سفر اکتشافی خود را به مقصد ثروت آغاز کردم!

سفر اکتشافی خود را به مقصد ثروت آغاز کردم!

یکی از مهمترین عواملی که بیشتر افراد آن را نادیده گرفته و به آن توجه نمی کنند، «محیط» است که تأثیر به‌ سزایی در کسب ثروت دارد. من بعد از قرار گرفتن در جمع افراد موفق و ثروتمند شاهد پیشرفت همه جانبه به خصوص در کسب و کارم بودم. فعالیت مستمر و تلاش های بی وقفه ام در حوزه سودمند انواع جیوه موفقیت های چشمگیری را برایم به ارمغان آورد و توانستم استقلال مالی را در زندگی تجربه کنم، در ادامه همراه من باشید تا در مورد جیوه بیشتر بخوانید.

جیوه نقره ای با چگالی 14

سیماب یا مرکوری معروف به جیوه نقره ای با چگالی 14 در رادیو تلویزیون قدیمی یافت می شود.

برخی معتقدند که این ماده همان کیمیایی است که سال ها دانشمندان و کیمیاگران برای کشف و شناخت آن عمر خود را صرف کرده اند؛ جیوه نقره ای رادیو تلویزیون قدیمی، به علت رسانایی بسیار خوب جریان برق بیشتر استفاده داشته است.

کیمیاگران فکر می کردند، انواع جیوه مانند جیوه قرمز و یا جیوه نقره ایی اولین ماده تشکیل شده در جهان است و فلزات دیگر بعد از آن پدید آمده اند.

آنها معتقد بودند با تغییر کیفیت و کمیت گوگرد و افزودن آن به جیوه می توانند، به مواد جدیدی دستیابی پیدا کنند.

برای آشنایی بیشتر با این ماده خارق العاده در ادامه توضیحات با ما همراه باشید. جیوه در زبان فارسی به معنای زنده است، واژه سیماب، از سیم به معنی نقره و آب تشکیل شده است.

جیوه نقره ای با چگالی 14

جیوه قرمز در رادیو قدیمی

سیماب یا همان جیوه قرمز از جمله مواد خاصی است که گفته می شود جیوه قرمز در رادیو قدیمی و سایر ابزار برقی قدیمی نظیر جیوه قرمز الماس در چرخ خیاطی استفاده می شده است، ویژگی منحصر به فرد جیوه قرمز چیست؟ در ادامه به آن می پردازیم.

جیوه قرمز از زمان قدیم در تلویزیون، رادیو و تلفن به کار می رفت به این دلیل که رسانایی گرمایی اش نسبت به سایر فلزات پایین تر بوده و به دلیل سم زیاد و خطراتش استفاده از این فلز کمتر شد و فلزات دیگری جایگزین شدند.

امروز جیوه داخل رادیو قدیمی به دلیل اینکه کمیاب است، نسبت تقاضای به عرضه اش زیاد شده است و قیمت جیوه را بالا برده است.

جیوه کاربرد های بسیار زیادی دارد و در آزمایشگاه ها دستگاه تست جیوه قرمز استفاده می شود و برای تولید الکترود ها و کاتالیزور ها کاربرد دارد.

جیوه قرمز در رادیو قدیمی

جیوه قرمز در رادیو

از گذشته تا به امروز جیوه به خصوص جیوه قرمز در رادیو روسی و نیز در شرکت های فیلیپس و توشیبا مورد استفاده بوده است.

دلیل استفاده ی جیوه قرمز رسانایی گرمایی پایین آن می باشد که در دیگر فلزات این خاصیت به ندرت پیدا می شود.

این فلز خاصیت بازیافت مجدد را دارد و می توان به راحتی آن را بازیافت نموده و به چرخه ی طبیعت باز گرداند و مورد استفاده مجدد قرار داد.

جیوه ی قرمز در وسایل قدیمی و الکتریکی مورد استفاده زیادی بوده و تولید کنندگان زیادی در این زمینه به دنبال تامین این ماده در ساخت وسایل الکتریکی خود بوده اند.

جیوه قرمز در رادیو

حتما ببینید

توت خشک درجه یک

توت هایی که شما را در ماراتن زندگی پیروز می کند

زندگی همانند یک مسابقه است که همه در آن تلاش دارند تا زندگی بهتری برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *