طرز تهیه رولت گوشت با نان لواش

طرز تهیه رولت گوشت با نان لواش

در این جلسه از سری آموزش های خوشمزه و خلاقانهسایت آموزشی چیست؟ما به شما یک دستور ابتکاری و فوق العاده خوشمزه را ارائه می دهیم: ” طرز تهیه رول گوشت با نان لواش”. این غذای شیک و در عین حال راحت ترکیبی بی نظیر از رایحه ها و طعم های مختلف است که در کنار نان لواش تجربه ای بی نظیر از یک غذای کامل و لذت بخش را ارائه می دهد. این دستور غذا را می توان با موادی که در هر آشپزخانه ای یافت می شود درست کرد و نیازی به تجهیزات یا تخصص خاصی ندارد. این رول گوشت خوشمزه را با ما تهیه کنید.

برای تهیه رول گوشت لواش و پنیر ابتدا گوشت چرخ کرده را با تخم مرغ، ادویه و پیاز رنده شده مخلوط کنید تا مخلوط یکدستی به دست آید. سپس یک ورقه نان پهن پهن کنید و روی آن پنیر پیتزا بمالید و روی آن یک ورقه دیگر نان پهن کنید. مواد گوشتی را روی نان بمالید و به آرامی نان را پهن کنید. رول آماده شده را روی کاغذ روغنی در سینی فر قرار دهید و با برس تخم مرغ زده شده و پنیر و کنجد بپاشید. نان را در فر از قبل گرم شده با دمای 170 درجه سانتیگراد به مدت یک ساعت با استفاده از مرغ گوشتی در چند دقیقه آخر بپزید تا سطح نان ترد و طلایی شود. پس از خنک شدن، رول را برش داده و سرو کنید. این غذا کاملاً با سالاد یا سبزیجات سازگار است.

موادمقدار
گوشت چرخ کرده300 تا 350 گرم
تخم مرغشماره 2
فلفل دلمه ای خرد شدهرنگی یا ساده به دلخواه
پیاز رنده شده1 عدد وسط
ادویه جات (نمک، فلفل، زردچوبه، پاپریکا، پودر سیر، چاشنی کباب کوبیده)کافی
پیتزای پنیریهمان طور که درخواست شد
نان لواششماره 2

طرز تهیه رولت گوشت با نان لواش

مرحله 1: مخلوط گوشت را آماده کنید

ابتدا گوشت چرخ کرده را در یک کاسه بزرگ بریزید. تخم مرغ ها را اضافه کنید و سپس ادویه های دلخواه شامل نمک، فلفل، زردچوبه، پاپریکا، پودر سیر و در صورت تمایل چاشنی کباب کوبیده را اضافه کنید و خوب هم بزنید. پیاز رنده شده و آبکش شده را اضافه کنید و همه مواد را با هم مخلوط کنید تا مخلوط کاملا یکدستی به دست آید.

مرحله دوم: تهیه نان لواش

یک ورقه نان صاف روی سطح کار پهن کنید. مقداری پنیر پیتزا روی سطح نان بمالید تا یک لایه نازک تشکیل شود. سپس یک ورق دیگر نان لواش را روی پنیر قرار دهید و یک لایه دولایه ایجاد کنید.

مرحله 3: مواد گوشتی را اضافه کنید

فیلینگ گوشتی آماده شده را به طور یکنواخت روی لایه های نان لواش بمالید تا تمام سطح را بپوشاند اما از لبه ها فاصله بگیرید تا در هنگام رول کردن فیلینگ نیفتد.

مرحله 4: نان را رول کنید

نان را به آرامی از یک طرف باز کنید، دقت کنید که رول سفت و یکدست باشد تا مواد داخل نان نشوند و شکل خود را حفظ کنند.

مرحله 5: آماده سازی برای پخت

رول آماده شده را روی کاغذ فر در سینی فر قرار دهید. با قلم مو سطح رول را با تخم مرغ زده شده بمالید تا در هنگام پخت براق و طلایی شود.

مرحله 6: پنیر و کنجد را اضافه کنید

قبل از قرار دادن نان در فر، مقداری پنیر پیتزا و کنجد روی سطح آن بپاشید تا طعم و بافت تندتری به آن بدهد.

مرحله 7: در فر بپزید

فر را با دمای 170 درجه سانتیگراد گرم کنید. رول را در فر قرار دهید و اجازه دهید حدود یک ساعت بپزد. این زمان ممکن است بسته به نوع فر کمی متفاوت باشد.

مرحله 8: از حرارت کم و همرفت استفاده کنید

اگر فر شما کانوکشن دارد حرارت کم را همراه با کانوکشن فعال کنید تا حرارت به طور یکنواخت در تمام سطح رول پخش شود و بافتی یکنواخت و دلخواه ایجاد کند.

مرحله 9: در نهایت از گریل استفاده کنید

در چند دقیقه آخر پخت، فر گریل را روشن کنید تا سطح نان کمی ترد و طلایی شود. این باعث جذابیت بیشتر و طعم دلپذیرتر می شود.

مرحله 10: رولت را سرو کنید

وقتی زمان پخت تمام شد، رول را از فر خارج کنید و چند دقیقه بگذارید خنک شود. سپس به دلخواه برش بزنید و سرو کنید. نوش جان! این رول گوشت خوشمزه زمانی که با سالاد تازه یا سبزیجات بخارپز شده همراه شود می تواند یک وعده غذایی کامل و رضایت بخش باشد.