طرز تهیه غذای ماهیچه ای زعفرانی

دستور غذای ماهیچه‌ای زعفران پلی بین سنت و مدرنیته است که شما را به سفری در میان طعم‌های غذا می‌برد.غذاهای اصیل ایرانی». برای تهیه این غذا نیازی به مهارت پخت و پز پیچیده نیست، فقط باید عشق و حوصله را در تهیه مواد خود نشان دهید. با ما همراه باشید تا این غذای خوشمزه را با هم تهیه کنیم.

برای تهیه غذای ماهیچه ای زعفرانی، ابتدا پیاز و سیر را تفت دهید تا قهوه ای طلایی شود، سپس ماهیچه ها را اضافه کرده و کمی تفت دهید. ادویه و زعفران دم کرده را به همراه آب جوش اضافه کنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا ماهیچه ها خوب بپزند. در آخر چند ساعت بپزید و اجازه دهید آب اضافی آن تبخیر شود، تزئین و سرو کنید.

عناصر مقدار
سیر 4 قرص
نمک، فلفل سیاه کافی
یک پیاز 4 عدد
ماهیچه گوسفند 2 عدد
ادویه کاری نصف قاشق چایخوری
زعفران دم کرده کافی
چوب دارچین 1 قطعه

طرز تهیه غذای ماهیچه ای زعفرانی

مرحله 1: تهیه پیاز و سیر

ابتدا پیازها را پوست گرفته و به ورقه های درشت برش دهید. سیر را پوست گرفته و پوره یا له کنید. سپس در قابلمه ای مناسب مقداری روغن بریزید و پیاز خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا کمی طلایی شود و بوی خامی آن گرفته شود.

مرحله 2: پیاز را کاراملی کنید

سپس کمی آب به پیازهای سرخ شده اضافه کنید و تفت دادن را با حرارت ملایم ادامه دهید تا پیازها کاراملی شوند. سپس سیر را به مخلوط پیاز اضافه کنید و تفت دهید تا بوی مطبوع سیر آشپزخانه را پر کند.

مرحله 3: ماهیچه ها را سرخ کنید

پیاز و سیر کاراملی شده را از قابلمه خارج کرده و ماهیچه ها را به همان قابلمه اضافه کنید. ماهیچه ها را روی حرارت ملایم سرخ کنید تا کمی تغییر رنگ دهند. سپس مخلوط پیاز و سیر را دوباره به قابلمه اضافه کنید و کمی هم بزنید.

مرحله 4: ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید

در این مرحله چوب دارچین، ادویه کاری، فلفل سیاه و مقداری زعفران دم کرده را به مخلوط داخل قابلمه اضافه کنید و تفت دهید تا عطر ادویه ها گرفته شود و مخلوط معطری به دست آید.

مرحله 5: پختن ماهیچه ها

1.5 فنجان آب جوش به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و درب آن را ببندید تا ماهیچه ها خوب بپزند. استفاده از آب جوش برای کمک به ماهیچه‌ها برای پخت سریع‌تر و یکنواخت‌تر مهم است. حرارت را تا حد امکان کم کنید و هر از چند گاهی سطح آب قابلمه را بررسی کنید.

مرحله 6: زعفران را اضافه کنید

بعد از 3 ساعت چوب دارچین را بردارید و زعفران دم کرده بیشتری اضافه کنید. وقتی ماهیچه ها کاملاً پختند، کمی نمک اضافه کنید و یک ساعت دیگر بپزید تا گوشت نرم شود و آب اضافی آن تبخیر شود.

مرحله 7: سرو کنید

بعد از این مدت غذای ماهیچه زعفرانی شما آماده است. این غذای خوش طعم و معطر را در بشقاب بریزید و با برنج ایرانی سرو کنید. امیدواریم از این غذای سنتی لذت ببرید و در کنار خانواده و دوستانتان نوش جان کنید.

آموزش های بیشتر

اگر به دنبال تنوع بیشتر و آموزش های جالب دیگر در زمینه آشپزی هستید، توصیه می کنیم به آموزش ها نگاهی بیندازید.لوبیا و برنج با توده عضلانی“و”شوید پلو با ماهیچههر دو دستور غذا تجربه متفاوت و دلپذیری از غذاهای ایرانی را به شما ارائه می دهند.