طرز تهیه خاگینه خرما

خاگینه خرما یکی از دسرهای سنتی و لذیذ ایرانی است که با استفاده از مواد ساده و در دسترس طعمی بی نظیر و فراموش نشدنی ایجاد می کند. این دسر ترکیبی از خرما و زعفران را می توان در مهمانی ها، مناسبت های خاص و یا به عنوان یک دسر خوشمزه بعد از غذا استفاده کرد.

برای تهیه خاگینه خرما ابتدا خرماها را بجوشانید و پوست و هسته آنها را جدا کنید. سپس تخم مرغ ها را با وانیل زده و ماست را اضافه کرده و آرد و بکینگ پودر الک شده را به مخلوط اضافه کرده و هم می زنیم. زعفران دم کرده را اضافه کرده و مواد را در ماهیتابه چرب کرده و خرما و گردو را اضافه کرده و تفت دهید. در آخر شربت زعفران را روی خاقین پخته بریزید و با خلال پسته تزئین کنید.

عناصر مقدار
ارد 4 قاشق غذاخوری
تاریخ 18 عدد
تخم مرغ 4 عدد
زعفران 2 قاشق غذاخوری
ماست 4 قاشق غذاخوری
وانیل 1/2 قاشق چایخوری
پودر خمیرمایه 1 قاشق غذاخوری
گردو و خلال پسته کافی
مواد تشکیل دهنده شربت مقدار
قند 1/2 فنجان
اب 1 فنجان
زعفران دم کرده 3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه خاگینه خرما

مرحله 1: آماده سازی قرار ملاقات ها

ابتدا مقداری آب در قابلمه بریزید و روی حرارت بگذارید تا بجوشد. سپس خرماها را در آب جوش بریزید و بگذارید حدود 3 دقیقه بپزند. سپس با آب سرد خرما را راحت تر پوست کنده و خلال کنید.

مرحله 2: تخم مرغ ها را هم بزنید

تخم مرغ ها را در یک کاسه بزرگ با همزن بزنید و به همراه وانیل اضافه کنید و مخلوط را با همزن برقی بزنید تا کاملا کرم رنگ و یکدست شود.

مرحله 3: ماست را اضافه کنید

پس از آن ماست را به مخلوط اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا مواد کاملا یکدست شوند. با افزودن ماست، خاگینه خرما قوام لطیف‌تری پیدا می‌کند و طعم مطبوع‌تری پیدا می‌کند.

مرحله 4: آرد و بکینگ پودر را اضافه کنید

آرد و بکینگ پودر را مخلوط کرده و الک کنید. این مخلوط را کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا همه مواد خوب مخلوط شوند.

مرحله 5: زعفران را اضافه کنید و بپزید

در این مرحله مقداری زعفران دم کرده به مخلوط اضافه کنید. تابه ای را چرب کنید و نیمی از مواد را به تابه اضافه کنید. سپس درب ظرف را ببندید تا مواد خوب بپزند. بعد از چند دقیقه درب را بردارید و خرما و گردو را روی مواد پخش کنید.

مرحله 6: شربت را آماده کرده و پخت آن را تمام کنید

برای تهیه شربت، آب، شکر و زعفران دم کرده را در قابلمه کوچکی با هم مخلوط کرده و حرارت دهید تا شربت غلیظ شود. بعد از اینکه خاقین کاملا پخت و شربت سرد شد، شربت را به آرامی روی خاگینه داغ بریزید و اجازه دهید جذب شود. در نهایت می توانید برای زیبایی بیشتر، مقداری خلال پسته روی خاقین بپاشید.