از تولید مواد اسیدی به قله های موفقیت رسیدم

از تولید مواد اسیدی به قله های موفقیت رسیدم

مهم ترین نکته ای که در رسیدن من به موفقیت موثر بود و طی کردن این مسیر را برای من ساده تر کرد داشتن یک هدف مشخص و تلاش برای آن بود، در این مقاله می خواهیم پرفروش ترین مواد اسیدی موجود در بازار را به شما معرفی نماییم.

اسید نیتریک

در اصل اسید نیتریک به عنوان یک ماده اولیه برای تولید مواد شیمیایی دیگر مورد استفاده قرار گرفته و همین امر باعث می شود تا در بسیاری از آزمایشگاه ها و صنایع حضور داشته باشد. به همین منظور ما هم، تصمیم گرفتیم تا به معرفی این ماده مهم شیمیایی پرداخته و در کنار این اطلاعات، کاربردهای آن در صنایع مختلف را  هم بررسی نماییم. اما در پاسخ به این سوال که اسید نیتریک در وایتکس غلیظ چیست و چه ویژگیهایی دارد باید گفت که این ماده شیمیایی که در میان عموم مردم با عنوان جوهر شوره هم شناخته می شود.

از ترکیب اکسیژن و نیتروژن درست شده و در دسته اسیدهای معدنی بسیار قوی قرار گرفته است، از این رو باید در زمان کار با این محصول دقت عمل بسیار زیادی داشت. هم چنین بهتر است تا در محیطهای آزمایشگاهی نگهداری شود تا استفاده از آن خطرات جانی و مالی به همراه نداشته باشد. از مشخصات ظاهری اسید نیتریک باید گفت که نمونه خالص این محصول، مایعی بی رنگ می باشد.

اسید نیتریک

اکسید روی

اکسید روی کابرد های بی شماری در صنعت پلاستیک و لاستیک، انواع شیشه ها و کارخانه های تولید کاشی و سرامیک دارند و علاوه بر این ها در لوازم آرایشی همچون انواع کرم و پمادها، رنگ مو، نرم کننده ها، پد ناخن و لوسیون بدن استفاده می شود. در بعضی از غذا های ما نیز عنصر روی، استفاده شده و بیشتر در مواد صبحانه افزوده می شود. در تولید رنگندانه ها هم از اکسید روی استفاده می شود. اگر از این عنصر در رنگ ها هم استفاده کنیم باعث شفاف شدن رنگ می شود. مقاومت رنگ را بالا می برد و از ساییده شدن و زنگ زدن فلزات خودداری می کند.

همانطورکه گفته شد عنصر اکسید روی نقش به سازی در سلامتی موجودات زنده اعم از انسان ها، حیوانات وگیاهان دارد. در خوراک پرندگان و دام ها این ماده استفاده می شود زیرا در رشد و پروراندن حیوانات و طیور موثر است و در افزایش تخمک گذاری آنها تاثیرگذار است.

اکسید روی

اکسید گرافن

این ماده شگفت انگیز به دلیل توانایی ادغام با هر صنعتی میتواند دنیا را دگرگون سازد. باید گفت اکسید گرافن سخت تر از الماس، انعطاف پذیر تر از پلاستیک و سبک تر از آلومینیوم است. تحرک الکترون های نانو سیلیس ذرات گرافن 100 برابر از سیلیکون بیشتر است. به علاوه گرما را دو برابر بیشتر از الماس عبور میدهد. باید گفت این ذرات نانو گرافن خاصیت نفوذ ناپذیری دارند. یعنی حتی کوچک ترین اتم نیز نمیتواند از آنها عبور کند.

به طور کلی نانو ذرات گرافن بسیار منحصر به فرد هستند. یک سری تفاوت گرافن با گرافیت دارد که در ادامه توضیح میدهیم. اول باید بگویم ساختار گرافیت کریستالی است و از چندین لایه کربن تشکیل شده.اتم های این ماده با پیوند کووالانسی به هم اتصال یافته اند و همچنین بسیار شکننده هستند. اما گرافن همان طور ه اشاره کردیم از یک لایه کربن ساخته شده است؛ از این رو یکی از قوی ترین موادی که تا کنون شناخته شده.

اکسید گرافن

حتما ببینید

توت خشک درجه یک

توت هایی که شما را در ماراتن زندگی پیروز می کند

زندگی همانند یک مسابقه است که همه در آن تلاش دارند تا زندگی بهتری برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *