راه حل آشتی کردن با همسر بعد از دعوا

راه حل آشتی کردن با همسر بعد از دعوا

حتی اگر شما بهترین همسر جهان باشید ، گاهی اوقات بین شما مشاجره ای پیش می آید آنها می گویند در جنگ ها خوب نیستند! اما برخی از افراد می گویند که افراد عصبانی چیزهایی را می گویند که همیشه به آنها فکر کرده اند … در هر صورت ، پس از انواع نبردها و پس از بررسی کلماتی که در وسط این تناقضات بین شما قرار دارند.

رد و بدل شده است ، آیا با وجود این سخنان ، به آشتی فکر می کنید ، چگونه می توانم راه آشتی با همسرم را باز کنم؟! چگونه می توانم همسرم را دلداری دهم و به او بگویم آنچه گفتم فقط از روی عصبانیت بوده است؟!

 

البته اگر در حین بحث مبارزه خیلی شدید نباشد و ما آهسته بجنگیم و صبر بیشتری نشان دهیم. آشتی و اتصال مجدد راه ساده تری خواهد بود.

اما از جنبه دوم ، اگر نبرد شدیدتر باشد و من در طول نبرد جرم یا حتی خودم را بزنم ، ما به سختی می توانیم این ارتباط را برقرار کنیم یا حتی وقتی این ارتباط برقرار شود ،

دیگر صمیمیت قبلی را ندارد و چینی های ترک خورده را دوست دارد ، که آن را می شکند و با یک ضربه سبک می میرد …

همیشه این را در ذهن داشته باشید که می جنگید تا جایی برای بازگشت داشته باشید و همانطور که ما ایرانی ها می گوییم همه قدم های پشت سر خود را خراب نکنید. برگشتی وجود ندارد.

 

حالا چگونه با همسر آشتی کنیم؟ 

اولین قدم برای آشتی این است که بپذیریم همه افراد در مورد یکدیگر نظرات مختلفی دارند و البته ما و شخصی که با او بحث می کنیم عقاید و نظرات متفاوتی داریم و اولین قدم پذیرش این امر و حتی متفاوتتر ساختن نظرات متقابل است. مکالمات با یکدیگر را بپذیرید و بدانید.

و مهمتر از همه ، ما نباید به دنبال انتقام پس از یک دعوا باشیم و نباید به دنبال تحقیر شخص دیگری با گفتار یا رفتار خود پس از یک دعوا یا اینکه قصد آزار و اذیت او را داریم ، باشیم. در عوض ، با یکدیگر تفاهم و سازش کنید.

 

زن‌ها بیشتر قهر می‌کنند یا مردها؟

با اطمینان نمی توان گفت که مردان خشونت بیشتری دارند یا زن ، اما در دلیل توسل به این رفتار بین زن و مرد تفاوت وجود دارد.

 

خشونت یک واکنش جنایتکارانه برای نشان دادن نارضایتی است که زنان برای نشان دادن عدم رضایت خود از خشونت استفاده می کنند.

زنان مشتاقند احساسات و احساسات خود را در مورد محیط نشان دهند ، بنابراین وقتی تصمیم به عصبانی شدن می گیرند ، می خواهند به سرعت ثابت کنند که از چیزی ناراحت هستند ، در واقع یک زن برای جلب توجه طرف مقابل عصبانی است.

از طرف دیگر ، زنان برای ابراز احساسات و عواطف خود از كلمات استفاده می كنند و تصور می كنند كه بدترین مجازات برای دیگران محروم كردن از صحبت كردن است ،

اما این هرگز به معنای قطع رابطه کامل نیست و آشتی اجتناب ناپذیر است ، اما مردان برتری قانون هستند آنها یا به دلخواه خود از رابطه استفاده نمی كنند

یا كاملاً بسته یا مستمر است ، هیچ موقعیت میانی را برای خود در نظر نمی گیرند و چون در ارتباط كلامی نسبت به زنان ضعیف هستند ، نمی توانند از خشونت استفاده كنند.

ابراز ناراحتی مانند آنها ، آنها از صحبت نکردن ناراحت نیستند ، به همین دلیل است که برخی از مردان تمایل به آشتی ندارند ، حتی اگر به ضرر آنها باشد ، اگر عصبانی شوند و در حلقه باطل لجبازی قرار بگیرند.

 

چرا قهر می‌کنیم؟

افرادی که بسیار قهر می کنند معمولاً غیر منتقد و زودرنج هستند ، دارای عزت نفس پایین و عزت نفس پایینی هستند. آنها هنگام مواجهه با مشکلات یا اختلاف نظر با دیگران ، ترس و تحقیر را تجربه می کنند

و به طور حتم راهی جز دفاع از خود برای محافظت از خود و جلوگیری از استرس و اضطراب نمی یابند ، در واقع یکی از اجبار اجتناب می کند و جایی برای دیگری نمی گذارد. می گوید این نشانه ترس و ضعف شخصیت است.

 

راه حل آشتی کردن با همسر بعد از دعوا

 

برای آرام شدن ابتکار عمل را در پیش بگیرید

وقتی هر دو از چیزی ناراحت هستید ، ممکن است باید منتظر بمانید تا دیگری اولین قدم را برای اطمینان شما بردارد. این بدان معناست که شما مهارت لازم برای جبران آسیبهای عاطفی که به زندگی مشترک شما وارد شده را ندارید و متوجه نیستید که به دلیل این اشتباه ، عشق شما و شوهرتان ممکن است به مرور کاهش یابد.

بنابراین ابتکار عمل را برای آرام شدن در پیش بگیرید.

 

خود را از نظر معنوی برای آشتی آماده کنید و سپس حرکت کنید

اگر احساس می کنید حتی یک درصد آماده سازش نیستید ، به هیچ وجه پیش نروید ، زیرا می توانید حرف بزنید و کنترل خود را از دست بدهید و شرایط از آن بدتر خواهد شد ، بنابراین گفته می شود که از نظر ذهنی کاملاً آماده هستید. باشید و سپس ادامه دهید.

شما با وجود تمام احساسات منفی خود که به نوعی مانع این کار می شوند ، خود را فدا کنید ، اما با این وجود به طرف دیگر بروید و رابطه را ادامه دهید.

این باعث می شود که از کاری که انجام داده پشیمان شود و ارزش شما را بهتر درک کند. به تنهایی جنگ نکنید و زودتر قضاوت نکنید و در دوران نوجوانی پرخاشگر و پرخاشگر نباشید. شما باید با نوجوانان متفاوت باشید.

عذرخواهی سخت است اما …

اغلب اتفاق می افتد که افراد با یکدیگر درگیر می شوند. این می تواند برای زندگی زناشویی شما بسیار مضر باشد فقط به این دلیل که آنها نمی توانند یکدیگر را به درستی درک کنند یا از کلمات و عباراتی استفاده می کنند که معنای آنها را به درستی نشان نمی دهد و باعث سو تفاهم می شود.

بنابراین ، اولین کاری که باید بعد از هر نبرد انجام دهید کاهش غرور و استکبار و ابراز تأسف از جنگ و کارها و حرفه های نادرست خود است.

در حقیقت ، بهانه واقعی ممکن است یکی از سخت ترین پیشنهادهایی باشد که می توانیم به شما بدهیم. برخلاف تصور عمومی ، همه توانستند این کلمه را بر زبان آورند و هیچ کس پس از گفتن آن غش نکرد.

 

صادق و متفق باشید ، اما کارهای نامعقول انجام ندهید. تا آنجا که می توانید اشتباه خود را ناچیز جلوه دهید. شوهر شما شدیداً می خواهد باور کند که شما قصد آزار و اذیت او را ندارید ، بنابراین همه کارها را برای پاک کردن ذهن او انجام دهید.

حتی اگر بهانه شما بی تأثیر به نظر برسد ، اگر آن را قانع کننده بیان کنید ، او همچنان خریدار خواهد بود.

 

ببخش و فراموش کن

عذرخواهی فقط به معنای عذرخواهی نیست بلکه باید برای همیشه فراموش کنید. در حقیقت ، فراموشی مانع بازگشت مشکل به روابط شما می شود.

منبع:

https://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/reconciliation6-spouse-fight.html

—————–.

کارهایی که بعد از دعوا با همسر ممنوع است

مشاجره زن و شوهر با یکدیگر بسیار معمول است ، زیرا این دو نفر با عقاید مختلف هستند که در برخی موارد باهم توافق ندارند و این اختلاف نظر باعث می شود که با یکدیگر بحث کنند.

اما برخی از زوجین پس از مشاجره با یکدیگر کارهای اشتباهی انجام می دهند که به ثبات و طولانی شدن ناراحتی کمک زیادی می کند.

کارهایی که نباید بعد از دعوا با همسر انجام دهید

سکوت کردن اشتباه است

اگر برای بهبودی از یک درگیری به مدتی زمان نیاز دارید و ترجیح می دهید با همسرتان صحبت نکنید ، حتما دلیل رفتار خود را به او بگویید زیرا او دلیل رفتار شما را نمی داند و احساس می کند که دارید این کار را می کنید.

برای مجازات کردن او و به همین دلیل است که او احساسات خود را به شما نمی گوید. می توانید به او بگویید: “احساسات من نیاز به زمان دارد تا به حالت عادی برگردم.” “فرصتی برای گفتگو به من بدهید تا حالم بهتر شود.”

