چطور خانه تان را ضدآلرژی کنید؟

چطور خانه تان را ضدآلرژی کنید؟

عطسه میکنی؟ آیا سرفه می کنید؟ آیا آب از چشمان شما خارج می شود؟ اگر این علائم را دارید ، احتمالاً یکی از افرادی هستید که به آلرژی مبتلا هستید. علاوه بر محیط خارجی ، خانه شما پر از مواد حساسیت زا است …

گرد و غبار ، کپک و کنه ها از جمله عوامل خانگی هستند که می توانند باعث واکنش آلرژیک شوند. بنابراین بیاموزید که چگونه خانه خود را از این عوامل تمیز کنید.

 

از اتاق خواب خود شروع کنید

گرد و غبار حاوی ارگانیسم های میکروسکوپی به نام کنه است که آلرژن های قوی هستند ، بنابراین اولین چیزی که شما نیاز دارید جارو برقی است. شما باید همه چیز را در اتاق جاروبرقی کنید.

بالش و همچنین تشک خود را فراموش نکنید. ماده حساسیت زای دیگری در تشک وجود دارد: ساس های تخت! برای کاهش خطر آلرژی از این موجودات کوچک ، بالش و تشک خود را به آرامی بشویید و با اسپری ضد شوره اسپری کنید.

برای تختخواب خود از روکش های مخصوص کنه استفاده کنید و حداقل ماهی یک بار آنها را عوض کنید.

نگران فرش و پرده نباشید

فرش ها و پرده ها خاک و گرده را جذب می کنند و بنابراین با گذشت زمان به یک مشکل واقعی تبدیل می شوند. هر بار که روی فرش یا قالیچه قدم می گذارید ، مواد آلرژی زا را در هوا پخش می کنید.

کپک یکی دیگر از علل بسیار موثر آلرژی است که در مکان های مرطوب مانند پشت غرق ها ، پرده های دوش و کاشی های ترک خورده رشد می کند. در صورت امکان فرش را برداشته و فرشی قرار دهید که تمیز کردن آن راحت تر است.

به جای پرده های سنگین و حجیم ، از نوع سبک تری استفاده کنید که هر از گاهی به راحتی می توانید آن را در ماشین لباسشویی بشویید.

اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید ، کفپوش چوبی قدیمی می تواند دلیل اصلی آلرژی باشد. این کفپوش ها مانند فرش ها ، خاک ، مو ، گرده و کنه ها را جذب کرده و بینی ، چشم و گلو را تحریک می کنند. بنابراین در اسرع وقت آنها را تعویض کنید.

چطور خانه تان را ضدآلرژی کنید؟

هرگز کفش را به خانه وارد نکنید

کفش ها کثیفی و گرده و بقایای ریز دارند. برای جلوگیری از ورود این مواد آلرژی زا به خانه ، باید کفش های خود را قبل از ورود به خانه از روی پاهای خود بردارید.

 

جاروبرقی بهتری بخرید

جاروبرقی مجهز به فیلتر HEPA می تواند در تمیز کردن و از بین بردن مواد حساسیت زا از خانه شما عالی باشد زیرا توانایی پاک کردن ذرات ریز و تارهای مو را دارد ، به این معنی که خانه شما تمیزتر خواهد بود. بنابراین ، اگر جاروبرقی شما قدیمی است ، سعی کنید نوع بهتر و جدیدتری تهیه کنید.

 

فیلترهای هوا را تعویض کنید

در مورد خانه ضد حساسیت ، نمی توان از اهمیت جایگزینی فیلترهای هوا غافل شد. سیستم تهویه و خنک کننده منزل شما تمام کنه ها و ذرات ناخواسته موجود در هوا را آزاد می کند که باعث ایجاد آلرژی می شود.

با گذشت زمان ، قرار گرفتن در معرض این خاک ها و کپک های قدیمی می تواند خطر ابتلا به آسم یا سایر بیماری های تنفسی را افزایش دهد. برای جلوگیری از این امر ، سالی یک یا دو بار فیلترها را تعویض کنید تا از بوی بد سیستم تهویه اطمینان حاصل نکنید.

 

هوای خروجی سیستم تهویه خود را بررسی کنید

هنگام تعویض فیلترها ، اطمینان حاصل کنید که سیستم فقط هوا نشت می کند. اگر چنین است ، پس بزرگترین دشمن در خانه شما! این سیستم را با سیستمی جایگزین و رطوبت و هوای سنگین داخل خانه را از بین ببرید و از بین ببرد.

 

به کپک ها و قارچ ها فکر کنید

کپک یکی دیگر از علل بسیار موثر آلرژی است که در مکان های مرطوب مانند پشت غرق ها ، پرده های دوش و کاشی های ترک خورده رشد می کند. آشپزخانه و سرویس بهداشتی خود را بررسی کنید و در صورت یافتن بوقلمون آنها را تعمیر کنید. همیشه سطح را تمیز و خشک نگه دارید تا از ایجاد کپک و کپک جلوگیری شود.

 

5 واقعیت در مورد مواد آلرژی زا که با شما زندگی می کنند

ساس ها هنگام خواب میزان دی اکسید کربن در نفس شما را اندازه می گیرند و هرگز روزها بیرون نمی روند.

 

ساس ها می توانند با تاول های قرمز و تورم پوست واکنش های حساسیتی شدید ایجاد کنند.

 

ریزگردها روی مو و پوست شما زندگی می کنند.

 

– یک بالش متوسط ​​، بعد از شش ماه ، ده درصد به وزن خود ، یعنی وزن کنه ها ، می افزاید.

 

– پارچه های الیاف مصنوعی بهترین دوستان کنه هستند زیرا رطوبت را جذب می کنند و بستر شما را به بهشت ​​مایت تبدیل می کنند ، مکانی گرم ، مرطوب و تاریک! رطوبت در رختخواب نیز ناشی از عرقی است که به خواب می روید.

منبع:

http://www.kelkedanesh.com/4530-چطور-خانه-تان-ضدآلرژی-کنید.html

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

حتما ببینید

مدل آبنما سنگی

130+ مدل آبنما سنگی [خانگی، ویلایی]

آبنما انواع مختلفی دارد که شما می توانید برای حیاط منزل ، هتل ، ساختمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *