طرز تهیه غذاهای مرغ و سیب زمینی

طرز تهیه غذاهای مرغ و سیب زمینی, طرز تهیه غذاهای مرغ و سیب زمینی سرخ شده, غذاهای مرغ و سیب زمینی با رب گوجه فرنگی, طرز تهیه غذاهای آسان مرغ, طرز تهیه غذاهای مرغ و هویج, طرز تهیه غذاهای مرغ و قارچ, غذاهای مرغ و سیب زمینی مجلسی، غذای نونی با مرغ و سیب زمینی، آرد مرغ، سیب زمینی و هویج

در دنیای آشپزی، ما همیشه به دنبال دستورهایی هستیم که هم طعمی منحصر به فرد و هم ظاهری چشم نواز داشته باشند. امروز در سایت آموزشی چیست؟، طرز تهیه یک غذای خوشمزه و دلپذیر را به شما نشان می دهیم: غذای مرغ و سیب زمینی. این غذا نه تنها با طعم خوشش دل هر بیننده ای را به دست می آورد، بلکه با رنگ های متنوعی که از فلفل ها و قارچ های رنگارنگ می گیرد، یک اثر هنری در بشقاب شما خواهد بود. این دستور خوشمزه و زیبا را با ما بیاموزید.

آماده سازی خوراک مرغ و سیب زمینیبا پوست کندن و نیم پز کردن سیب زمینی شروع می شود. سپس سینه مرغ را به صورت نواری برش می دهیم و همراه با قارچ و فلفل خرد شده سرخ می کنیم. افزودن ادویه به این مخلوط طعم مطبوعی به آن می دهد. سیب زمینی ها را با کمی کره یا روغن تفت می دهیم سپس مخلوط مرغ و سبزیجات را روی آن قرار می دهیم و در آخر پنیر پیتزا و آویشن را اضافه می کنیم. پس از آب شدن پنیر، غذا آماده سرو است.

یک مسئلهمقدار
فلفل های رنگیتنوع رنگ به دلخواه
پیتزای پنیرینصف فنجان ماست بخورید
سیب زمینیچهار عدد
ادویه جات ترشی جات (نمک، فلفل، پاپریکا، آویشن، پودر سیر)کافی
قارچهمان طور که درخواست شد
سینه مرغ1 عدد کامل
پیاز (اختیاری)همان طور که درخواست شد

طرز تهیه غذاهای مرغ و سیب زمینی

مرحله 1: سیب زمینی را آماده کنید

ابتدا سیب زمینی ها را پوست گرفته و تقریباً خرد کنید. سپس در قابلمه ای با آب جوش و کمی نمک بریزید. اجازه دهید سیب زمینی ها بپزند تا نرم شوند، حدود ده دقیقه. سپس سیب زمینی ها را آبکشی کنید تا برای مرحله بعدی آماده شوند.

مرحله 2: سینه مرغ را باز کنید

در حالی که سیب زمینی ها در حال پختن هستند، سینه مرغ را به صورت نوار برش دهید. برش ها باید به اندازه ای بزرگ باشند که سریع بپزند و در حین پختن شکل خود را حفظ کنند. این باعث می شود مرغ در مراحل بعدی آماده سازی به خوبی با مواد دیگر مخلوط شود.

مرحله 3: قارچ و فلفل را خرد کنید

قارچ و فلفل را به اندازه های دلخواه خرد کنید. تکه های بزرگتر بافت بهتری به غذا می دهد و در عین حال ظاهر غذا را بهبود می بخشد. تنوع رنگ فلفلی می تواند ظاهری جذاب به غذاها بدهد.

مرحله چهارم: مرغ را سرخ کنید

مقداری روغن را در یک تابه بزرگ گرم کنید و سپس برش های مرغ را اضافه کنید. جوجه ها را سرخ کنید تا رنگ آنها کمی تغییر کند، حدود پنج دقیقه. مهم است که مرغ را مرتب هم بزنید تا از همه طرف خوب سرخ شود.

مرحله 5: قارچ و فلفل را اضافه کنید

بعد از اینکه مرغ ها کمی سرخ شدند قارچ و فلفل خرد شده را به تابه اضافه کنید. این مواد را با مرغ حدود یک ربع سرخ کنید. افزودن این سبزیجات نه تنها طعم غذا را غنی می کند بلکه غذا را مغذی تر می کند.

مرحله 6: ادویه جات را اضافه کنید

بعد از اینکه قارچ ها و فلفل ها با مرغ خوب سرخ شدند، نوبت به اضافه کردن ادویه ها می رسد. نمک، فلفل، پاپریکا، آویشن و پودر سیر را برای طعم دادن به مخلوط اضافه کنید. ادویه ها را به خوبی با مواد مخلوط کنید تا طعم ها به خوبی با هم ترکیب شوند.

مرحله 7: سیب زمینی ها را سرخ کنید

در همان تابه یا تابه دیگر مقداری کره یا روغن را گرم کنید و سپس سیب زمینی های آبکش شده را اضافه کنید. سیب زمینی ها را چند دقیقه سرخ کنید تا طلایی شوند. این به سیب زمینی ها قوام ترد و خوشمزه ای می دهد.

مرحله 8: پنیر پیتزا را اضافه کنید

بعد از سرخ شدن سیب زمینی، دو تا سه قاشق غذاخوری پنیر پیتزا روی آن بپاشید. اجازه دهید پنیر کمی آب شود و سپس مخلوط مرغ، قارچ و فلفل را روی سیب زمینی ها بریزید.

مرحله 9: سرو غذا

بعد از اضافه کردن مخلوط مرغ و سبزیجات، مقداری پنیر پیتزا و مقداری آویشن روی آن بپاشید. قابلمه را در تابه قرار دهید و حرارت را کم کنید تا پنیر خوب آب شود و غذا آماده سرو شود. حالا غذای مرغ و سیب زمینی شما آماده است. نوش جان!