جیغ-زدن-کودک

دلیل و چگونگی برخورد با جیغ زدن کودکان

چگونه با کودکان جیغ کشیده کنار بیاییم

احتمالاً کودکان اطراف خود را دیده اید که سعی می کنند خشم و عصبانیت خود را مدام با فریاد بیان کنند. البته بودن در کنار این بچه ها کمی آزار دهنده است و شما باید کنترل زیادی بر خود داشته باشید.

اگر سوالی در مورد نحوه برخورد با این کودکان دارید ، با ما در این قسمت از نمناک همراه باشید.

چگونه جلوی جیغ کودک را بگیریم

فرض کنید کودک شما هنگام بازی ، در فروشگاه یا در اتوبوس و … مدام در پارک فریاد می کشد و شما نمی دانید چگونه با آن کنار بیایید و او را آرام کنید.

باید بدانید که بسیاری از کودکان مانند فرزند شما در سراسر جهان وجود دارند و هدف آنها جلب توجه والدین با فریاد است. آنها همچنین سعی در ابراز خشم و عصبانیت خود دارند.

البته مواردی وجود دارد که کودکان فریاد می کشند زیرا به آن عادت کرده اند و ترک این عادت را دشوار می دانند.

اول از همه ، شما باید بدانید که چرا کودک شما فریاد می کشد. شما باید یاد بگیرید که چگونه احساسات خود را کنترل کنید.

به خصوص وقتی کودک شما چیزی را دوست ندارد و شروع به عصبانی شدن می کند. علاوه بر این ، جیغ زدن همچنین می تواند منجر به گریه یا تغییرات خلقی شود.

این احتمال وجود دارد که او برای برنده شدن چیزی این کار را انجام دهد. در نتیجه ، شما در قبال درخواست های او مسئول هستید.

اگر کودک متوجه شود که می تواند با فریاد به اهداف خود برسد ، این کار را ادامه می دهد و بنابراین آن را بارها و بارها تکرار می کند.

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که کودکان مانند اسفنجی هستند که همه چیز را به خود جذب می کند. آنها همه رفتارها را کپی می کنند.

اگر پدر و مادر یا خواهر و برادرتان با یکدیگر تماس بگیرند ، فرزند شما نیز همین کار را می کند.

عزیزم جیغ میزنه

راه هایی که کودک در آن بیان می شود.

شما باید به فرزند خود نشان دهید که جیغ زدن راه خوبی برای بدست آوردن خواسته های او نیست ، مهم نیست که چند سال دارد و چه می خواهد. بنابراین باید به او بگویید که با جیغ ها حالش بدتر می شود.

مطمئناً ، هنگامی که کودک شما بسیار کوچک است ، با حرکات و فعالیت های شما بیشتر از توضیح با آنها می آموزد ، بنابراین اولین قدم برای جلوگیری از جیغ کودک ، فریاد زدن نسبت به او نیست.

جیغ-زدن-کودک

با این کار او می فهمد که فریاد زدن کار درستی نیست و روش های بیشتر و بهتری برای بیان آن وجود دارد. اگر سر او فریاد بزنید ، پس برای او به الگوی نامناسبی تبدیل می شوید و در نتیجه با سخنان و توصیه های خود مبنی بر فریاد نزدن ، او را بدتر اشتباه می گیرید.

همیشه سعی خود را بکنید تا فریاد کودکان یا حتی نوجوانان را متوقف کنید. عصبانیت خود را کنترل کنید و اگر با شریک زندگی خود مشکلی دارید ، سعی کنید آن را در یک محیط شخصی و آرام حل کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید که سرآشپز شما نمی تواند عادت جیغ زنی را که ماههاست انجام می دهد ، کنار بگذارد. کافی است دفعه بعد که فرزندتان گریه کرد ، با فریاد جواب او را ندهید و آرام باشید.

از طرف دیگر ، به او هشدار دهید که اگر فریاد بزند ، به او توجه نخواهید کرد. ممکن است هر چقدر که بخواهد جیغ بزند اما کمکی به شما نکرد. در این زمان ، سعی کنید با چیز دیگری سرگرم شوید و بگذارید آرام شود و سپس اجازه دهید او با آرامش از شما احساس یا احساس کند.

