طرز تهیه دلمه انار

روکر انار یک دسر خوشمزه و جذاب با ترکیبی از طعم های مختلف است که می تواند پایانی دلچسب برای یک شام خانوادگی یا یک گردهمایی اجتماعی باشد. در این دستور طرز تهیه یک دسر خوشمزه و مقوی را با استفاده از مواد اولیه آماده به شما آموزش می دهیم. پس قدم به قدم در تهیه این دسر خوشمزه با ما همراه باشید.

برای تهیه کیک انار لذیذ ابتدا ژله انار را با آب جوش مخلوط کرده و با دانه های انار و خلال پسته در قالب مایل بریزید و در یخچال قرار دهید تا سفت شود. سپس شیر، خامه، پنیر خامه ای (اختیاری)، شکر، آرد سفید و آرد ذرت را با هم مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم تا غلیظ شود و پس از خنک شدن ژلاتین و وانیل را اضافه می کنیم. در آخر کلوچه های خرد شده و یک خلال پسته را به مخلوط اضافه می کنیم و روی لایه ژله ای قالب می ریزیم و دوباره در یخچال قرار می دهیم تا سفت شود. قبل از سرو با کلوچه و خلال پسته تزئین کنید.

یک مسئله مقدار
پودر ژلاتین 2 قاشق غذاخوری
ارد ذرت 1 قاشق غذاخوری
کرم رنگ 100 گرم
شیر نر 2 لیوان
ژله انار 1 بسته
پنیر خامه ای (اختیاری) 100 گرم
قند دو سوم لیوان
آرد سفید 2 قاشق غذاخوری
شیرینی پتی پور نیمه بسته
دانه های انار 1 لیوان
وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
خلال پسته (اختیاری) همان طور که درخواست شد

طرز تهیه دلمه انار

مرحله اول: درست کردن ژله انار

ابتدا ژله انار را آماده می کنیم. برای این کار یک بسته ژله انار را با دو سوم لیوان آب جوش مخلوط کنید تا کاملا حل شود. مهم است که ژله را خوب هم بزنید تا به طور یکنواخت در آب حل شود. این به ظاهر نهایی دسر می افزاید.

مرحله 2: قالب را آماده کنید

در این مرحله شکل مورد نظر را در ظرفی با زاویه قرار می دهیم تا ژله بسته شود تا شکلی زیبا و خاص به دسر بدهد. دانه های انار را به همراه مقداری از ژله انار آماده شده در گوشه قالب بریزید تا لایه اول دسر ما تشکیل شود.

مرحله 3: خلال پسته را اضافه کرده و در یخچال قرار دهید

بعد از ریختن دانه های انار در قالب، مقداری خلال پسته و بقیه ژله را اضافه می کنیم تا طعم و ظاهر خوبی به دسر بدهد. سپس قالب را در یخچال می گذاریم تا ژله خوب بسته شود و سفت شود.

مرحله 4: دسر را آماده کنید

در این مرحله شیر، خامه، پنیر خامه ای (در صورت تمایل)، شکر، آرد سفید و آرد ذرت را در قابلمه ای با هم مخلوط کرده و روی حرارت متوسط ​​قرار می دهیم. مواد را مدام هم می زنیم تا به غلظت دلخواه شبیه به قوام فرنی برسد. پس از رسیدن به غلظت مورد نظر، مخلوط را از روی حرارت بردارید و بگذارید کاملا خنک شود.

مرحله 5: ژلاتین و وانیل را اضافه کنید

بعد از سرد شدن دسر، ژلاتین و وانیل آب شده را اضافه می کنیم. مهم است که قبل از افزودن ژلاتین به خامه (روش بن ماری) به خوبی ذوب و خنک شود تا با دمای خامه سازگار باشد. این بدان معنی است که دسر در نهایت یک قوام یکنواخت و دلخواه دارد.

مرحله 6: دسر را تمام کنید

در آخر کلوچه های پتی پور خرد شده و چند خلال پسته را به مخلوط اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. قالب را به همراه ژله و انار نیمه بسته از یخچال خارج کرده و مخلوط روکر را به آرامی روی آن بریزید تا لایه رویی دسر درست شود.

مرحله 7: خنک

سپس دسر را دو تا سه ساعت دیگر در یخچال قرار می دهیم تا کاملا سفت شود و آماده سرو شود. بعد از خارج کردن دسر از یخچال می توانید روی آن را با کلوچه کوبیده، خلال پسته، دانه انار یا هر تزیین دیگری که دوست دارید تزئین کنید.