طرز تهیه غذای بامیه با کشک

در این مقاله یک دستور ساده اما خوشمزه را به شما معرفی می کنیم: بامیه با کشک. این غذا با ترکیبی از طعم های خاص و مواد مغذی می تواند گزینه ای عالی برای شام های خانوادگی باشد.

برای تهیه بامیه با کشک ابتدا بامیه ها را شسته و سپس سرخ می کنیم. بعد از تفت دادن ادویه و پیاز، کشک و آب را اضافه کرده و سپس بامیه سرخ شده را به همراه نمک و باقی ادویه اضافه کنید. در آخر بعد از پخت گشنیز را روی غذا می ریزیم و سرو می کنیم.

عناصر مقدار
زنجبیل رنده شده 1 قاشق غذاخوری
گشنیز تازه کافی
روغن 4 قاشق غذاخوری
برگه بو 2 عدد
اب 2 فنجان
یک پیاز 2 عدد
کشک پاستوریزه 150 گرم
سیر له شده 2 قاشق غذاخوری
مطبوعات 1 قطعه
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز، جوز هندی کافی
زردچوبه، زیره، کاری، تخم گشنیز، گرم سالا کافی
بامیه 250 گرم

طرز تهیه غذای بامیه با کشک

مرحله 1: آماده سازی بامیه

ابتدا باید بامیه ها را به دقت بشویید و سپس انتهای آن را به اندازه ای برش دهید که مایع داخل آن مشخص شود. این باعث می شود که چسبناک کمتری داشته باشند و در هنگام پختن قوام بهتری داشته باشند.

مرحله دوم: بامیه ها را سرخ کنید

بامیه های آماده شده را به طور خلاصه در روغن داغ تفت دهید تا قهوه ای طلایی روشن شود. این به بامیه اجازه می دهد تا شکل و ظاهر خود را هنگام پختن حفظ کند.

مرحله 3: ادویه و پیاز را سرخ کنید

پس از برداشتن بامیه، پودر زیره، هل و برگ بو را تفت دهید تا عطر ادویه ها آزاد شود. سپس پیاز ناگینی خرد شده را به همراه سیر رنده شده و زنجبیل اضافه کنید و تفت دهید تا طلایی شود.

مرحله 4: ادویه جات باقی مانده و کوارک را اضافه کنید

در این مرحله بقیه ادویه ها به جز نمک را به مخلوط پیاز و ادویه اضافه کنید و به تفت دادن ادامه دهید. سپس کشک و آب را به مخلوط اضافه کنید و اجازه دهید تا مواد خوب با هم مخلوط شوند تا به شکل ماست غلیظی درآید.

مرحله 5: بامیه و نمک را اضافه کنید

وقتی سس کمی غلیظ شد، بامیه سرخ شده و نمک را اضافه کنید. مقداری زیره و گرامالا اضافه کنید تا طعم آن بهتر شود. سپس مخلوط را به مدت 15 دقیقه دیگر حرارت دهید تا خورش کاملا جذب شود.

مرحله 6: گشنیز و سرو را اضافه کنید

در آخر وقتی غذا خوب پخت و آماده شد، گشنیز خرد شده را روی آن بریزید. این غذا را می توانید با برنج یا نان تازه سرو کنید و از طعم مطبوع آن لذت ببرید.