عزیزم جیغ میزنه

چه مدت طول می کشد تا کودک فریاد خود را قطع کند؟

این تغییر مطمئناً آسان نیست. در وهله اول ، دست کشیدن دشوار است زیرا ساکت کردن آن کار آسانی نیست. هرچه بیشتر به رفتار نادرست خود ادامه دهید ، این روند طولانی تر می شود.

اگر او این کار را در جمع انجام می دهد ، هرگز نگران طرز فکر و نگاه دیگران نباشید و همیشه افراد زیادی هستند که شما را ناعادلانه ، درست یا غلط قضاوت می کنند ، پس آرام باشید.

ممکن است شما ندانید که چگونه جلوی جیغ کودک را در سریعترین زمان ممکن در یک مکان عمومی بگیرید. اگر اقدامات و نکات فوق را در خانه در نظر داشته باشید و سعی کنید آنها را به کار بگیرید ، در نتیجه کودک شما در خارج از خانه دچار اضطراب می شود ، بنابراین تمرین در خانه را شروع کنید.

صبر رمز حل این مشکل است و هیچ چیز دیگری مانند این به شما و فرزندتان کمک نمی کند. یادتان باشد که نفس عمیق بکشید و تا صد بشمارید و با ادب از دیگران بخاطر صدای بلند فرزندتان عذرخواهی کنید.

به کودک خود بلافاصله هرچه می خواهد ندهید. اگر در اوقات آرامش نیازهای او را برآورده کنید ، درس بزرگی به او داده اید.

دلیل فریاد و فریاد بچه ها

احساس اینکه نمی توانید ارتباط برقرار کنید:

والدین کودکان خردسال با فریاد آنها آشنا هستند. به این دلیل که کودکان جیغ زدن را ابزاری اساسی برای برقراری ارتباط می دانند. هرچه پیرتر می شوند ، می آموزند که چگونه صدای خود را تنظیم و استفاده کنند.

سپس آنها می فهمند که با فریاد زدن درباره محیط و رفتار انسان می توانند چه تغییراتی ایجاد کنند.

رهایی:

همانطور که در نمناک ذکر شد ، کودکان تفکر و کلمات لازم را برای برقراری ارتباط صحیح و از بین بردن فشار شدید احساسات و تجربیات از طریق فریاد ندارند.

فریاد کشیدن انرژی شدید آنها را تخلیه می کند و زبانی برای بیان احساسات آنهاست.

گیجی:

بعضی اوقات کودکان فریاد می کشند زیرا از کاری که انجام می دهند مطمئن نیستند.

جیغ-زدن-کودک

جیغ بچه ها

حسادت:

یکی از دلایل فریاد کودکان حسادت است. کودکان دوست ندارند به شخص دیگری توجه کنند ، بنابراین وقتی شما با شخص دیگری صحبت می کنید ، آنها شروع به جیغ زدن می کنند زیرا احساس می کنند برای شما بی اهمیت هستند.

مشکلات جسمی:

گاهی اوقات علت جیغ زدن کودکان یک مشکل جسمی است. آنها شروع به جیغ زدن می کنند زیرا نمی توانند مشکل خود را بیان کنند ، بنابراین در این مرحله به فرزند خود توجه کنید و مشکل جسمی وی را حل کنید.

نیازهای کودک:

نوزادان برای بیان نیازهای خود مانند گرسنگی ، ادرار ، نیاز به خواب ، بیدار کردن توجه مادر و دردهای مختلف جسمی و غیره شروع به جیغ زدن می کنند و دلیل اصلی فریاد آنها عدم رشد مهارت های زبانی و عدم بهره برداری از آنها است.

زبان برای بیان خواسته ها طراحی شده است. اگر این رفتار را جدی نگیرید و هنگام جیغ زدن سریع عکس العمل نشان ندهید ، ممکن است از ادامه این رفتار جلوگیری کنید.

عزیزم جیغ میزنه

چرا کودکان هنگام بازی فریاد می کشند؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، کودکان برای بیان احساسات خود شروع به جیغ زدن می کنند. وقتی در وسط بازی ناگهان جیغ می کشند ، نشان می دهند که در انجام کاری یاد می گیرند و پیشرفت می کنند.

این رفتار سلامت بودن آنها را نشان می دهد. در این مرحله آنها یاد می گیرند که از صدای خود استفاده کنند و ارتباط با یکدیگر را یاد می گیرند و در نتیجه سعی می کنند از این طریق با کودکان دیگر ارتباط برقرار کنند.

اگر به کودکانی که بازی می کنند توجه کنید ، متوجه خواهید شد که فریاد زدن یکی از اصلی ترین روندهای بازی و تجربیات جدید آنهاست. کودکان وقتی خوشحال ، هیجان زده ، عصبانی و غمگین هستند جیغ می کشند.

آنها همچنین می توانند هنگام خستگی ، اضطراب یا اضطراب فریاد بزنند. دانستن لحن صدای آنها و نحوه فریاد زدن آنها می تواند به ما کمک کند تا احساسات آنها را در اسرع وقت درک کنیم.

چرا کودکان در رستوران ها و مکان هایی از این دست فریاد می کشند؟

اضطراب ، نگرانی و ترس از دلایل اصلی فریاد زدن در یک رستوران است. دلیل آن عمدتا مربوط به قرار گرفتن در یک محیط جدید با افراد جدید است.

مکان هایی مانند رستوران ها معمولاً شلوغ و پر سر و صدا هستند و اجازه بچه دار شدن را به آنها نمی دهند ، بنابراین اغلب برای آنها ناامید کننده است. از آنجا که آنها نمی توانند با دیگران به صورت شفاهی صحبت کنند ، شروع به فریاد زدن می کنند.

فریاد در رستوران

راه حل های عملی برای مقابله با جیغ کودک در جمع

همانطور که گفتیم ، ابتدا باید دلیل جیغ او را پیدا کنید و سپس می توانید در مکان های عمومی که وقت کمتری دارید مراحل زیر را انجام دهید.

او را نادیده بگیر

اگر کودک شما برای توجه فریاد می کشد ، او را نادیده بگیرید. البته این کار نباید در همه جا انجام شود ، زیرا این به موقعیتی بستگی دارد که مادر باید تشخیص دهد.

وقتی نیازهای اساسی کودک برطرف نشده و محیط خطرآفرین نیست و جیغ ها برای جلب توجه است ، نسبت به او بی تفاوت باشید.

– بهش نگاه کن.

نحوه برخورد شما با این موضوع یک عنصر اساسی در این امر است و بهتر است در چنین مواقعی به فرزند خود متوسل شوید و به چشمان او نگاه کنید.

با این کار متوجه می شود که شخصی صدای او را شنیده و نیازی به فریاد زدن ندارد و در نتیجه سعی در کنترل بهتر احساسات خود دارد. با این کار می توانید صبر و تحمل خود را نیز بالا ببرید و زود عصبانی نشوید.

– آرام بودن.

شما تنها کسی هستید که می توانید در این لحظات حساس به فرزند خود راه درست را بیاموزید. پس آرام بمان. انتظاراتش را بخواهید و او را محدود نکنید.

تغییر موقعیت

اگر کودک شما جیغ می کشد ، بر تغییر حواس خود تمرکز کنید. خواهید دید که او وضعیت قبلی را فراموش کرده و خیلی زود آرام می شود.

او را سرگرم کنید

وقتی کودک شما جیغ می کشد ، سعی کنید ذهن او را به چیزهای دیگر معطوف کنید و به هر طریقی او را سرگرم کنید. برای سرگرمی فرزندتان می توانید کتابی را انتخاب کنید یا با آن بازی کنید.

مطابق خواسته های او نباشید

اگر بعد از جیغ کودک خواسته های او را برآورده کنید ، او یاد می گیرد که از فریاد برای رسیدن به خواسته هایش استفاده کند و سریع به خواسته هایش برسد.

اگر کودک شما بیش از دو سال دارد ، پس از جیغ زدن او هرگز خواسته های او را برآورده نکنید. اما اگر کودک در اوایل کودکی است ، باید نیازهای او را برآورده کنید ،

زیرا در اوایل کودکی کودکان بیش از هر چیز به خواسته های بیولوژیکی خود وابسته هستند.

“بر آنچه از او انتظار دارید پافشاری کنید.”

اگر متوجه شدید که فرزند شما بعد از گرفتن دو مورد بالا هنوز در حال فریاد زدن است ، بهتر است جای او را عوض کنید. به عنوان مثال ، اگر در رستوران هستید ، آن را بیرون بیاورید. او را نترسانید. فقط برای او توضیح دهید که می خواهید بیرون با او صحبت کنید.

هنگامی که او را بیرون می آورید ، برای او توضیح دهید که هنگام بازگشت به رستوران باید رفتار صحیحی داشته باشد وگرنه مجبور خواهید شد کاملاً آنجا را ترک کنید. گاهی اوقات به اینجا ختم می شود ، اما گاهی باید کمی قدم بزنید و با او صحبت کنید.

اگر متوجه شدید که کودک شما هنگام صحبت اصلاً آرام نیست ، می توانید این کار را برای زمان دیگری موکول کنید. این کار را یک یا دو بار امتحان کنید و سپس تصمیم نهایی را بگیرید.

مهمترین چیز این است که آن را در خانه با تمرینات مناسب پرورش دهید تا بیرون تعجب نکنید

منبع:
https://namnak.com/بهترین-برخورد-با-جیغ-کودکان.p44804

————————.

علل جیغ زدن کودک نوپا و روش صحیح برخورد با آن

جیغ زدن کودک نوپا

بسیاری از والدین از رفتار جیغ و پارس فرزندشان ناامید شده اند. رفتار فریادی بچه ها به دلایل مختلف گاهی طبیعی و معمولاً گذرا است.

اما گاهی اوقات کودکان خردسال چنان جیغ می کشند که کنترل آن برای خانواده دشوار می شود. جالب است بدانید که رابطه شما و نوع رابطه شما می تواند به طور قابل توجهی این رفتار کودک شما را کنترل کند.

ممکن است علائم بیش فعالی را در کودک خود مشاهده کنید. اما بهتر است برای تشخیص با یک متخصص و یک مشاور اطفال مشورت کنید.

علت جیغ زدن کودکان زیر 2 سال

کودکان خردسال ، به ویژه آنهایی که مهارت کلامی کافی ندارند ، بیشتر رفتارهای جیغ و پارس از خود نشان می دهند. گاهی این فریاد ها نوعی زبان برای بیان خواسته ها و جلب توجه کودک می شود که به تدریج برای او عادت می شود.

خانواده ها بعضی اوقات رفتار کودک را نشانه ای از بیش فعالی یا سایر اختلالات مانند اوتیسم می دانند. به طور کلی ، کودکان جیغ می توانند دلایل مختلفی داشته باشند که برخی از آنها شامل موارد زیر است:

درخواست داشتن

کودکان زیر 2 سال که هنوز خوب شکل نگرفته اند معمولاً از زبان غیر کلامی برای بیان نیازها و خواسته های خود استفاده می کنند ، مانند حرکات ، سر و صدا و اغلب فریاد.

آنها معمولاً فریاد می زنند تا اصرار بیشتری داشته باشند و اغلب با فریاد به خواسته خود می رسند. در حقیقت ، هرچه والدین در این زمان بیشتر بخواهند از آنها اطاعت کنند ، رفتار قویتر است.

جلب توجه

کودکان ، به ویژه در سنین جوانی ، واقعاً می خواهند توجه والدین را به خود جلب کنند. بسیاری از کودکان خردسال می فهمند که جیغ زدن می تواند به سرعت توجه والدین آنها را به خود جلب کند.

والدین اغلب به طور ناخواسته این رفتار را با رفتار خود تقویت می کنند. به عنوان مثال ، آنها به سرعت آنها را در آغوش می کشند ، سعی می کنند با بازی و سرگرمی حواسشان را پرت کنند ، اما در واقع آنها به این رفتار پاداش می دهند.

حتی توجه منفی والدین مانند اختلاف با کودک و هرگونه رفتار شدید نیز می تواند این رفتار را تشدید کند ، زیرا کودک از این طریق مورد توجه قرار گرفته است.

عصبانیت

عدم موفقیت می تواند کودک را عصبانی کند. کودکان در این سن هنوز به روش های کلامی برای ابراز خشم نرسیده اند و روش های کنترل احساسات و عصبانیت را یاد نگرفته اند ، بنابراین تنها راه ممکن برای آنها فریاد و فریاد است.

