طرز تهیه ساندویچ مرغ کبابی

ساندویچ مرغ کبابی یک گزینه عالی و خوش طعم برای یک غذای سبک و خوشمزه است. این ساندویچ با ترکیبی از مرغ کبابی خوش طعم، سبزیجات تازه و سس های خوشمزه، یک وعده غذایی کامل و مقوی را ایجاد می کند. با استفاده از مواد تازه و با کیفیت می توانید طعمی بی نظیر را تجربه کنید.

آماده کردنساندویچ مرغ» پس از کباب کردن، سینه های مرغ را با آبلیمو، سس سویا، سیر و آویشن خوابانده و 30 دقیقه استراحت دهید. سپس مرغ را کباب کرده و مواد لازم را همراه با پیاز کبابی و نان گرم سرو می کنیم. مخلوط گوجه فرنگی و پنیر فتا با آبلیمو و روغن زیتون و همچنین ماست و سس گردو به عنوان مخلفات سرو می شود تا همه بتوانند ساندویچ مورد علاقه خود را با این مواد تزیین کرده و لذت ببرند.

عناصر مقدار
سینه مرغ بدون پوست و استخوان 3 تکه
پیاز قرمز نازک خرد شده یک عدد بزرگ
نان پیتا 6 عدد
کاهوی خرد شده نصف دسته
زیتون سیاه 300 گرم
جوانه گندم کافی
نمک و فلفل کافی
سیر ریز ریز شده یک قرص
آویشن خشک 2 قاشق چایخوری
گوجه های خرد شده 2 تا کوچیک
روغن زیتون 1/4 فنجان
پنیر فتا خرد شده یک فنجان
سس سویا 3 قاشق غذاخوری
آب لیموی تازه 3 قاشق غذاخوری
مواد لازم برای سس مقدار مواد
عناصر مقدار
روغن زیتون یک قاشق غذاخوری
گردو خرد شده 1/4 فنجان
سیر ریز ریز شده یک قرص
ماست طبیعی یک فنجان

طرز تهیه ساندویچ مرغ کبابی

مرحله 1: مرغ را مرینیت کنید

سینه های مرغ را پس از شستن و خشک کردن در ظرف شیشه ای قرار دهید. سپس 3 قاشق غذاخوری آبلیمو، سس سویا، یک حبه سیر خرد شده و 1 قاشق چایخوری آویشن خشک را با هم مخلوط می کنیم و روی مرغ ها می ریزیم. تمام سطوح جوجه ها را با مایع مارینینگ بپوشانید، سلفون را روی ظرف قرار دهید و بگذارید 30 دقیقه در دمای اتاق بماند تا طعم آنها حفظ شود.

مرحله 2: مخلوط گوجه فرنگی، فتا و پنیر را آماده کنید

حالا گوجه فرنگی های خرد شده و پنیر فتا را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. 2 قاشق غذاخوری آب لیمو، 1/4 فنجان روغن زیتون و 1 قاشق چایخوری آویشن باقی مانده را به این مخلوط اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه مواد با هم ترکیب شوند. این مخلوط را به مدت نیم ساعت می گذاریم تا طعم ها خوب مخلوط شوند.

مرحله 3: سس را آماده کنید

برای تهیه سس، ماست ساده، یک حبه سیر خرد شده، 1/4 فنجان گردوی خرد شده و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را در ظرف کوچکی با هم مخلوط کنید.

مرحله 4: گریل را از قبل گرم کنید

گریل را روی شعله متوسط ​​روشن می کنیم و صبر می کنیم تا کاملا داغ شود. سپس سطح سبد گریل را با اسپری روغن زیتون چرب می کنیم تا مرغ و پیاز به راحتی و بدون چسبندگی بپزند.

مرحله 5: مرغ را کبابی کنید

مرغ مرینیت شده را از ظرف خارج کرده و روی سبد گریل قرار دهید. مرغ ها را به مدت 5 دقیقه از هر طرف کباب می کنیم تا کاملا بپزند و طلایی شوند، در مجموع 10 دقیقه.

مرحله 6: پیازها را به گریل اضافه کنید

در حالی که مرغ در حال پخت است حلقه های پیاز قرمز را روی سبد گریل پهن کنید. پیازها را کبابی کنید تا نرم و کمی تیره شوند.

مرحله 7: نان تخت را گرم کنید

نان ها را به مدت 2 دقیقه روی گریل قرار دهید تا گرم و کمی ترد شوند. این به نان طعم دودی و قوام دلپذیری می دهد.

مرحله هشتم: ساندویچ را آماده کرده و سرو کنید

مرغ پخته شده را به قطعات بسیار نازک برش دهید. برای سرو، همه مواد را به همراه سس ماست و مخلوط گوجه فرنگی و فتا و پنیر سر میز می گذاریم. با مرغ کبابی، پیاز کبابی، مخلوط گوجه فرنگی و پنیر فتا، کاهو، زیتون سیاه، کمی سس، جوانه گندم، نمک و فلفل ساندویچی درست می کنیم.