طرز تهیه املت سبزیجات با پنیر پیتزا

املت سبزیجات با پنیر پیتزاصبحانه سالم و خوشمزهطعم بی نظیری با ترکیب سبزیجات تازه و پنیر پیتزای آب شده دارد. این املت یک انتخاب عالی برای شروع یک روز پر انرژی است.

برای تهیه املت سبزیجات با پنیر پیتزا، ابتدا گوجه فرنگی را پوره کرده و سبزیجات از جمله لوبیا سبز، قارچ، فلفل و کدو سبز را خرد کنید. سپس پیاز را با کمی روغن و کره در تابه تفت دهید و سبزیجات خرد شده را اضافه کنید تا نرم شوند. پوره گوجه فرنگی و ادویه ها را اضافه کنید و تخم مرغ ها را هم بزنید. در نهایت پنیر پیتزا را روی مخلوط بپاشید و اجازه دهید پنیر آب شود.

عناصر مقدار
یک پیاز 1 قطعه
پیتزای پنیری اختیاری
فلفل های رنگی اختیاری
تخم مرغ 2 عدد
کدو سبز 1 قطعه
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پاپریکا کافی
گوجه فرنگیها 3 تکه
قارچ 5 تکه
لوبیا سبز خرد شده 1/4 فنجان

طرز تهیه املت سبزیجات با پنیر پیتزا

مرحله 1: گوجه فرنگی ها را پوره کنید

ابتدا گوجه فرنگی ها را پوره کنید. برای این کار می توانید از چرخ گوشت یا رنده برقی استفاده کنید.

مرحله 2: سبزیجات را آماده کنید

لوبیا سبز را به اندازه دلخواه خرد کنید. سپس قارچ ها را خرد کرده و در صورت تمایل با کمی آبلیمو مخلوط کنید تا رنگ آن حفظ شود. فلفل و کدو سبز را خرد کرده و کنار بگذارید.

مرحله 3: پیاز و سبزیجات را تفت دهید

در تابه مقداری روغن و کره بریزید. پیاز را پوست گرفته، ریز خرد کرده و در تابه تفت دهید تا سبک شود. سپس تمام سبزیجات خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا خام شوند.

مرحله 4: پوره گوجه فرنگی و ادویه ها را اضافه کنید

پوره گوجه فرنگی را به تابه اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ آن تغییر کند. سپس ادویه هایی مانند نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و پاپریکا را اضافه کنید و خوب تفت دهید تا عطر ادویه ها بلند شود.

مرحله 5: تخم مرغ را اضافه کنید

تخم مرغ ها را در ظرفی بشکنید، مقداری فلفل سیاه به آن اضافه کنید و با چنگال هم بزنید تا کاملا یکدست شوند. سپس مخلوط تخم مرغ را به تابه با سبزیجات اضافه کنید.

مرحله 6: پنیر پیتزا را اضافه کنید و پخت را تمام کنید

در حالی که تخم مرغ ها در حال پختن هستند، کمیپیتزای پنیری» همه چیز را روی آن بپاشید و در تابه را بپوشانید. 5 دقیقه صبر کنید تا پنیر کاملا آب شود. سپس املت آماده سرو است.