درد جسمی

جیغ و داد کودک برخی مواقع به خاطر دردهایی است که حس می کند، مثل درد شکم و دل پیچه، یا درد هایی که در اثر ضربه دیدن در آن ها ایجاد شده است. خیلی اوقات این دردها برایشان مبهم است یا توانایی ابراز درد را ندارند.

جیغ زدن,علل جیغ زدن بچه ها,دلایل جیغ زدن کودک

راه های برخورد با جیغ زدن کودک

برای برخورد صحیح با کودکی که جیغ می کشد و جیغ می کشد ، باید علت آن را بشناسید و به درستی با آن کنار بیایید. بخاطر داشته باشید که با یک رویکرد صحیح می توانید این رفتارها را کنترل و تعدیل کنید.

در اینجا چند روش برای مقابله با جیغ کودک شما آورده شده است:

با جیغ زدن تسلیم درخواست کودک نشوید

اگر او فریاد می زند تا چیزی را بخواهد ، پس با هر فریاد سریع آنچه را می خواهد به او ندهید. می توانید به او بگویید: “اگر جیغ می کشید ، نمی فهمم چه می خواهید ، از او بخواهید که به آرامی آنچه می خواهد نشان دهد.

” می توانید به او کمک کنید تا خواسته هایش را بیان کند. هنگامی که او به آرامی درخواست خود را بیان می کند ، بهتر است آنچه را که می خواهد به او بدهید و با توجه و عشق مثبت که درخواست خود را با آرامش بیان کرده ، از او تعریف کنید.

بخاطر داشته باشید که اگر درخواست وی غیر منطقی است ، به دلیل جیغ و فریاد تسلیم درخواست کودک نشوید ، می توانید آن را خیلی ساده توضیح دهید.

به عنوان مثال ، اکنون نمی توانید آن را دریافت کنید ، من بعد از غذا آن را می دهم. یا می توانید گزینه دیگری را در نظر بگیرید.

صبر و حوصله داشته باشید

به دوره رشد کودک فکر کنید. کودکان در سنین بسیار پایین گاه گاهی جیغ می کشند که معمولاً گذرا بوده و خود به خود برطرف می شود.

واکنش های شدید و واکنش های شدید می تواند وضعیت را بدتر کند یا این دوره را طولانی کند بهتر است با کودک صبور باشید و اجازه ندهید این رفتار کودک شما را بسیار ناراحت و مضطرب کند.

تعامل مثبت با کودک را افزایش دهید

در مواقعی که کودک آرام است ارتباط مثبت را با کودک به حداکثر برسانید. این تأثیر زیادی در کاهش رفتار منفی دارد. می توانید وقت خود را با او بازی کنید ، در آغوش بگیرید ، برایش قصه بگویید.

جیغ زدن های کودک برای جلب توجه را نادیده بگیرید

اگر کودکتان برای جلب توجه شما جیغ و قشقرق می کند، به واکنش های خود دقت کنید. نه تنها توجه مثبت مثل بغل کردن، شکلات دادن بلکه حتی توجه منفی مثل اخم کردن و دعوا کردن می تواند این رفتار را تقویت کند.

حتما به الگوی جیغ زدن ها و دلیل آن توجه کنید. وقتی برای توجه گرفتن شما جیغ می زند، آن را نادیده بگیرید و توجه نکنید.

در عوض وقت هایی که ارتباط مثبت دارد و جیغ نمی زند توجهتان را دو چندان کنید. کم کم کودک یاد می گیرد برای توجه گرفتن رفتارهای آرام و مثبت نشان دهد.

به رفتارهای مناسب کودک پاداش دهید

می توانید برنامه ای برای پاداش دادن به کودک داشته باشید. هر وقت کودک رفتار مثبتی انجام داد یا مثلاً بدون فریاد زدن خواسته های خود را بیان کرد ، به او پاداش دهید.

می توانید جوایز کوچک را میان وعده هایی تصور کنید که او برای جوایز دوست دارد. به کودک بگویید دقیقاً برای چه جایزه ای دریافت می کند.

 

منبع:
https://www.beytoote.com/baby/psychology-baby/causes02-screaming.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *