نحوه شستن تشک

نحوه شستن تشک تخت در خانه

حال تصور کنید تشک چه مقدار میکروب و کثیفی دارد که فرد یک سوم عمر خود را روی آن می گذراند. تمیز کردن و شستن تشک ها بسیار مهم است. نه تنها تشک ، بلکه لوازم جانبی آن نیز باید تمیز باشد.

 

بنابراین هر وقت احساس کردید تشک باید شسته و تمیز شود ، حتماً آن را جدی بگیرید! از طرف دیگر تشک را هر سه یا چهار ماه بچرخانید و از طرف دیگر استفاده کنید. در روزهای باد سال ، پنجره اتاق را باز کنید تا هنگام طلوع خورشید ، همه دستگاه ها میکروب ها را حرکت دهند.

 

اولین مرحله برای شستن تشک برداشتن درپوش و برداشتن درپوش تشک (در صورت وجود) است. روتختی یا تشک باید جداگانه در ماشین لباسشویی قرار گیرد. در تنظیمات ، گرمترین دما را انتخاب کنید و از پودرهای با کیفیت استفاده کنید. فراموش نکنید که چرخه خشک شدن دستگاه را فعال کنید. این روش کلیه میکروب ها ، حشرات کوچک و آلودگی را از روی پوشش پاک می کند.

نحوه شستن تشک

نحوه شستن تشک تخت
قبل از تمیز کردن خلا mat تشک

نظافت و ضد عفونی تشک های تختخواب

مرحله بعدی تمیز کردن جاروبرقی است. با این کار گرد و غبار از تخت پاک می شود. با استفاده از لوله جاروبرقی گوشه های تخت را مکیده و سپس جوش شیرین را روی تخت بپاشید تا لکه ها پاک شود. برای بوی تازه و تازه ، 5 قطره روغن معطر در جوش شیرین بریزید تا عطر آن را جذب کرده و لکه ها را دفع کند.

 

جوش شیرین را به مدت 30 دقیقه روی تخت بگذارید ، سپس دوباره تخت را بشویید تا جوش شیرین کاملاً پاک شود ، سپس آن را در خارج قرار دهید تا رطوبت گرفته و خشک شود ، اما در تابستان کافی است پنجره را باز کنید. پرده ها را بگذارید تا آفتاب روی تخت بتابد و اجازه دهید خشک شود.

 

راهنمای شستشوی تشک تختخواب ، نکاتی درباره شستشوی تشک تختخواب در خانه
روی تشک تختی جوش شیرین بپاشید تا ضد عفونی شود

 

برای شستن تشک ها ، یکی از راه های خوب شستن تشک است ، برای این کار ابتدا لحاف ها و رومیزی ها را بشویید ، این کار باعث می شود تا مقدار زیادی از آلودگی ها پاک شود ، اما بهتر است تشک و تختخواب شما هنوز بو داشته باشد. به قسمتهای عمیق تر بروید و تشک را بشویید.

 

برای این منظور شما به مواد و ابزار زیر احتیاج دارید:

 

  • یک مسواک قدیمی یا یک اسفنج خشن
  • آب گرم (دمای بالا)
  • ضد عفونی کننده آماده شده
  • الکل سفید
  • افشانه
  • مایع آنزیمی برای شستشوی فرش ها

 

تمیز کردن تشک ها در خانه:

برای مبتدیان ، بهتر است تشک خود را فنری یا معمولی بررسی کنید. استفاده از آب گرم می تواند باعث از بین رفتن قارچ ها و باکتری ها شود ، اما آب گرم می تواند به قطعات فلزی و چشمه ها آسیب جدی برساند و باعث زنگ زدگی و پوسیدگی آنها شود. بنابراین بهتر است برای شستن تشک های فنری به لباسشویی فرش بروید و از خدمات تشک های شستشو یا تشک های خشک کن استفاده کنید.

 

روشهای شستشوی تشک در خانه ، روشهای ضدعفونی تشک تختخواب
تشک را با مواد طبیعی بشویید

 

شستشوی تشک های بهاری:

اگر تشک شما فنر ندارد ، می توانید آن را در خانه بشویید.

 

برای این کار تشک را روی تراس یا حیاط یا سرویس بهداشتی قرار دهید و آب گرم را روی تشک بریزید.

 

ضد عفونی کننده را بلافاصله روی تشک اسپری کنید و تشک را با اسفنج درشت کاملاً بشویید و دو بار با آب داغ بریزید.

نحوه شستن تشک

می توانید این مرحله را دو بار تکرار کنید.

همچنین می توانید به جای ضدعفونی کننده های آماده از سرکه سفید استفاده کنید.

 

شستن یک تشک راحت با یک آماده سازی آنزیمی:

سپس ، همانند مرحله شستشو با مواد ضد عفونی کننده ، مواد شوینده مایع را روی تشک ریخته و تشک را با یک اسفنج درشت کاملاً بشویید.

 

خشک کردن تشک:

سپس تشک را با آب گرم بشویید.

 

به خاطر داشته باشید که شستشو باید با اسپری و خشک شدن با حوله انجام شود.

 

تشک را تحت هیچ شرایطی غوطه ور نکنید ، زیرا تشک می پوسد و فنرها زنگ می خورند.

 

سپس آن را در فضای باز قرار دهید (نور خورشید همچنین توانایی از بین بردن قارچ ها و میکروب ها را دارد).

 

می توانید بعد از خشک شدن کامل تشک از آن استفاده کنید.

 

با دستگاه خوب می خوابد:

اگر می خواهید تخت های یک نفره و دو نفره شما زودتر شسته و خشک شوند. بهتر است از لباسشویی و شستشوی دلپذیر با دستگاه استفاده کنید.

 

شستن تشک برای تختخواب در منزل ، روش های شستن تشک برای تخت خواب در خانه
برای شستن تشک های طبی فنری ، آن را غوطه ور نکنید ، زیرا باعث زنگ زدگی فنرها می شود.

 

لکه های ادرار را از روی تشک ها بشویید

کودکان یا حیوانات خانگی مانند سگ یا گربه گاهی اوقات می توانند آثار هنری را روی حصیر بگذارند. هرگز ادرار خود را با آب ساده بشویید و بیش از حد هیدراته نشوید.

استفاده از سرکه سیب رقیق شده با آب می تواند در از بین بردن لکه های ادرار از تشک موثر باشد. آب لیمو و ترکیب آب اکسیژنه با کمی آب نیز در این زمینه موثر است. ضد عفونی کننده های موجود در داروخانه ها نیز به شما کمک می کند تا از بوی بد دهان خلاص شوید.

ادرار کودکان معمولاً بو و غلظت کمتری دارد.

 

در اینجا سه ​​روش برای تمیز نگه داشتن تشک خود در هنگام کوچک بودن کودک نوپا آورده شده است. مواد لازم: 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین ، 3٪ آب اکسیژنه و مقدار کمی مایع ظرفشویی.

 

مواد را مخلوط کرده و روی تخت بریزید. اگر مشکل حل نشد ، از روش دوم استفاده کنید: 3 قاشق غذاخوری پودر لباسشویی ، یک قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کف بگیرد

، آن را به مدت نیم ساعت روی لکه قرار دهید ، سپس آب اکسیژنه بزنید. اضافه کنید و جارو برقی بکشید.

 

روش سوم برای پاکسازی ادرار از تشک با مواد شوینده خانگی ، ابتدا رطوبت تشک را با دستمال کاغذی کاهش دهید تا چیز دیگری جذب حوله جدید نشود. سپس محل را با اسفنج و محلول صابون ، آب و جوش شیرین بشویید.

این مرحله را چندین بار تکرار کنید و هر بار با یک دستمال کاغذی محل را سریع خشک کنید تا غلظت ادرار کاهش یابد. سپس تشک را در معرض آفتاب قرار دهید تا بو و میکروب از بین برود.

 

شما برای از بین بردن لکه های ادرار بزرگسالان از تشک به مواد شیمیایی قوی نیاز دارید. ترکیب نمک و لیمو و همچنین سرکه می تواند موثر باشد.

علاوه بر تمام روش های فوق ، ترکیب جوش شیرین و 3٪ پراکسید هیدروژن و مایع ظرفشویی نیز می تواند لکه ها و بوها را از بین ببرد.

 

به ویژه هنگام شستن تشک های افراد بیمار ، تا حد ممکن از مواد شیمیایی و سفید کننده استفاده کنید. اما در صورت لزوم ، با ترکیب یک قسمت آمونیاک با یک قسمت پراکسید هیدروژن و چهار قسمت آب ، یک محلول قوی تهیه کنید و محل آلوده را با اسفنج تمیز کنید.

حتما از دستکش استفاده کنید. اگر گربه دارید ، به خاطر داشته باشید که استفاده از آمونیاک می تواند گربه ها را تحریک کند تا همزمان دوباره ادرار کنند.

 

بعد از تمام مراحل تشک را با کمی شامپو فرش بشویید تا بوی بهتری بگیرد. سپس با بخار یا به روش دیگر رطوبت هوا را کاهش داده و در معرض آفتاب قرار دهید.

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/wash-taint/wash2-bed-mattress2.html

 

———————-.

نحوه شستن تشک تخت در خانه

شستن تشک تخت با روشی سالم و ساده

شما نیمی از عمر خود را روی تشک خود می گذرانید ، بنابراین تمیز و مرتب نگه داشتن آن طبیعی است ، این باعث می شود از هر گونه آلرژی محافظت شود و برای سالهای بعد تازه بماند.

برای جلوگیری از رشد قارچ ، باید تشک ها را تغییر دهید ، شستن آن کار سختی نیست و با روش های ساده انجام می شود.

شستن تخت خواب

قبل از تمیز کردن ، با لایه های بالایی مانند جمع آوری وسایل ، اسباب بازی ها و سایر موارد شروع کنید. وقتی درپوش را برداشتید ، آن را در سبد لباسشویی قرار دهید.

هنگام نظافت پتوها را در گوشه ای بگذارید ، سپس درپوش تخت را بلند کرده و با تکیه گاه آن را در رختکن پرتاب کنید. تختخواب را وقتی خالی است بشویید.

برای از بین بردن گرد و غبار یا از بین بردن باکتری های موجود ، از آب بسیار گرم و خشک کن استفاده کنید.

شستن تشک تخت

پاک کردن و گندزدایی تشک تخت

اولین قدم تمیز کردن جارو برقی است. با این کار گرد و غبار از تخت پاک می شود. با استفاده از لوله جاروبرقی گوشه های تخت را مکیده و سپس جوش شیرین را روی تخت بپاشید تا لکه ها پاک شود.

برای بوی تازه و تازه ، 5 قطره روغن معطر در جوش شیرین بریزید تا عطر آن را جذب کرده و لکه ها را دفع کند.

جوش شیرین را به مدت 30 دقیقه روی تخت بگذارید ، سپس دوباره تخت را بشویید. سپس ، همانطور که در قسمت نکات خانگی مرطوب توضیح دادیم ، جوش شیرین را با آن پاک کنید.

و رطوبت باید برداشته شود ، اما در تابستان کافی است پنجره را باز بگذارید ، پرده ها را بردارید تا نور خورشید به تخت بتابد و آن را خشک کند.

 

شستن تشک طبی تخت

چگونه تخت و لکه های موجود آن را پاک کنیم؟

قبل از تمیز کردن ، ماشین لباسشویی را روی آب بسیار داغ تنظیم کنید تا باکتری ها از بین بروند.

  1. تخت را جارو کنید ، زیرا این بهترین روش برای تمیز کردن است
  2. جوش شیرین لکه ها را پاک کرده و عطر تازه ای به آنها می دهد
  3. مجددا جاروبرقی بکشید

 

لکه های تخت به سه دلیل خون، ادرار و ترشحات بدن پدید می آید برای پاک کردن لکه های خشک شده ی خون مراحل زیر را انجام دهید:

¼ فنجان آب اکسیژنه، یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و یک قاشق غذاخوری نمک طعام اضافه کنید همه موارد را با هم ترکیب کرده تا خمیری چسبناک بدست بیاد موارد را روی تخت ریخته، سپس آن را پاک کنید تا لکه ای باقی نماند.

شستشوی تشک تخت

شستن لکه های ادرار بر روی تشک تخت

حیوانات خانگی و کودکان دلیل این امر هستند و پس از خشک شدن نمی توان آنها را تمیز کرد. این دو روش به من کمک کرد تا تشک خودم را وقتی کوچک بودم تمیز نگه دارم.

مواد لازم: 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین ، 3٪ آب اکسیژنه و مقدار کمی مایع ظرفشویی.

مواد را با هم ترکیب کرده و روی تخت بریزید. اگر مشکل حل نشد ، از روش دوم استفاده کنید: 3 قاشق غذاخوری پودر لباسشویی ، یک قاشق غذاخوری آب اضافه کنید و هم بزنید تا کف بگیرد.

آن را به مدت نیم ساعت روی لکه قرار دهید ، سپس آب اکسیژنه اضافه کرده و بشویید.

روش خشک کردن تخت

قبل از شروع کار پنجره ها را باز کنید و سپس گوشه های تخت را با اسید آمونیاک ضد عفونی کنید. برای این منظور از حوله و آب تمیز استفاده کنید.

5 دقیقه صبر کنید و این فرآیند را دوباره با جوش شیرین تکرار کنید تا اسید آمونیاک خنثی شود. قارچ های موجود را تمیز کرده و خشک کنید وکیوم کنید.

تکرار مکررات

اگر تختخواب با روشهای بالا تمیز نشده است ، موارد زیر را انجام دهید: تخت را بلند کرده و از بالا به پایین آویزان کنید ، سپس مراحل تمیز کردن را دنبال کنید.

پیشگیری از لکه های تخت

از تختخواب قابل شستشو استفاده کنید زیرا تمیز کردن زمان زیادی می برد. من در مورد تخت پلاستیکی که از کودکی به خاطر می آورید صحبت نمی کنم.

منبع:
https://namnak.com/شستن-تشک-تخت.p5053

 

حتما ببینید

مدل آبنما سنگی

130+ مدل آبنما سنگی [خانگی، ویلایی]

آبنما انواع مختلفی دارد که شما می توانید برای حیاط منزل ، هتل ، ساختمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *