سلامت پوست و مو کدام میوه ی مفید مخصوص زیبایی پوست صورت است؟

کدام میوه ی مفید مخصوص زیبایی پوست صورت است؟

5 میوه مفید برای رفع مشکلات پوستی و زیبایی صورت

داشتن پوستی سالم و زیبا به دور از لکه ها یا چین و چروک ها راز مهمی برای زیبایی صورت است. در حقیقت ، اندام های صورت زیبایی واقعی خود را هنگامی نشان می دهند که پوستی صاف و تمیز داشته باشید ، بنابراین مراقبت از این اندام بزرگ و مهم یک مشکل است. بدون اهمیت نیست یکی از روش های مراقبت از پوست استفاده از غذاهای مناسب مانند میوه های مفید برای پوست است که در ادامه این قسمت از نمناک علاوه بر ارائه آنها ، دستور تهیه ماسک های خانگی ساده با این میوه ها را بیان خواهیم کرد .

پوست میوه مفید

بهترین و مفید میوه برای سلامتی و زیبایی پوست صورت

موز یک میوه مفید برای پوست است:

موز در تمام طول سال کاملاً در دسترس است ، می توانید موز را با ماست ترکیب کرده و روی صورت بمالید ، این میوه خوشمزه برای از بین بردن جوش ها بسیار مناسب است ، پوست را مرطوب و سفت می کند. پتاسیم موجود در موز به جوان سازی و از بین بردن چین و چروک پوست کمک می کند. موزها را له کرده و روی صورت بمالید. بعد از 10 تا 15 دقیقه صورت خود را با آب بشویید و میزان نرم شدن پوست را به خوبی لمس کنید.

ماسک هندی عنبیه (پاپایا) میوه های مفید پوست:

عنبیه هندی منبع ویتامین A است و با مالیدن آن پوست نرم و لطیف می شود.پاپایا به طور طبیعی پوست را تمیز می کند. کمی عسل به پاپایا اضافه کنید و روی آن بمالید تا پوست مرطوب شود.

خربزه میوه مفیدی برای پوست است:

خربزه میوه ای است که در تابستان موجود است و برای پوست مفید است. می توانید آب خربزه را روی صورت بمالید. بعد از خشک شدن ، آن را با آب بشویید تا پوست نرم شود. خربزه را با ماست ترکیب کرده و روی صورت بمالید. بعد از 15 دقیقه بشویید ، پوستی جوان و شاداب داشته باشید.

کیوی میوه مفیدی برای پوست است:

کیوی سرشار از ویتامین های E و C است که برای زیبایی پوست مهم هستند. کیوی را له کرده و به مدت 15 دقیقه با پنیر دلمه روی صورت مالیده و سپس با آب بشویید تا پوست نرم و درخشان شود.

پرتقال میوه ای مفید برای جوان سازی پوست است:

پوست پرتقال را در معرض آفتاب خشک کنید ، آن را با پنیر دلمه مخلوط کرده و روی صورت بمالید و بعد از 3 دقیقه آن را بشویید ، آب پرتقال منافذ پوست را بسته و باعث شادابی آن می شود.

منبع:
https://namnak.com/میوه-مفید-پوست.p61990

———————-.

کدام میوه ی مفید مخصوص زیبایی پوست صورت است؟

همه افراد می خواهند پوستی سالم و زیبا و به دور از هر گونه لک و لک داشته باشند. اما وجود پوستی زیبا و سالم نیاز به مراقبت ویژه دارد.

یکی از راه های داشتن پوستی سالم و تمیز خوردن غذایی با کیفیت ، طبیعی و سالم است. میوه ها و سبزیجات نقش مهمی در سلامت پوست دارند در اینجا برخی از میوه ها برای سلامتی و زیبایی پوست مفید هستند.

موز میوه ای مفید برای پوست است

موز یکی از محبوب ترین و خوشمزه ترین میوه هایی است که در تمام فصول سال در دسترس است. موز سرشار از پتاسیم است و بنابراین به جوان سازی پوست و از بین بردن چین و چروک صورت کمک می کند.

همچنین می توانید ماسک موز درست کنید و آن را روی پوست بمالید. برای تهیه ماسک مقداری موز را له کرده و با کمی ماست مخلوط کرده و روی پوست ماساژ دهید و بگذارید چند دقیقه بماند ، سپس بشویید.

موز به از بین بردن جوش ها کمک کرده و پوست صورت را سفت و مرطوب می کند. برای زیبایی پوست صورت می توانید از پوره موز به تنهایی استفاده کنید.

یک موز را پوست بگیرید و رنده کنید بعد از 15 دقیقه صورت خود را بشویید. سپس نرمی پوست خود را مشاهده خواهید کرد.

انبه هندی (پاپایا) میوه مفیدی برای پوست است

انبه سرشار از ویتامین A است برای تهیه ماسک انبه هندی برای زیبایی صورت می توانید کمی انبه را له کرده و سپس آن را با کمی عسل مخلوط کرده و روی پوست بمالید. این ماسک پوست شما را صاف ، کشیده و مرطوب می کند.

خربزه میوه ای مفید برای پوست است

برای پوستی جوان و شاداب می توانید از میوه های خوشمزه تابستانی ، خربزه استفاده کنید. برای تهیه ماسک خربزه ، آب خربزه را برداشته و با کمی ماست مخلوط کنید ، سپس آن را روی صورت بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند ، سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.

کیوی میوه مفیدی برای پوست است

می توانید از ماسک کیوی برای لطافت ، تابش و زیبایی پوست خود استفاده کنید. کیوی سرشار از ویتامین های E و C است که برای پوست بسیار مفید و ضروری است.

برای تهیه ماسک کیوی ، ابتدا کیوی را پوست بگیرید و له کنید ، سپس آن را با کمی پنیر دلمه مخلوط کرده و روی پوست خود بمالید و بگذارید یک ربع باقی بماند ، سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.

سپس نرمی بی نظیر پوست خود را مشاهده خواهید کرد.

پرتقال میوه ای مفید برای جوان سازی پوست است

پرتقال برای پوست صورت

پرتقال یکی از میوه هایی است که هم آب پرتقال و هم پوست آن برای سلامتی و زیبایی پوست صورت مفید است. آب پرتقال منافذ باز پوست را بسته و پوست را نرم و شاداب می کند.

همچنین می توانید پوست پرتقال را خشک کنید ، آن را پودر کرده و با کمی پنیر کوک مخلوط کرده و روی صورت بمالید. بگذارید 3 دقیقه بماند. در آخر ، پوست را با آب سرد بشویید. با این کار لطافت ، طراوت و جوانی پوست را احساس خواهید کرد.

با خوردن انواع میوه ها و سبزیجات ، به ویژه میوه هایی که در بالا ذکر شد ، می توانید از پیری ، شل شدن و افتادگی پوست در سنین بالا جلوگیری کنید.

منبع:
https://www.zibamoon.com/Detail/15586/کدام-میوه-ی-مفید-مخصوص-زیبایی-پوست-صورت-است

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

3 نظر

  1. موز خیلی برای لطافت پوست مفیده اون سفیدی داخل پستش من همیشه ماسک درست می کنم میزارم صورتم

  2. من از کیوی استفاده کردم خیلی خوبه

  3. ممنون
    مقاله خیلی خوبی بود حتما از پیشنهاداتون استفاده میکنم من پوستم سفت شده نمی دونم چرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *