طرز تهیه تارت نارنگی

طرز تهیه تارت نارنگی, طرز تهیه تارت پودینگ نارنگی

در این موقع از سال که هوا کمی خنک می شود و برگ ها طلایی می شوند، چه چیزی بهتر از یک دسر گرم و خوش طعم؟ امروز در سایت آموزشی چیست؟می خواهیم شما را با طرز تهیه تارت نارنگی آشنا کنیم. کیکی که با طعم مطبوع و متعادلش نه خیلی ترش و نه خیلی شیرین دل را گرم می کند. این دستور غذایی خاص ترکیبی از طعم های فصلی و خوش طعم است که می تواند لحظات شیرین و فراموش نشدنی را برای شما رقم بزند. بیایید با هم این کیک خوشمزه را تهیه کنیم و از طعم فوق العاده آن در کنار خانواده و دوستان لذت ببریم.

در دستور تهیه تارت نارنگی ابتدا مواد خمیر تارت خشک شامل آرد، پودر قند و پودر بادام را با هم مخلوط می‌کنید، سپس کره سرد را اضافه کرده و هم می‌زنیم تا پودر سوخاری شکل بگیرد. زرده تخم مرغ و کمی آب اضافه کنید و خمیر را ورز دهید و به مدت 1 ساعت در یخچال استراحت دهید. خمیر را در قالب پهن کنید و فیلینگ تهیه شده از خامه، تخم مرغ، پودر قند، نشاسته ذرت، آب نارنگی و آبلیمو را اضافه کنید. تارت را در فر با دمای 170 درجه سانتیگراد به مدت 35 تا 40 دقیقه بپزید تا مواد سفت شده و روی آن قهوه ای طلایی شود.

مواد پر کنندهمقدار
کرم رنگ200 گرم
پودر قند50 گرم
وانیل1 قاشق چای خوری
تخم مرغ1x
آب لیمو1 قاشق چای خوری
آب نارنگی3 قاشق غذاخوری
نشاسته ذرت2 قاشق غذاخوری
مواد لازم برای خمیر کیکمقدار
ارد180 گرم
پودر قند50 گرم
پودر بادام20 گرم
کره70 گرم
زرده تخم مرغ1x
وانیل1 قاشق چای خوری

طرز تهیه تارت نارنگی

مرحله 1: مواد خشک را آماده کنید

ابتدا آرد، پودر قند و پودر بادام را در یک کاسه بزرگ اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. این مرحله اساس تهیه خمیر کیک است. با ترکیب مواد خشک خمیری صاف و یکدست به دست خواهید آورد.

مرحله 2: کره را اضافه کنید

کره سرد را به مکعب های کوچک برش دهید و به مخلوط مواد خشک اضافه کنید. با استفاده از همزن دستی یا نوک انگشتان کره را به خوبی با مواد خشک مخلوط کنید تا شبیه پودر سوخاری شود. این به خمیر کیک شما یک قوام ترد و نرم می دهد.

مرحله 3: زرده تخم مرغ را اضافه کنید

بعد از اینکه کره با مواد خشک به خوبی مخلوط شد و پودر شد، زرده تخم مرغ را اضافه کنید. مخلوط را سریع هم بزنید تا زرده ها کاملا با بقیه مواد مخلوط شوند. اضافه کردن زرده تخم مرغ باعث ایجاد پیوند بین مواد و افزایش انعطاف خمیر می شود.

مرحله 4: خمیر را فرم دهید

حالا مقداری آب اضافه کنید و مخلوط را به شکل توپ در آورید. با افزودن آب به خمیر، مواد به خوبی به هم می چسبند و خمیری یکدست و چکش خوار ایجاد می شود.

مرحله 5: بگذارید خمیر استراحت کند

خمیر آماده شده را بین دو ورق کاغذ پخت قرار دهید و به آرامی باز کنید تا به ضخامت دلخواه برسد. سپس خمیر را با کاغذ روغنی در یخچال بگذارید و حداقل 1 ساعت استراحت دهید. این باعث سفت شدن خمیر می شود و در هنگام پخت حالت خود را حفظ می کند.

مرحله 6: قالب را آماده کنید

پس از استراحت خمیر را از یخچال خارج کرده و در قالب تارت قرار دهید. خمیر را با احتیاط داخل تابه پهن کنید و با چنگال چند سوراخ روی سطح خمیر ایجاد کنید تا زیاد پف نکند.

مرحله 7: پر کردن را آماده کنید

در یک کاسه بزرگ، تخم مرغ و خامه را مخلوط کنید. سپس پودر قند و نشاسته ذرت را اضافه کرده و دوباره هم می زنیم تا مخلوطی یکنواخت و بدون گلوله به دست آید. این فیلینگ غنی و خامه ای طعم نهایی کیک را تعیین می کند.

مرحله هشتم: آب نارنگی و آب لیمو را اضافه کنید

آب نارنگی و آب لیمو را به مخلوط فیلینگ اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. این دو ماده عطر و طعم مطبوعی به فیلینگ می دهند و طراوت خاصی به کیک می دهند.

مرحله 9: تارت را بپزید

فیلینگ را روی خمیر داخل قالب بریزید و تارت را در فر از قبل گرم شده با دمای 170 درجه سانتی گراد قرار دهید. تارت را به مدت 35-40 دقیقه یا تا زمانی که روی آن قهوه ای طلایی شود و فیلینگ کاملا سفت شود، بپزید.

مرحله 10: سرو کنید و لذت ببرید

بعد از پخت تارت را از فر خارج کرده و اجازه دهید چند دقیقه خنک شود. سپس آن را با دقت از قالب خارج کرده و برای سرو آماده کنید. برای لذت بیشتر می توانید این کیک نارنگی خوشمزه را به تنهایی یا با خامه فرم گرفته یا بستنی سرو کنید.