حرف های همسرتان را فراموش کنید

کلمات آزاردهنده ای که شوهرتان در طول جنگ به شما می گفت را فراموش کنید و به خاطر بسپارید و بگذارید هرچه شوهرتان در طول جنگ گفته باقی بماند.

اما همین که شما و همسرتان به آرامش رسیدید ، به او بگویید کدام یک از کلماتی را که در مشاجره به کار می برد شما را نگران می کند.

معذرت خواهی نکنید

زمانی که با همسرتان دچار مشکل شدید و با او به جرو بحث پرداختید پس از دعوا تنها ازاو معذرت خواهی نکنید بلکه بگویید که من به خاطر فلان چیز یا فلان حرف، از تو معذرت می خواهم و در آینده سعی می کنم که اشتباهم را جبران کنم.

همچنین برای کار بد خود و برخورد تندتان بهانه تراشی نکنید و نگویید:«روز کاری بدی داشته ام، سردرد دارم یا شب قبل بد خوابیده ام»؛ چون این جملات، مشکل را حل نمی کنند

پس اگر عصبانی یا خسته اید و یا از نظر روحی آسیب دیده اید ویا در محل کار یا هر جای دیگری شرایط بدی را گذرانده اید ، قبل از رسیدن به خانه همسرتان را از این موضوع مطلع کنید تا او بداند شما بیشتر از شرایط عادی حساس و شکننده اید.»

راه آشتی با همسر

از دعوای مجدد نترسید

اگر مشاجره شما بی نتیجه ماند و مشکل شما حل نشد ، اما از ترس بحث و جدال با یکدیگر از مکالمه فرار می کنید ، باید بدانید که این اشتباه است ، زیرا چنین ناراحتی از بین نمی رود.

به شریک زندگی خود واکنش نشان دهید و بگویید: “پس منظورت … نیست؟” و از او تأیید بگیرید تا مطمئن شوید منظور او را می فهمید.

آزار کلامی اشتباه است

اگر در طول جنگ فریاد بزنید و شوهر خود را علامت گذاری کنید ، تأثیرات آن در زمان بعد از جنگ باقی خواهد ماند و به سادگی از بین نخواهد رفت.

هنگام صحبت با همسرتان برای بحث و حل اختلاف ، از الفاظ یا عبارات نامناسب برای خطاب قرار دادن او استفاده نکنید و او را با جملات ساده و قابل فهم ناراحت نکنید:

وقتی به خانه برمی گردید ، مرا نادیده می گیرید. کنی ، احساس تنهایی می کنم.

به دنبال راه حل باشید

بعد از دعوا بهتر است روی عواملی که دعوا را به وجود آورده اند، متمرکز نشوید بلکه برای مسئله ای که بر سر آن جر و بحث کرده اید، راه حل پیدا کنید.

به یکدیگر فرصت بدهید

بعد از نبرد ، وقتی آرام شدید ، موضوع را مطرح کنید و روی آن کار کنید. این استراحت مخصوصاً برای آقایان مفید است ، زیرا وقتی مرد کمی استراحت می کند ، برای مدتی مغز او از این حالت آزاد می شود.

سپس او می تواند با ذهن بازتر و احساس گرم تری به اوضاع برگردد و با منطقی تری به آنچه اتفاق افتاده نگاه کند و با همسرش راه حلی پیدا کند.

 رفتار مناسب با همسر

از با هم بودنتان لذت ببرید

به جای تلاش برای فهمیدن اینکه چه کاری باید در طول روز انجام دهید ، سعی کنید نگویید: “منظور من این نبود!” گفتن این جمله مثل این است که بخواهید صورت مسئله را پاک کنید ، وضعیت را بدتر می کند.

زیرا پاسخ شوهرتان به شما این است: “چرا چنین منظوری داشتید؟” بازگشت به گذشته و تأکید بر آنچه شما و دیگری می گویید باعث می شود به جای تصمیم گیری ، بر گذشته تمرکز کنید.

اگر شوهرتان بعد از دعوا گفت ، منظور من این نبود. پاسخ: “درست است که شما منظورتان این نبوده ، اما این کار را به گونه ای انجام داده اید که باعث می شود من چنین احساسی داشته باشم. “بنابراین از این به بعد این کار را نکن.”

سرزنش کردن خود بعد از دعوا اشتباه است

دعوا همیشه بد نیست و گاهی نشانه اهمیت رابطه برای طرف مقابل است. بنابراین ، اگر با شریک زندگی خود بحث می کنید ، خوشحال باشید که زندگی خود را تنها نگذاشته اید و این زندگی همچنان برای شما مهم است.

در مورد بهترین روابط اختلاف وجود دارد و سرزنش در خود بی فایده و اتلاف وقت است ، بنابراین خود را سرزنش نکنید زیرا عزت نفس و عزت نفس شما به خطر می افتد. با کمی فکر می توانید از بحث های خود برای نزدیک شدن استفاده کنید.

