کمک به گردش خون با گوجه فرنگی

با مصرف گوجه فرنگی از سکته مغزی در امان باشید

ذاهای سرشار از پتاسیم، مانند سیب زمینی شیرین و سفید، موز، گوجه فرنگی، آلو، خربزه و سویا، می توانند به شما در حفظ فشار خون سالم کمک کنند – عامل خطر اصلی سکته مغزی. غذاهای غنی از منیزیم مانند اسفناج نیز با کاهش خطر سکته مغزی مرتبط هستند. در این میان قیمت روز گوجه فرنگی موجب شده است تا مصرف این محصول افزایش چشمگیری داشته باشد.

گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان لیکوپن است. این مطالعه نشان داد افرادی که دارای بالاترین میزان لیکوپن در خون خود هستند، 55 درصد کمتر از افرادی که کمترین میزان لیکوپن در خون خود را دارند، در معرض سکته مغزی قرار دارند. رژیم های غذایی سرشار از سدیم می توانند فشار خون را افزایش دهند و شما را در معرض خطر سکته مغزی قرار دهند. رژیم های غذایی سرشار از سدیم می توانند فشار خون را افزایش دهند و شما را در معرض خطر سکته مغزی قرار دهند.

قیمت روز گوجه فرنگی

کمک به گردش خون با گوجه فرنگی

تحقیقات نشان می دهد که یک گوجه فرنگی می تواند حدود 40 درصد از نیاز روزانه ویتامین C را تامین کند و همچنین حاوی ویتامین A، پتاسیم و آهن است که برای حفظ سلامت خون طبیعی ضروری است.

امروزه قیمت عمده گوجه فرنگی به گونه ای می باشد که شما می توانید آن را از فروشگاه های مرتبط خریداری کنید.

ویتامین K که خونریزی و لخته شدن خون را کنترل می کند، گوجه فرنگی به گردش خون کمک می کند.

گوجه فرنگی گوجه فرنگی یکی از بهترین مواد غذایی برای کمک به افزایش جریان خون است زیرا سرشار از مواد مغذی مانند بتاکاروتن، پتاسیم، ویتامین A، C و E، لوتئین و لیکوپن است. آنها ممکن است به کاهش فعالیت آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE)، که باعث انقباض عروق خونی می شود، کمک کنند.

مصرف گوجه فرنگی می تواند به کاهش فعالیت آنزیم مبدل آنژیوتانسین کمک کند که رگ های خونی را برای کنترل فشار خون منقبض می کند. با نوشیدن آب گوجه فرنگی، رگ های خونی باز می شوند و گردش خون به درستی انجام می شود.

کمک به گردش خون با گوجه فرنگی

تاثیر گوجه بر رفلاکس معده

همانطور که می‌دانید گوجه فرنگی ماهیت اسیدی دارد؛ بنابراین، پس از مصرف بیش از حد گوجه فرنگی، به دلیل اسید معده اضافی ممکن است سوزش معده یا رفلاکس اسید را تجربه کنید. خرید گوجه فرنگی ربی موجب بروز این مشکل در بدن شما می شود. اگر از استرس گوارشی رنج می‌برید یا علائم GERD (رفلاکس معده) دارید، باید به راحتی گوجه فرنگی را حذف کنید.

وجه‌فرنگی و فرآورده‌های گوجه‌فرنگی مملو از اسید مالیک و سیتریک هستند که هر دو باعث می‌شوند معده بیش از حد اسید معده تولید کند. گوجه فرنگی می تواند باعث شود سطح اسید معده شما به اندازه کافی بالا برود تا مری را به عقب برگرداند.

تاثیر گوجه بر رفلاکس معده

حتما ببینید

توت خشک درجه یک

توت هایی که شما را در ماراتن زندگی پیروز می کند

زندگی همانند یک مسابقه است که همه در آن تلاش دارند تا زندگی بهتری برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *