طرز تهیه شوید خولی گیلانی

شوید خولی گیلانی یکی ازغذاهای سنتی و خوشمزه نوردیکریشه در فرهنگ غنی استان گیلان دارد. این غذا از مواد تازه و معطر تهیه شده و طعمی مطبوع دارد و یادآور طبیعت بکر گیلان است. ترکیبی از سبزیجات معطر، پروتئین ها و ادویه جات ترشی جات دقیق و متعادل برای ایجاد یک وعده غذایی خوشمزه و مغذی.

برای تهیه شوید خولی گیلانی ابتدا سینه مرغ را تفت دهید و سپس با پیاز و سیر و ادویه مخلوط کنید. مرغ را با آب می پزیم تا نیم پز شود. شوید و رب را سرخ کرده و به مرغ اضافه کنید. در آخر آلو و تخم مرغ را اضافه کنید و بگذارید خورش کاملا جا بیفتد. این غذا را می توانید با برنج سرو کنید

عناصر مقدار
آلو 4 عدد
تخم مرغ 1 قطعه
یک پیاز 1 قطعه
سینه مرغ 1 قطعه
تبدیل شود 250 گرم
سیر 2 قرص
آقا 2 قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه کافی

طرز تهیه شوید خولی گیلانی

مرحله 1: مرغ را آماده و تفت دهید

ابتدا سینه های مرغ را با دقت بشویید و در قابلمه ای با کمی روغن بریزید. مرغ را سرخ کنید تا سطح آن کمی طلایی شود. سپس مرغ را از قابلمه خارج کرده و کنار بگذارید.

مرحله 2: پیاز و سیر را تفت دهید

پیاز را ریز خرد کنید. پیازها را در همان قابلمه با کمی زردچوبه تفت دهید. سپس سیر را پوره کرده و به مخلوط پیاز اضافه کنید. این اجازه می دهد تا طعم سیر و پیاز به خوبی در غذا نفوذ کند.

مرحله 3: مرغ و آب را اضافه کنید

مرغ سرخ شده را به قابلمه برگردانید و مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کنید. سپس دو لیوان آب به مرغ اضافه کنید و در قابلمه را ببندید. حرارت را زیاد کنید تا آب بجوشد سپس حرارت را کم کنید و اجازه دهید مرغ نیم پز شود.

مرحله 4: شوید و رب را سرخ کنید

شوید تازه را بشویید و پس از خشک شدن ریز خرد کنید. شوید خرد شده را در تابه با کمی روغن تفت دهید. سپس رب گوجه فرنگی را اضافه کرده و تفت دهید تا رب گوجه فرنگی رنگ و عطر خوبی پیدا کند. این مخلوط را به مرغ در حال پخت اضافه کنید.

مرحله 5: آلو را اضافه کنید

وقتی آب گوشت شروع به غلیظ شدن کرد و مرغ ها در حال پختن هستند، آلو را اضافه کنید. آلو طعم ترش و خوش طعمی به خورش می دهد و بافت غذا را جذاب تر می کند.

مرحله 6: تخم مرغ را اضافه کنید

در 10 دقیقه آخر پخت، تخم مرغ را به آرامی داخل خورش بریزید و به آرامی هم بزنید تا تخم مرغ به تکه های کوچک شکسته و یکدست بپزد. اگر می‌خواهید تخم‌مرغ‌ها درست پخته شوند، می‌توانید درب قابلمه را بگذارید و بگذارید به همین شکل بپزد.باگلی کتاق“پخته شده.

مرحله 7: تمام کنید و سرو کنید

در آخر نمک آب پز را اندازه و تنظیم کنید. خورش آماده شده را با برنج سفید سرو کنید و از طعم مطبوع و معطر آن لذت ببرید.