طرز تهیه میان وعده بادمجان

در این مقاله طرز تهیه یک میان وعده خوشمزه و ساده بادمجان را ارائه می دهیم. این میان وعده می تواند یک میان وعده عالی باشد یاپیش غذای جذاب در مهمانی هاو باید از مجلات استفاده کرد. بیایید نگاهی به مواد تشکیل دهنده بیاندازیم.

برای تهیه میان وعده بادمجان ابتدا پوست بادمجان ها را بگیرید و در آب نمک قرار دهید تا تلخی آن گرفته شود. سپس آنها را در ماست آغشته کرده و با روغن کم سرخ کنید. نان تست را آماده کنید، با پنیر خامه ای، بادمجان سرخ شده، گوجه فرنگی، ریحان و گردو مخلوط کنید و در ساندویچ ساز یا تابه گریل کنید. این میان وعده را می توانید با سس دلخواه سرو کنید.

عناصر مقدار
گوجه فرنگی 2 عدد
پنیر خامه ای 1 بسته
ریحان تازه 1 فنجان
نان تست 1 بسته
گردو 4 عدد
بادمجان 4 عدد

طرز تهیه میان وعده بادمجان

مرحله 1: آماده کردن بادمجان

ابتدا بادمجان ها را پوست بگیرید و حلقه هایی به قطر نیم سانتی متر برش دهید. سپس آنها را در محلول آب نمک قرار دهید تا تلخی آن گرفته شود. بعد از حدود 20 دقیقه بادمجان ها را آبکش کنید و روی دستمال آشپزخانه قرار دهید تا کاملا خشک شوند.

مرحله 2: مصرف روغن را کاهش دهید

برای اینکه بادمجان ها روغن کمتری جذب کنند، قبل از سرخ کردن روی آن ها را با یک لایه ماست بپوشانید.

مرحله 3: بادمجان ها را سرخ کنید

در تابه ای روغن را داغ کنید و بادمجان های آماده شده را در روغن داغ به مدت 3-4 دقیقه از هر طرف سرخ کنید تا قهوه ای طلایی شوند. سپس آنها را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آنها گرفته شود.

مرحله 4: آماده کردن نان تست

نان تست ها را آماده کنید و سپس روی هر نان تست مقداری پنیر خامه ای بمالید تا لایه ای نرم و لذیذ ایجاد شود.

مرحله 5: مواد را مخلوط کنید

ابتدا بادمجان های سرخ شده را روی نان آماده شده، سپس مقداری گوجه فرنگی حلقه ای، مقداری برگ ریحان تازه و در آخر گردوی خرد شده قرار دهید. برای تکمیل ساندویچ خود یک لایه دیگر نان تست را روی مواد قرار دهید.

مرحله 6: تنقلات را کباب کنید

ساندویچ ساز یا تابه گریل خود را گرم کنید و میان وعده ها را اضافه کنید. اگر از تابه استفاده می کنید، اجازه دهید تنقلات از دو طرف به خوبی کباب شوند و با کفگیر کمی فشار دهید. با این کار نان تست ترد و قهوه ای طلایی می شود.

مرحله 7: میان وعده ها را سرو کنید

بعد از کباب کردن، میان وعده های بادمجان را با سس دلخواه سرو کنید و نوش جان کنید.