان» لوبیا و بادمجان یکی از غذاهای خلاقانه و لذیذ ایرانی است که طعم بسیار خوبی دارد و ترکیبی از طعم ها و بافت های مختلف دارد. این دستور پخت لوبیا چشم بلبلی، بادمجان و مرغ را با گردو و رب انار ترکیب می کند و یک غذای متفاوت و بسیار خوشمزه را ارائه می دهد. این ترکیب بی نظیر هم برای وعده های رسمی و هم به عنوان یک غذای جدید و متفاوت در خانواده مناسب است.

برای تهیه قرقاول لوبیا و بادمجان ابتدا سینه مرغ را با پیاز رنده شده و آب میپزیم. سپس بادمجان ها را سرخ کرده و باقالی پخته شده و گردوی آسیاب شده را اضافه کنید. پس از اضافه کردن رب انار، رب گوجه فرنگی و ادویه ها، مرغ پخته شده را به مخلوط اضافه کنید و اجازه دهید تا مواد کاملا مخلوط شوند. این غذا با برنج سرو می شود و تجربه ای لذیذ از غذاهای ایرانی را ارائه می دهد.

عناصر مقدار
رب انار 2 قاشق سوپ خوری
بادمجان 2 عدد
رب گوجه فرنگی 1 قاشق سوپ خوری
گردو یک فنجان
لوبیا چشم بلبلی نصف فنجان
یک پیاز یک عدد
سینه مرغ یک عدد
نمک و فلفل و زردچوبه اختیاری

طرز تهیه قرقاول لوبیا و بادمجان

مرحله 1: مرغ را بپزید

ابتدا سینه مرغ را به قطعات کوچک برش دهید. پیاز را رنده کرده و همراه با مرغ و نصف لیوان آب در قابلمه مناسبی بریزید. حرارت را کم کنید تا مرغ به آرامی بپزد و طعم معطری پیدا کند.

مرحله 2: بادمجان را سرخ کنید

بادمجان ها را پوست بگیرید و به قطعات کوچک برش دهید. سپس در تابه را با کمی کره یا روغن دلخواه روی حرارت ملایم تفت دهید تا قهوه ای طلایی و نرم شوند.

مرحله 3: لوبیا و گردو را اضافه کنید

بعد از اینکه بادمجان ها خوب تفت دادند، لوبیا بلبلی پخته شده و گردوی آسیاب شده را اضافه کنید. مهم است که مواد را با دقت هم بزنید تا گردو و لوبیا با بادمجان به خوبی ترکیب شوند.

مرحله 4: رب انار و ادویه ها را اضافه کنید

بعد از آن نوبت به افزودن رب انار، رب گوجه فرنگی، نمک، فلفل و زردچوبه می رسد. مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا رنگ و طعم به طور یکنواخت در کل غذا پخش شود.

مرحله 5: مرغ و چاشنی آخر را اضافه کنید

پس از اینکه سینه های مرغ خوب پخته و آماده شدند، آن ها را با مخلوط بادمجان، لوبیا، گردو و ادویه به تابه اضافه کنید. حالا تمام مواد را به آرامی با هم مخلوط کنید و بگذارید کمی با هم بپزند تا طعم ها به خوبی نفوذ کنند و غذایی لذیذ و لذیذ ایجاد شود.