طرز تهیه رشته پلو

تکین یک غذای لذیذ ایرانی است که از ترکیب برنج، رشته پلو و گوشت چرخ کرده با موادی مانند زعفران و گلاب تهیه می شود. این غذا برای مهمانی ها و مجالس خاص یک انتخاب عالی است.

برای تهیه پایه رشته پلو ابتدا پیاز را با کمی روغن و زردچوبه تفت دهید و سپس گوشت چرخ کرده و ادویه را اضافه کنید. پس از تفت دادن گوشت، رب گوجه فرنگی را اضافه کرده و تفت دهید. در ظرفی زرده تخم مرغ، ماست، زعفران، نمک، گلاب و روغن مایع را با هم مخلوط کنید. رشته پلو را خرد کرده و با برنج خیس خورده بپزید. یک لایه از مخلوط رشته و برنج، مخلوط تخم مرغ و ماست و مواد گوشتی را در قابلمه بریزید و بگذارید دم بکشد. در آخر کشمش تفت داده شده را روی آن بریزید.

عناصر مقدار
روغن مایع 3 قاشق غذاخوری
کشمش پیلویی 3 قاشق غذاخوری
گوشت چرخ کرده 150 گرم
برنج 2 فنجان
یک پیاز 1 قطعه
زعفران کافی
زرده تخم مرغ 2 عدد
نمک، فلفل سیاه، دارچین، پاپریکا کافی
ماست 1/2 فنجان
گل سرخ 1 قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوری
شالیزار 150 گرم

طرز تهیه رشته پلو

مرحله 1: پیاز را سرخ کرده و گوشت را اضافه کنید

ابتدا پیاز را پوست گرفته و ریز خرد کنید. سپس در تابه ای مناسب مقداری روغن بریزید و پیاز خرد شده را با مقداری زردچوبه تفت دهید تا پیاز روشن و طلایی شود. در این مرحله گوشت چرخ کرده را به همراه ادویه دلخواه اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت خوب سرخ شود.

مرحله 2: رب گوجه فرنگی را اضافه کنید

پس از سرخ شدن گوشت، رب گوجه فرنگی را به مخلوط گوشت و پیاز اضافه کنید. رب را با سایر مواد خوب تفت دهید تا بوی خامی آن از بین برود. این به غنی شدن طعم کمک می کند. سپس تابه را از روی حرارت بردارید و مواد را کنار بگذارید.

مرحله 3: آماده سازی مواد کف

در این مرحله زرده ها را از سفیده جدا کرده و به همراه ماست، زعفران دم کرده، نمک، گلاب و روغن مایع در ظرفی بریزید و خوب هم بزنید تا تخم مرغ ها یکدست شده و از دلمه خارج شوند. رشته های برنج را نصف کرده و در بشقاب قرار دهید.

مرحله 4: برنج را بپزید و رشته فرنگی را اضافه کنید

پس از خیس خوردن برنج، آن را در قابلمه آب بریزید و روی حرارت بگذارید. اگر روی سطح آب کف تشکیل شد، کف را دور بریزید و اجازه دهید برنج حدود 6-10 دقیقه بپزد. در دو دقیقه آخر رشته های خرد شده را به برنج اضافه کنید. بعد از نرم شدن رشته ها، برنج را آبکش کرده و با آب سرد بشویید.

مرحله 5: آماده سازی لایه های پایین

کف قابلمه را با کمی روغن و زعفران بمالید. نیمی از مخلوط برنج و رشته را به قابلمه اضافه کنید و مخلوط ماست و تخم مرغ را روی آن بریزید و خوب مخلوط کنید. پس از فشار دادن مواد به ته قابلمه، مواد گوشتی که در مرحله اول آماده شده بود را اضافه کنید و بقیه مخلوط رشته و برنج را روی مواد ریخته و با هم فشار دهید.

مرحله 6: پایه را بپزید

قابلمه را روی حرارت متوسط ​​قرار دهید و بگذارید چای به مدت 40 دقیقه بجوشد.

مرحله 7: قسمت پایین چین را تزئین کنید

در آخر کشمش ها را با کمی روغن در تابه تفت دهید تا پف کنند. سپس کشمش تفت داده شده را به ته چین اضافه کنید تا زیبایی و طعم آن بیشتر شود. اکنون ته چین شما آماده سرو است. نوش جان! 😋