دعوای تان را در شبکه های اجتماعی جار نزنید

اختلاف زناشویی موضوعی است که باید به صورت خصوصی حفظ شود و اگر اعتماد شوهر شما را جریحه دار کنیم ، هر دو آسیب خواهید دید. مشاجره بیرون از خانه دیگران را در روابط شما محکوم می کند و به شما در حل مشکلات کمک نمی کند.

بحث های خود را برای خود نگه دارید و اگر می خواهید با کسی در مورد آنها صحبت کنید ، شخصی را انتخاب کنید که به او اعتماد دارد و به شما مشاوره ای منطقی و صادقانه می دهد.

نگذارید مشکل تان مدت زیادی حل نشده بماند

اگر اختلافات حل نشده باقی بماند ، عصبانیت و کینه شما بیشتر می شود. خشم حل نشده و کینه ناسالم افزایش می یابد ، کنترل مشاجرات دشوارتر می شود ، استرس شما افزایش می یابد و سلامتی رابطه شما به خطر می افتد.

یکدنده نباشید و عذرخواهی همسرتان را بپذیرید

اگر همسرتان صادقانه و صادقانه از شما عذرخواهی می کند ، آن را بپذیرید تا دیگر احساسات منفی باقی نماند. لجبازی و رد عذرخواهی فقط وضعیت را بدتر می کند و مشکلات را عمیق تر می کند.

در روابط زناشویی هیچ برنده و بازنده ای نداریم و هر دو در یک جبهه هستید.

بعدها دوباره این دعواها را پیش نکشید

یادآوری های مداوم نبردها و بدبختی ها فرصتی برای عشق باقی نمی گذارد. در بحث روانشناسی در نمناک گفتیم که یادآوری مداوم اختلافات گذشته رفتار مودبانه ای نیست و روابط را از بین می برد و با این کار نبرد جدیدی را آغاز می کنید و به شوهرتان نشان می دهید که حل اختلافات قبلی بی فایده است .. .

نگویید که منظوری نداشته اید

اگر هنگام دعوا به همسرتان حرف آزار دهنده ای می زنید ، فقط به او نگویید که منظور شما این نبوده است ، زیرا این امر می تواند شوهرتان را عصبانی کرده و نشان دهد که منظور شما این بوده است.

اگر بگویید هدفی ندارید ، آن را حل نمی کنید و ممکن است در آینده اتفاق بیفتد.

سیاست در زندگی زناشویی

رابطه ی جنسی را به عنوان جبران دعوای تان استفاده نکنید

 

رابطه جنسی باید بر اساس عشق ، صمیمیت و توجه باشد و خوب است که وقتی هیجان و احساسات شما درست است ، رابطه جنسی دلپذیری انجام دهید.

برای تغییر فضا و در صورت احساس نیاز به برقراری رابطه صمیمی با همسرتان ، پس از یک دعوا یا نزاع نباید رابطه جنسی داشته باشید.

فقط در صورت تمایل هر دو می توانید او را در آغوش بگیرید و نوازش کنید و رابطه برقرار کنید. استفاده از رابطه جنسی

تحت هر شرایطی بد است و می تواند چیزی را که نوعی صمیمیت و عشق را برانگیخته تا مرز ترس و آزار سوق دهد.

بعد از دعوا قهر نکنید

نادیده گرفتن همسرتان و قهر کردن فقط آزردگی و خشم را بعد از دعوا بیشتر می کند و نوعی سوء استفاده ی عاطفی است که بی احترامی، خوار و خفیف کردن و دغل کاری نیز محسوب می شود.

هرگز اتاق خواب تان را از هم جدا نکنید

با این کار اوضاع را بدتر می کنید زیرا باعث فاصله و جدایی می شود و نبرد شما ادامه می یابد و ادامه می یابد.

از یک متخصص کمک بگیرید

اگر دائماً درمورد مشکلات تکراری با همسرتان بحث می کنید ، یا ممکن است نتوانید مشکلات گذشته را فراموش کنید ، قبل از وخیم شدن وضعیت به یک مشاور مراجعه کنید تا وی بتواند راه حل جدیدی برای مشکل شما ارائه دهد.

منبع:

https://namnak.com/بعد-از-دعوا-با-همسر.p10260

 

 

حتما ببینید

مدل آبنما سنگی

130+ مدل آبنما سنگی [خانگی، ویلایی]

آبنما انواع مختلفی دارد که شما می توانید برای حیاط منزل ، هتل ، ساختمان …

2 نظر

  1. مرسی مقاله خوبی بود حتما نکات گفته شده را رعایت می کنم

  2. سلام
    منم با همسرم مشکل دارم مقاله که نوشتین خیلی کمکم کرد ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *