نکاتی برای پاک کردن انواع لکه ها

نکاتی برای پاک کردن انواع لکه ها

رفع لکه اضطراری

اگر پشت میز شام چیزی را روی لباس خود ریختید نگران نباشید. اگر نمی توانید گام درستی بردارید نمی خواهید ناامید شوید ، بنابراین روی یک کپو خوب سرمایه گذاری کنید.

 

مستقیم از بطری استفاده کنید. سودا یک لکه فوری و بسیار قوی است. برای استفاده از پارچه تمیز و مرطوب استفاده کنید.

 

اگر از ماشین لباسشویی استفاده می کنید ، با ترکیب کمی آب لیمو و پودر تارتار یک لکه قوی ایجاد کنید. مثل همیشه لباس های خود را با آن بشویید و دیگر لکه هایی را که فکر می کردید برای همیشه در آنجا بمانند نخواهید دید.

 

لکه های خون روی لباس را پاک کنید

برای از بین بردن لکه های خون روی لباس از 3٪ پراکسید هیدروژن (یا پراکسید هیدروژن) استفاده کنید. آب اکسیژنه را می توان از داروخانه تهیه کرد. لکه را در آب اکسیژنه غوطه ور کنید. از ناخن یا لبه چاقو برای شل شدن لکه استفاده کنید ، سپس آن را با پراکسید هیدروژن بیشتر بشویید.

نکاتی برای پاک کردن انواع لکه ها

روش دیگر برای از بین بردن لکه های خون روی لباس ، ریختن آب سرد روی آن است. و آن را با دست مالش دهید. و آن را با مایع ظرفشویی بشویید.

 

روش دیگر برای از بین بردن لکه های خون روی لباس این است که قسمت خونی لباس را با آب مرطوب کرده و کمی نمک روی آن بپاشید. بعد از انجام این کار ، نیمی از لکه را روی نیمه دیگر بمالید تا نمک خوب شل شود. سپس بلافاصله لباس های خود را بشویید.

 

لکه های یقه لباس

برای از بین بردن لکه های یقه به مواد شوینده خاصی نیاز نیست. چه لباس کار باشد و چه لباس مهمانی ، لکه های دور یقه با مقداری شامپو پاک می شود ، هر نوع شامپویی مشکلی ندارد ، آن را روی یقه لباس قرار داده و یقه را به هم بمالید و سپس بشویید.

 

برای از بین بردن لکه های یقه از صابون مایع (صابون مایع) استفاده کنید.

 

لکه های رژ لب را روی لباس پاک کنید

برای از بین بردن لکه های رژ لب ، هرگز آن را روی هم قرار ندهید ، زیرا لکه گسترش می یابد. اگر رژگونه روی آن ماند ، آن را بردارید. می توانید از ترفند ساده زیر استفاده کنید. لکه های رژ لب روی پارچه های تیره را می توان با یک تکه نان از بین برد. لازم نیست ساندویچ را هدر دهید. فقط یک تکه از آخرین تکه نان کافی است. وسط نان را به آرامی روی لکه بمالید تا تمام لکه از بین برود. لکه های باقی مانده را با یک مسواک تمیز با یک برس نرم تمیز کنید.

 

پس از برداشتن رژ لب اضافی ، آن را به شرح زیر تمیز کنید.

می توانید از الکل برای پاک کردن رژ لب از پارچه استفاده کنید و اگر الکل لکه ها را پاک نمی کند ، از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین را با یک برس یا مسواک قدیمی روی لکه بمالید تا لکه روشن شود ، سپس حوله را با مواد شوینده بشویید.

لکه های چربی لباس را پاک کنید

اگر لکه های روغنی روی بالش یا لباس های شما ریخت نگران نباشید. لکه های بالش معمولاً در اثر روغن های طبیعی پوست ایجاد می شوند. آنها را با صابون بشویید تا لکه های چربی پاک شود. و سپس آنها را با مایع ظرفشویی بشویید.

 

اما برای شستن پارچه های روغنی ، اگر می خواهید از ماشین لباسشویی استفاده کنید ، حتماً آن را قبل از انداختن در ماشین لباسشویی با صابون بشویید.

لکه های روغنی رنگ آمیزی شده باید در معرض آفتاب سوزانده شده و پس از شستشو خشک شوند.

 

روش دیگر برای تمیز کردن لکه های چربی و رنگی از قابلمه مرغ این است که کمی نشاسته ذرت را روی لکه بریزید و اجازه دهید نشاسته با چربی خوب مخلوط شود و مدتی روی آن بماند ، سپس مسواک بزنید و بشویید. خوب تمیز شود.

نکاتی برای پاک کردن انواع لکه ها

لکه های جوهر را از روی لباس پاک کنید

اگر تا به حال قلم در جیب داشته اید ، می دانید که به هیچ وجه نمی توانید به جوهر اعتماد کنید و پیراهن های شما بارها و بارها مایع شده است. با این وجود نیازی به دور انداختن آنها نیستید و می توانید دوباره آنها را بپوشید.

 

اگر جوهر روی لباسهای شما ریخت ، مقداری الکل روی آنها ریخته و آنها را با یک پارچه سفید و تمیز پاک کنید. روش قدیمی دیگر برای از بین بردن لکه های جوهر روی لباس و سایر پارچه ها این است که یک اسفنج را در شیر خیس کنید و لکه را با آن بمالید تا لکه از بین برود.

لکه های چای را روی لباس پاک کنید

برای تمیز کردن لکه های چای ، باید سریع لکه را پاک کنید. روش های مختلفی برای از بین بردن لکه های چای روی لباس وجود دارد که ابتدا لکه را با آب سرد بشویید و اجازه دهید چند ساعت در آب سرد خیس بخورد. سپس کمی مایع ظرفشویی روی لکه بمالید و آن را با دست مالش دهید ، اگر لباس شما سفید است ، کمی سفید کننده روی آن بمالید و بعد از تمیز کردن آن را بشویید. سپس آن را زیر آفتاب پهن کرده و بگذارید آفتاب بخورد. (مقاله پیشنهادی: نکاتی برای لباسشویی بهتر)

 

با کمی صبر و روش صحیح می توانید بهترین روش برای از بین بردن لکه های لباس و پارچه را پیدا کنید.

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/wash-taint/clear2-all-kinds2-stains.html

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

حتما ببینید

مدل آبنما سنگی

130+ مدل آبنما سنگی [خانگی، ویلایی]

آبنما انواع مختلفی دارد که شما می توانید برای حیاط منزل ، هتل ، ساختمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *