طرز تهیه نخود شیرین

نبات نخودی به عنوان نمادی از ظرافت و سنت در میان شیرینی های ایرانی، جایگاه ویژه ای در قلب دوستداران طعم های اصیل و فراموش نشدنی دارد. این شیرینی که با دقت و مهارت خاصی تهیه می شود، نه تنها جزء جدایی ناپذیر سفره است.نوروز“، بلکه در مراسم و مناسبت های مختلف فرهنگی و اجتماعی حضوری گرم و صمیمی دارد.

برای تهیه شیرینی نخودچی ابتدا آرد نخودچی، پودر قند و پودر هل را با هم الک کنید و مخلوط کنید تا یکدست شود. روغن صاف را به مخلوط آرد اضافه کنید و خمیر را با دست ورز دهید. خمیر آماده شده را روی سطح صاف پهن کرده و به ضخامت دلخواه برش دهید. به شکل های دلخواه فرم می دهیم و روی کاغذ پخت روی سینی فر می گذاریم. در آخر با موادی مانند سیاه دانه یا پودر پسته تزئین کنید و در فر از قبل گرم شده با دمای 175 درجه سانتیگراد به مدت 15 تا 20 دقیقه قرار دهید.

عناصر مقدار مواد
آرد نخودچی 500 گرم
پودر قند 150 گرم
روغن صاف 200 گرم
پودر هل 1 قاشق چای خوری
سیاه دانه ها کافی

دستور پخت کلوچه نخودی

مرحله 1: آماده سازی روغن

اگر روغن صافی ندارید، 200 گرم روغن جامد را روی حرارت ذوب کنید، سپس اجازه دهید روغن خنک و سفت شود. ابتدا آرد نخودچی، پودر قند و پودر هل را الک می کنیم و سپس خوب هم می زنیم تا جرم یکنواختی به دست آید.

مرحله 2: مواد خشک را با روغن مخلوط کنید

در این مرحله روغن یکدست را به آرد نخودچی اضافه می کنیم و با دست مخلوط می کنیم تا خمیر جمع شود و شکل بگیرد. توجه داشته باشید که خمیر کلوچه نخودچی مانند کلوچه های دیگر نیست و بسیار خشک است.

مرحله 3: خمیر را ورز دهید و صاف کنید

حالا خمیر را با همزن برقی خوب هم می زنیم تا خمیر یکدستی به دست بیاید. البته اگر همزن برقی ندارید می توانید خمیر را چهار بار ورز دهید و اگر می خواهید خمیر را با دست درست کنید باید حدود 30 دقیقه خمیر را ورز دهید تا فرم بگیرد.

مرحله چهارم: خمیر را روی سینی پهن کنید

پس از آماده شدن خمیر، سینی روغنی را روی سینی فر می گذاریم و خمیر را روی سطح صاف پهن می کنیم. قطر خمیر بستگی به ذائقه خودمان دارد، قطر استاندارد کلوچه های نخودی حدود 2 سانتی متر است.

مرحله 5: آب نبات را شکل دهید

اگر کوکی های لطیف تری می خواهید، می توانید قطر کوکی ها را روی 1 سانتی متر تنظیم کنید. پس از پهن كردن خمير، خمير را به شكل دلخواه فرم دهيد و سپس با دقت شكل را با كلوچه ها به كمك چاقو به سيني فر منتقل كنيد.

مرحله 6: شیرینی ها را قبل از پخت تزئین کنید

در نهایت بعد از اینکه همه شیرینی ها را روی سینی فر روی کاغذ روغنی گذاشتید، روی شیرینی ها مقداری سیاه دانه، پودر پسته یا دانه های خرفه بپاشید و سینی را به مدت 15 تا 20 دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای 175 درجه سانتیگراد بپزید. برگردوندیم رویش می گذاریم تا شیرینی ها آماده شوند.

مرحله 7: خنک کردن و ذخیره آب نبات

بعد از اتمام پخت شیرینی ها صبر می کنیم تا شیرینی ها کاملا خنک شوند و سپس به آرامی در ظرف مورد نظر می ریزیم. این شیرینی را می توانید یک تا دو هفته در یخچال نگهداری کنید.

نکات آشپزی برای نخود

نخود شیرین بدون فر

ابتدا یک قابلمه بزرگ را روی شعله ملایم قرار می دهیم و زیر قابلمه شعله پخش کن قرار می دهیم. بعد یک سه پایه داخل قابلمه می گذاریم و درب قابلمه را به مدت 15 تا 20 دقیقه می گذاریم تا کاملا داغ شود. بعد از این مدت شیرینی های فرم گرفته را در سینی به قطر مناسب می چینیم و روی پایه در قابلمه قرار می دهیم و درب قابلمه را با بخارپز می گذاریم تا حرارت در قابلمه از بین نرود و شیرینی ها زودتر بپزند. .

پخت خمیر حدود 20 تا 30 دقیقه طول می کشد. اگر ته خمیر طلایی شد یعنی پخته است. بعد از پخت به شیرینی ها دست نزنید چون خیلی زود تبدیل به پودر می شوند. صبر کنید تا خنک شوند و سپس کوکی ها را جمع کنید. برای توضیحات بیشتر به آموزش مراجعه کنیدنخود شیرین بدون فر” دیدن.

نخود شیرین با روغن مایع

برای تهیه نخود با روغن مایع ابتدا آرد سفید و نخود را الک کرده و با پودر قند و پودر هل مخلوط کنید تا یکدست شود. روغن مایع ولرم را به مخلوط اضافه کنید و خوب هم بزنید تا خمیر یکدستی به دست آید. پس از یک دقیقه ورز دادن خمیر، فر را از قبل گرم کنید، خمیر را بین دو لایه نایلون قرار دهید و به قطر یک سانتی متر باز کنید. با استفاده از کاتر کوکی دلخواه و قرار دادن در سینی فر، می توان سینی را بدون نیاز به کاغذ پخت روغن کاری کرد. برای تزئین روی خمیر را با پودر پسته بپاشید و سپس به مدت 12 تا 15 دقیقه در فر بپزید. دستور کامل این شیرینی در آموزشنخود شیرین با روغن مایع” خواندن.

نخود شیرین لاته

برای تهیه لاته نخود شیرین ابتدا کره را به دمای محیط برسانید و با پودر قند مخلوط کنید تا غلظتی خامه ای و سبک به دست آید. سپس پودر هل الک شده و آرد نخودچی را اضافه کرده و خمیر را هم بزنید تا یکدست شود. خمیر را دو بار پهن می کنیم و به شکل مستطیل به ضخامت 3-4 سانتی متر روی سینی فر می گذاریم. برای پوشاندن لاته، زرده تخم مرغ و پودر قند را مخلوط کرده، آبلیمو و قارچ را اضافه کرده و روی خمیر پخش کنید. بعد از اینکه خمیر را با خلال پسته تزیین کردید و به مدت 10 دقیقه استراحت دادید، فر را از قبل گرم کنید و شیرینی ها را به مدت 10 دقیقه بپزید تا کاملا بپزند. برای آموزش کامل این شیرینی جذاب به مقاله “نخود شیرین لاته” خواندن.

به پختن ادامه بده

حالا که طرز تهیه کلوچه نخودی خوشمزه را با هم یاد گرفتیم، امیدوارم این کلوچه های خوشمزه و زیبا همیشه خاطرات خوب و شیرینی را برای شما به یادگار بگذارند. اگر می خواهید سفره یا مهمانی های عید خود را با شیرینی های متنوع تری تزیین کنید، توصیه می کنم طبق دستور عمل کنیدشیرینی های بهشتی“و”نوعی کلوچه با کشمش روی آن“ضربه.