طرز تهیه ورقه های نارگیل

طرز تهیه خلال نارگیل، خلال نارگیل خانم جمشیدیان، خلال نارگیل و کارامل، طرز تهیه خلال نارگیل و پسته

در قلب هر لحظه از زندگی فرصتی برای شاد بودن و لذت بردن از زیبایی های کوچک است. یکی از این لذت ها تجربه طعم های بی نظیر و ایجاد جلوه ای دلنشین در آشپزخانه است. در این رابطه “سایت آموزشی چیست؟او با افتخار دستور برش های نارگیل را برای شما عزیزانم آماده کرده است. شیرینی پر از طعم نارگیل که با هر لقمه ای خاطره ای شیرین در ذهن شما باقی می گذارد. این دستور برای کسانی است که طعم های نوستالژیک و منحصر به فرد را دوست دارند. پس با هم قدمی در جهت ساخت این دسر خوشمزه برداریم و از تهیه آن لذت ببریم.

آماده کردن برش نارگیل خوشمزهابتدا مواد نارگیل شامل پودر نارگیل، سفیده تخم مرغ، روغن مایع و پودر قند را در ظرفی با هم مخلوط می کنیم و سپس روی خمیر هزارلا که با وردنه نازک شده است، می زنیم. افزودن خلال بادام و پخت در فر گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد این دسر زیبا و خوش طعم را ایجاد می کند. در صورت تمایل، می توانید طعم را با شربت نوار یا عسل رقیق شده اصلاح کنید.

موادمقدار
پودر قند50 گرم (یک چهارم فنجان)
پودر نارگیل25 گرم (یک چهارم فنجان)
پروتئین25 گرم (یک تخم مرغ)
روغن مایع25 گرم (یک چهارم فنجان)
خمیر هزارلابه میزان لازم (یک بسته)

طرز تهیه ورقه های نارگیل

مرحله 1: آماده سازی مواد نارگیل

برای تهیه مواد نارگیل ابتدا پودر نارگیل، سفیده تخم مرغ، روغن مایع و پودر قند را در یک کاسه بزرگ با احتیاط مخلوط کنید. مهم است که مواد را به آرامی هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. با این حال، از مخلوط کردن بیش از حد خودداری کنید تا مواد قوام خود را حفظ کنند.

مرحله 2: خمیر را آماده کنید

یک بسته خمیر شیرین هزارلا را بیرون بیاورید و بگذارید به دمای محیط برسد. سپس خمیر را با وردنه روی سطح صاف و تمیزی باز کنید. لبه های خمیر را صاف کرده و در صورت لزوم با استفاده از چاقو یا کاتر خمیر را به اندازه های دلخواه تقسیم کنید.

مرحله 3: ورقه پخت را آماده کنید

سینی فر را با کاغذ فر بپوشانید تا خمیر به سینی نچسبد. این کار تمیز کردن سینی را بعد از پخت راحت تر می کند.

مرحله چهارم: خمیر را در سینی قرار دهید

خمیرهای برش خورده و آماده شده را با دقت روی سینی فر بچینید و مطمئن شوید که بین هر تکه خمیر فضای کافی وجود دارد تا در حین پخت فضای کافی برای باز شدن داشته باشند.

مرحله 5: مواد نارگیل را اضافه کنید

خامه نارگیل آماده شده را به آرامی و به طور یکنواخت روی سطح خمیر پخش کنید. می توانید از پشت قاشق یا کاردک برای ایجاد یک لایه یکنواخت از مخلوط نارگیل روی خمیر استفاده کنید.

مرحله 6: ایجاد بافت

برای تامال ها، از پشت یک چنگال استفاده کنید تا به آرامی الگوهای روی سطح مواد نارگیل را ردیابی کنید. این به برش های نارگیل شما بافتی زیبا و دلپذیر می دهد.

مرحله هفتم: با خلال بادام تزئین کنید

روی هر برش نارگیل مقداری خلال بادام بپاشید. این نه تنها طعم و بافت را افزایش می دهد، بلکه زیبایی بصری برش ها را نیز افزایش می دهد.

مرحله هشتم: در فر بپزید

فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد گرم کنید. سینی را در فر قرار دهید و بسته به نوع فر (برقی یا گازی) تنظیمات لازم را انجام دهید. برش ها را به مدت 10-15 دقیقه بپزید تا روی آن قهوه ای طلایی و ترد شود.

مرحله 9: شربت یا عسل را اضافه کنید

بعد از پخت و درآوردن از فر، می‌توانید برش‌ها را در صورت تمایل با کمی شربت یا عسل رقیق شده بمالید. این به آب نبات ها طعم دلپذیری می دهد و به سطح آنها درخشندگی خوبی می بخشد.