حرکت های هوشمندانه ای که باعث ثروتمندی ام شد

حرکت های هوشمندانه ای که باعث ثروتمندی ام شد

مهم ترین حرکتی که هم هوشمندانه است و هم می تواند نقش پر رنگی در رسیدن فرد به ثروت ایفا کند را می توان توانایی برنامه ریزی و مشخص کردن هدف دانست به طوری که من با اینکار توانستم در حوزه سیم مفتول کاملا موفق شوم و در ادامه برخی از محصولات خود را معرفی خواهم کرد.

سیم مفتولی بدون روکش

مواد به کار رفته در سیم مفتولی بدون روکش از شمش های فولادی که در دستگاه اکستروژن قرار داده و به صورت کش نورد حالت داده و تولید می شود. سیم مفتول ها با مقطع مربع کاربرد زیادی در صنعت دارد که شکل را از طریق کشش نورد مفتول گرد انجام می پذیرد و کشش مفتول با مقطع مربع از مفتول گرد با دو طرح مختلف قالب قابل انجام است. قالب کشش به گونه ای است که ابتدا گوشه های مربع تشکیل و در انتها از آن شکل داده می شوند و در حالت بعدی قالب به شکلی است که نخست ضلع های مربع شکل داده شده و در خروج ماده از قالب گوشه های آن شکل داده می شود. این فرایند مانند سایر فرایند های شکل دهی فلزات اطلاع از میزان نیروی شکل دهی و حداقل نمودن آن از اهمیت بسزایی برخوردار است که کاهش نیروی شکل‌ دهی دارای مزایای متعدد از جمله کاهش انرژی مصرفی و افزایش عمر قالب می باشد.

سیم مفتولی بدون روکش

سیم مفتول برنجی

این نوع سیم ها به سیم خشک معروف هستند که به آنها سیم مفتول برنجی هم گفته می شود. سیم های مفتولی در روش های مختلفی از جمله اکستروژن، آبکاری، نورد، جوش کاری انفجاری و جوش کاری پوششی که برای تولید مواد مرکب مورد استفاده قرار می گیرد.

بین این روش ها، نورد کردن به دلیل هزینه کم و بهره وری خوب مفید ترین فرایند است و یکی از مناسب ترین روش ها برای تولید سیم مفتول های چند لایه روش سوئیچ است که از جمله مزایای اصلی فرایند سوئیچ سطح با کیفیت بالا و دقت ابعادی است که ضرورت ماشین کاری بعدی را از بین می برد. اگر چه روش سوئیچ به مدت طولانی شناخته شده اما با توجه به تکنولوژی تولید سیم مفتول های روکش دار توجه کمتری به آن صورت گرفته است این فرایند یک کار سرد است چه برای کاهش قطر استفاده می شود و در این فرایند سیم مفتول با نیروی ثابت از دوزه عبور می کند که با سرعت ثابت در حال چرخش است در نتیجه سیم مفتول دو لایه با کاهش قطر تولید می شود.

سیم مفتول برنجی

سیم مفتول گالوانیزه اصفهان

امروزه برای ساختمان سازی و قالب بندی از سیم مفتول گالوانیزه اصفهان استفاده می کنند که در قیمت و ابعاد مختلف و در کارخانه یزد تولید می شود. مواد سیم مفتولی دارای ویژگی های ساختاری و چندکاره مانند خواص دمای، الکتریکی، مغناطیسی و غیره هستند این مواد می توانند تقاضای مواد را برای بسیاری از برنامه های کاربردی صنعتی ارائه داده که نیاز به مواد تک لایه ها که خواص چندگانه دارند مواد مرکب یا همان ترکیب یافته که به دلیل خواست ساختاری منحصر به فرد آن ها به ویژه برای کاربرد های خاص مورد توجه قرار گرفته در حالی که ترکیبی از صرفه‌ جویی در وزن و استحکام بالا مورد نیاز است و سیم مفتولی دارای قدرت ذاتی و نسبتاً بادوام می باشد. فرایند های شکل دهی فلزات اطلاع از میزان نیروی شکل دهی و حداقل نمودن آن از اهمیت بسزایی برخوردار است که کاهش نیروی شکل‌ دهی دارای مزایای متعدد از جمله کاهش انرژی مصرفی و افزایش عمر قالب می باشد.

سیم مفتول گالوانیزه اصفهان

حتما ببینید

توت خشک درجه یک

توت هایی که شما را در ماراتن زندگی پیروز می کند

زندگی همانند یک مسابقه است که همه در آن تلاش دارند تا زندگی بهتری برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *