طرز تهیه کیک درشت

طرز تهیه کیک کلفت، طرز تهیه کیک کلفت با آرد برنج، طرز تهیه کیک های کلفت خانگی

در دل فرهنگ غنی ایران، شیرینی های سنتی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده اند و هر کدام دارای تاریخ و سنت هستند. پیس گنده یکی از آن گنجینه‌های طعم و مزه‌ای است که در مناسبت‌های خاص مانند ۱۳ بدر، یلدا و جشن‌های سنتی به عنوان نماد شادی و جشن سرو می‌شود. این دسر خوشمزه و ساده با مواد ساده ای مانند برنج و آجیل تهیه شده است و تجربه ای غنی از فرهنگ و آداب و رسوم آشپزی ایرانی را ارائه می دهد. “سایت آموزشی چیست؟با افتخار شما را به تجربه ای شیرین از تهیه شیرینی کوبیده دعوت می کند، جایی که هر لقمه ای از این شیرینی حکایتی از میراث فرهنگی ایران را در خود دارد.» در تهیه این شیرینی سنتی و خوش طعم با ما همراه باشید.

شیرینی سنتی پیس گانده از ترکیب برنج، گردو، کنجد و گلاب تهیه می شود. ابتدا برنج را با شکر و آب جوشیده خیس کرده سپس گردوی تفت داده شده و کنجد را به همراه آرد برنج اضافه می کنند. بعد از مخلوط شدن همه مواد و اضافه شدن گلاب، مواد را به صورت گلوله های کوچک در می آوریم و تا زمان سرو خنک می کنیم. این دسر خوشمزه و ساده، همراهی عالی برای چای و لحظات جشن است.

عناصرمقدار
گردودو سوم فنجان
گل سرخ2 تا 3 قاشق غذاخوری
کنجدیک سوم فنجان
آرد برنجیک فنجان
نصف دانه برنجنصف فنجان
قنددو سوم فنجان
آجیل (اختیاری)همان طور که درخواست شد

طرز تهیه کیک درشت

مرحله 1: برنج را آماده کنید

ابتدا برنج را چند ساعت در آب خیس کنید تا نرم شود. این بدان معناست که برنج سریع‌تر و یکنواخت‌تر پخته می‌شود و در نتیجه قوام بهتر و لطیف‌تری در شیرینی نهایی ایجاد می‌شود. انتخاب برنج با کیفیت، به خصوص برنج برای پخت، می تواند تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی داشته باشد.

مرحله 2: برنج را با شکر بپزید

پس از خیس خوردن برنج، آن را به همراه شکر و حدود سه انگشت آب در قابلمه ای روی حرارت ملایم قرار دهید. مقدار آب باید به اندازه ای باشد که برنج خوب بپزد اما آب اضافی باقی نماند. مراقب باشید برنج به ته دیگ نچسبد.

مرحله 3: گردو و کنجد را تفت دهید

در حین پختن برنج، گردو و کنجد را در تابه ای دیگر روی حرارت ملایم تفت دهید تا ترد شوند و بوی خامی آن ها از بین برود. با این کار طعم گردو و کنجد تندتر می شود و عطر و طعم مطبوعی به شیرینی می دهد.

مرحله چهارم: آرد برنج را به مخلوط گردو و کنجد اضافه کنید

بعد از اینکه گردو و کنجد به اندازه کافی برشته شد، آرد برنج را به مخلوط اضافه کنید و چند دقیقه دیگر تفت دهید تا آرد برنج کمی ترد شود و طعم خامی خود را به خود بگیرد. این مرحله به ترکیب نهایی بافت نرمی می دهد.

مرحله 5: مواد را مخلوط کنید

بعد از اینکه برنج پخته شد و آب آن تقریباً کشیده شد، همه مواد را با هم مخلوط کنید. مهم این است که وقتی آرد برنج را به برنج پخته اضافه می کنید، مواد گرم باشند تا خوب مخلوط شوند و بافت صافی ایجاد کنند.

مرحله 6: گلاب را اضافه کنید

پس از مخلوط شدن مواد گلاب را اضافه کنید. گلاب نه تنها عطر و طعم مطبوعی به شیرینی ها می دهد، بلکه باعث می شود که مواد بهتر به هم بچسبند و ترکیب نهایی بافتی نرم و لطیف داشته باشد.

مرحله 7: خمیر را فرم دهید

بعد از اینکه مواد خوب مخلوط شدند و گلاب به آن اضافه شد، شروع به تشکیل گلوله های کوچک از مخلوط کنید. این کار را با دست هم می توانید انجام دهید اما حتما از قبل دست هایتان را با کمی آب یا روغن چرب کنید تا مواد به دستتان نچسبد.

مرحله هشتم: بگذارید کوکی ها خنک شوند

بعد از فرم دادن به کوکی ها، اجازه دهید کمی خنک شوند. این به تثبیت شکل آب نبات و جذب بهتر طعم ها کمک می کند. می توانید شیرینی ها را در یخچال بگذارید تا زودتر سرد شوند.

مرحله 9: آب نبات سرو کنید

بعد از خنک شدن کامل کوکی ها آماده سرو هستند. می توانید آنها را در ظرف دلخواه بچینید و با چای یا نوشیدنی مورد علاقه تان بنوشید. این شیرینی های خوشمزه و سنتی می توانند لحظات شیرین و فراموش نشدنی را برای شما و عزیزانتان رقم بزنند.