طرز تهیه خوراک مرغ با سس سویا

غذای مرغ با سس سویا و پیازچه یکی از غذاهایی است که با ترکیبی خوشمزه از مواد اولیه شما را به سفری خوشمزه و فراموش نشدنی به دل دعوت می کند.غذاهای آسیاییاین دستور غذا با استفاده از ترکیبی هنرمندانه از مواد تازه و خوش طعم، برای آشپزهای خانگی که به دنبال افزودن یک غذای جدید و متفاوت به میز شام خود هستند، ایده آل است.

برای تهیه خوراک مرغ با سس سویا و پیازچه ابتدا سینه مرغ را مزه دار کرده و یک ساعت در یخچال بگذارید. سپس پیازها را در روغن کنجد تفت دهید و مرغ مزه دار شده را اضافه کنید. پس از سرخ شدن مرغ سیر، زنجبیل و بادام زمینی تفت داده شده را اضافه کنید. در آخر نشاسته ذرت را مخلوط کرده و سس را با کمی آب جوش غلیظ کنید تا ظرف آماده سرو شود.

مواد مقدار
سینه مرغ 1 قطعه
سس سویا 5 قاشق غذاخوری
پیازچه گرد شده 1 فنجان
سس فلفل 1 تا 2 قاشق سوپ خوری
نشاسته ذرت 1 قاشق غذاخوری
زنجبیل تازه 2 قاشق غذاخوری
روغن کنجد 1/4 فنجان
بادام زمینی بو داده 1/2 فنجان
سیر 4 قرص

طرز تهیه خوراک مرغ با سس سویا

مرحله 1: مرغ را آماده و مزه دار کنید

ابتدا سینه مرغ را از استخوان جدا کرده و به صورت مکعبی یا نواری برش دهید. سپس مرغ را در ظرفی بریزید و 5 قاشق غذاخوری سس سویا و 1 تا 2 قاشق غذاخوری سوپ اضافه کنید.سس فلفل“مخلوط کردن. روی کاسه را بپوشانید و به مدت 1 ساعت در یخچال قرار دهید تا مرغ به خوبی مزه دار شود.

مرحله 2: پیاز را سرخ کنید

پیازهای خلال شده را در یک تابه عمیق با 1/4 فنجان روغن کنجد سرخ کنید. مراقب باشید پیازها را له نکنید یا خیلی نرم نکنید. کافی است پیازچه ها را سرخ کنید تا عطر آن در بیاید.

مرحله 3: مرغ چاشنی شده را اضافه کنید

بعد از اینکه پیازها کمی تفت دادند و عطرشان بیرون آمد، مرغ چاشنی شده را به تابه اضافه کنید. مواد را خوب تفت دهید تا تکه های مرغ از هر طرف سرخ شوند.

مرحله 4: سیر و زنجبیل را اضافه کنید

وقتی مرغ خوب سرخ شد، 4 حبه سیر له شده و 2 قاشق غذاخوری زنجبیل تازه رنده شده به آن اضافه کنید. این مواد را به خوبی سرخ کنید تا بوی سیر و زنجبیل کاملاً ایجاد شود.

مرحله 5: بادام زمینی را اضافه کنید

بعد از اینکه بوی سیر و زنجبیل آشپزخانه را پر کرد، 1/2 فنجان بادام زمینی تفت داده شده را به مخلوط اضافه کنید. اگر از بادام زمینی خام استفاده می کنید، قبل از اضافه کردن به غذا، آن را در تابه ای تفت دهید.

مرحله 6: سس را با نشاسته ذرت غلیظ کنید

در این مرحله 1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را به مخلوط داخل تابه اضافه کنید. همه مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا نشاسته ذرت با بقیه مواد یکدست شود. با این کار سس غلیظ تر می شود.

مرحله 7: آب را اضافه کنید و به جوش نهایی بدهید

در مرحله آخر نصف فنجان آب جوش به مواد داخل تابه اضافه کنید. این کار باعث می شود مرغ به خوبی پخته شود و سس به قوام دلخواه برسد. بعد از چند دقیقه پخت غذا آماده است و می توانید آن را سرو کنید. نوش جان!

آموزش های بیشتر

امیدوارم از آموزش پخت مرغ با سس سویا لذت برده باشید. اگر می‌خواهید منوی خود را با غذاهای آسیایی متنوع کنید، توصیه می‌کنم به محتوای ما در این موضوع نگاهی بیندازید.خوراک مرغ آسیایی“و”خوراک مرغ چینیاین دستور العمل‌ها نه تنها طعم‌های جدید و هیجان‌انگیزی را به میز شما اضافه می‌کنند، بلکه فرصتی برای آشنایی با فرهنگ‌های مختلف و سنت‌های غذایی فراهم می‌کنند.