طرز تهیه حلوای نخودی دو رنگ

طرز تهیه حلوای نخودچی دو رنگ طرز تهیه حلوای دو رنگ با آرد نخودچی

در این مقاله از مجموعه آموزشی سایت آموزشی چیست؟طرز تهیه حلوا از نخود دو رنگ را به شما دوستداران شیرینی های سنتی نشان می دهیم. این حلوای لذیذ که با طعم و رنگ بی نظیرش دل ها را تسخیر می کند از آن دسته دسرهایی است که زیبایی و طعم آن لحظاتی فراموش نشدنی را برای شما و عزیزانتان رقم می زند. با ما در خلق این شاهکار آشپزی با ترکیب سادگی و ظرافت همراه باشید. تهیه این حلوا نه تنها آسان است، بلکه با عطر هل و طعم ملایم پودر کاکائو، تجربه لذت بخشی را در حین خوردن حلوا ایجاد می کند. بیایید با هم این دستور خوشمزه را امتحان کنیم و لذت ببریم.

برای طرز تهیه حلوای نخودچی دو رنگ، ابتدا آرد نخودچی را الک کرده و تفت می دهیم. سپس با اضافه کردن روغن جامد و هم زدن مخلوط، پودر هل الک شده و پودر قند را اضافه کرده و اجاق گاز را خاموش می کنیم. مخلوط را به دو نیم کرده و پودر کاکائو را به نصف اضافه کرده و هر لایه را در ظرفی بریزید و در یخچال قرار دهید تا سفت شود. در نهایت حلوای دو رنگ با تزیینات دلخواه تزیین و آماده سرو می شود.

یک مسئلهمقدار
پودر قندنصف فنجان
مطبوعات1 قاشق غذاخوری
روغن جامدنصف فنجان
پودر کاکائو1 قاشق غذاخوری
آرد نخودچی2 فنجان

طرز تهیه حلوای نخودی دو رنگ

مرحله 1: آرد نخودچی را آماده کنید

ابتدا آرد نخودچی را دو بار الک کنید تا کاملا نرم و بدون دانه شود. سپس آرد را در یک تابه نچسب اضافه کنید و به مدت ۷ تا ۸ دقیقه روی حرارت ملایم تفت دهید. در نتیجه آرد طعم خام خود را از دست می دهد و عطر آن به خودی خود می آید.

مرحله 2: روغن را اضافه کنید

پس از تفت دادن آرد، روغن جامد (یا کره) را به آرد سرخ شده اضافه کنید. مخلوط را با قاشق چوبی خوب هم بزنید تا روغن به طور یکنواخت با آرد مخلوط شود و مخلوطی نرم و یکدست ایجاد شود.

مرحله 3: پودر هل و پودر قند را اضافه کنید

در این مرحله پودر هل الک شده و پودر قند را به مخلوط آرد و روغن اضافه کنید. ادویه هل به حلوا عطر مطبوعی و پودر قند شیرینی مطبوعی به حلوا می دهد.

مرحله چهارم: حرارت را خاموش کرده و هم بزنید

بعد از اضافه کردن پودر هل و شکر، اجاق گاز را خاموش کنید و مخلوط را خوب هم بزنید. مهم است که مخلوط را هم بزنید تا پودر قند کاملا یکنواخت شود و هیچ گلوله ای در آن باقی نماند. بافت نهایی مخلوط باید صاف و نرم باشد.

مرحله 5: غلظت مخلوط را تنظیم کنید

اگر مخلوط خیلی سفت است، می توانید مقداری روغن جامد اضافه کنید تا قوام مناسبی به دست آید. در این مرحله، قوام مخلوط باید به گونه ای باشد که به راحتی در ظرف پخش شود، اما خیلی شل نباشد.

مرحله ششم: مخلوط را تقسیم کرده و لایه اول را آماده کنید

مخلوط به دست آمده را به دو قسمت تقسیم کنید. نیمی از مخلوط را در ته ظرفی که با پوشش پلاستیکی پوشانده شده است، بریزید. این کار باعث می شود حلوا را به راحتی از ظرف خارج کنید. سپس ظرف را در یخچال یا فریزر قرار دهید تا مخلوط کمی سفت شود.

مرحله 7: پودر کاکائو را به قسمت دوم اضافه کنید

پودر کاکائو را به قسمت باقیمانده مخلوط اضافه کنید و خوب هم بزنید تا رنگ آن یکدست شکلاتی شود. این لایه شکلاتی زیبایی و طعمی دو چندان به حلوای شما می بخشد.

مرحله 8: لایه دوم را اضافه کنید

بعد از اینکه لایه اول کمی سفت شد، مخلوط شکلاتی را روی آن پخش کنید و به آرامی سطح را صاف کنید. مراقب باشید لایه ها را با هم مخلوط نکنید تا دو رنگ حلوا به دست آید.

مرحله 9: تزئین و برش بزنید

لایه دوم را می توانید با پودر پسته، خلال پسته یا خلال بادام تزئین کنید. این تزیین نه تنها زیبایی حلوا را دو چندان می کند، بلکه طعم آن را غنی می کند. سپس ظرف را دوباره در یخچال یا فریزر قرار دهید تا حلوا کاملا سفت شود. بعد از سفت شدن حلوا را به اندازه دلخواه برش بزنید و نوش جان کنید.