طرز تهیه رول کوکی

طرز تهیه نان بیسکویتی طرز تهیه نان با کلوچه های خرده بورژوا بدون خامه ویدیویی طرز تهیه نان بیسکویت رولت سرد بدون خامه رولت با کلوچه و موز خرده بورژوا طرز تهیه موزاییک نان، طرز تهیه یک رولت سرد، طرز تهیه رولت با کوکی های پتی بورژوا، طرز تهیه رولت با کوکی شکلاتی، طرز تهیه یک رول ساده برای شام

در دنیای شیرینی پزی هر از چند گاهی با دستور العمل های خلاقانه و منحصر به فردی مواجه می شویم که نه تنها طعمی منحصر به فرد به ما می دهد، بلکه با ظاهری جذاب و دلنشین چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. یکی از آن دستور العمل های خاص و وسوسه انگیز “رولت کوکی درست کنید” است که ما می خواهیم سایت آموزشی چیست؟برای آموزش رول های کوکی با طعم خوشمزه شکلاتی و خامه ای ترکیبی ایده آل برای مجالس اجتماعی است. در تهیه این دسر خوشمزه و زیبا با ما همراه باشید.

برای تهیه رول کوکی ابتدا کوکی های پتی بوربن را پودر کرده و با شیر و شکلات ذوب شده مخلوط می کنیم تا خمیر یکدستی به دست آید. این خمیر را روی نایلون یا کاغذ مخصوص فر پهن کنید و سپس مخلوط خامه و پودر نارگیل و پودر قند را روی آن بریزید. پس از پخش کردن مواد میانی، خمیر را به آرامی پهن کرده و در یخچال قرار دهید تا سفت شود. در آخر با گاناش شکلاتی تزئین کرده و سرو کنید.

عناصرمقدار
کرم رنگ200 گرم
کوکی های بوربن کوچک2 بسته
شکلات برای حمام آب100 گرم
پودر نارگیلنصف فنجان
شیر نردو سوم فنجان
پودر قند2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه رول کوکی

مرحله 1: کوکی ها را آماده کنید

با قرار دادن کوکی های پتی بوره در یک کیسه زیپی شروع کنید و با وردنه یا پشت قاشق آن ها را به آرامی پودر کنید. برای سهولت در کار می توانید از غذاساز هم استفاده کنید. مهم است که کوکی ها ریز خرد شده باشند تا بتوان آنها را به خوبی با مواد دیگر مخلوط کرد.

مرحله 2: آماده سازی مخلوط بیسکویت

در ظرف مناسبی پودر بیسکویت را با دو سوم شیر مخلوط کنید. سپس شکلات را در حمام آب ذوب کرده و به مخلوط بیسکویت و شیر اضافه کنید. این مخلوط را خوب هم بزنید تا خمیری نرم و انعطاف پذیر به دست آید.

مرحله 3: مخلوط بیسکویت را پخش کنید

روی سطح کار یک نایلون یا کاغذ پخت بزرگ قرار دهید و مخلوط بیسکویت را به صورت مستطیلی به ابعاد تقریبی 30*40 سانتی متر روی آن پهن کنید. برای داشتن سطحی صاف و یکدست می توانید از غلتک استفاده کنید.

مرحله 4: آماده سازی مواد میانی رولت

در ظرفی دیگر خامه صبحانه را با پودر نارگیل و پودر قند مخلوط کنید تا یکدست و یکدست شود. این مخلوط باید آنقدر نرم باشد که روی مخلوط کوکی پخش شود.

مرحله 5: مواد وسط را توزیع کنید

مواد میانی آماده شده را به آرامی و به طور یکنواخت روی سطح مخلوط بیسکویت پخش کنید. دقت کنید که این لایه به اندازه کافی بزرگ باشد تا به راحتی رول را بپیچید.

مرحله 6: رولت را رول کنید

با استفاده از نایلون یا کاغذ روغنی زیر مخلوط، مخلوط را به آرامی از انتها به انتها رول کنید تا به شکل کنده‌ای در بیاید. دقت کنید که رول به خوبی و محکم بسته شود.

مرحله 7: رول را در یخچال قرار دهید

رول پیچیده شده را در یخچال قرار دهید، با پلاستیک یا کاغذ روغنی بپوشانید و بگذارید حداقل یک ساعت یا تا زمانی که کاملا سفت شود استراحت کند.

مرحله 8: گاناش شکلاتی را آماده کنید

برای تهیه گاناش 50 گرم خامه صبحانه را روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید و سپس 50 گرم شکلات خرد شده را اضافه کنید. مخلوط را هم بزنید تا شکلات کاملا آب شود و مخلوط یکدست و یکدست شود.

مرحله نهم: رولت را تزئین کرده و سرو کنید

بعد از اینکه رول کاملا سفت شد آن را از یخچال خارج کرده و گاناش شکلاتی را روی آن بریزید و سطح آن را با کفگیر یا پالت صاف کنید. رول را به اندازه دلخواه برش دهید و برای سرو آماده کنید. اکنون می توانید از طعم دلپذیر و ظاهر جذاب آن لذت ببرید رولت کوکی خوش بگذره.