علل پف زیر چشم نوزادان چیست؟

علل پف زیر چشم نوزادان چیست؟

پف زیر چشم کودک چیست؟

چشم های پف کرده (کیسه های زیر چشم) که به آن التهاب اطراف مغزی نیز گفته می شود ، تورم و پف بافت های اطراف چشم است که به دلیل تجمع بیش از حد مایعات در پوست اطراف چشم ایجاد می شود.

پایین می افتد از آنجا که پوست اطراف چشم نازک ترین پوست بدن است ، بسیار سریع متورم و تغییر رنگ می یابد.

دلایل پف زیر چشم نوزادان:

1. بخوابید
یکی از دلایل پف کردگی چشم خواب کودک است. اما باید در این مورد بسیار محتاط باشید. اگر در هنگام خواب یا بعد از بیدار شدن چشم کودک متورم شود و اندکی پس از بیدار شدن از بین برود ، مشکل خاصی وجود ندارد و این امری طبیعی و رایج تلقی می شود.

در این حالت شما اصلاً نیازی به مراجعه به پزشک ندارید.

2- گریه کردن
وقتی کودک شما گریه می کند ، چشمان او برای تولید اشک سخت کار می کنند. با توجه به اینکه غدد چشم برای تولید اشک باید خیلی سخت کار کنند و این غدد اشک تولید می کنند که بیشتر از نمک از آب تشکیل شده است.

اختلاف غلظت نمک بین اشک و بافتهای اطراف منجر به تورم چشم می شود.

3- حساسیت
اگر کودک شما در معرض آلودگی ، گرد و غبار و غیره باشد ، می تواند باعث تحریک چشم و پف و تورم زیر چشم کودک شود.

4- بیماری کبد
یکی از دلایل پف زیر چشم نوزادان ممکن است مربوط به بیماری کبد باشد. کبد سالم در بدن کودک مسئولیت های زیادی دارد که یکی از آنها تنظیم سطح مایعات در بدن است.

کبد بیمار و آسیب دیده نمی تواند به درستی کار کند. این می تواند باعث تجمع مایعات در بدن شود.

علل پف زیر چشم نوزادان چیست؟

این مایعات جمع شده قسمت هایی از بدن را نیز تحت تأثیر قرار می دهد ، یکی از این موارد ایجاد پف زیر چشم در نوزادان است ، بنابراین اگر در ساعات بیداری چشمان کودک شما متورم و متورم است ، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا کودک را معاینه کند. بیماری کبد

 

پف زیر چشم کودک ، علت تورم زیر چشم کودک ، علت تورم زیر چشم کودک
تورم زیر چشم نوزادان

5- غده تیروئید:
تورم چشم می تواند از عوارض جانبی غده تیروئید باشد. در این حالت می تواند بافت چربی اطراف چشم را ضخیم کرده و در نهایت باعث تورم چشم شود.

6- بیماری کلیه
مشکل دیگری که می تواند باعث جمع شدن آب در بدن و ایجاد پف زیر چشم نوزادان شود ، وجود بیماری کلیوی مانند عفونت های ادراری است.

در صورت بروز چنین مشکلی ، کلیه ها قادر به حذف مایعات اضافی از بدن نیستند و بنابراین پف زیر چشم کودک ایجاد می شود. بنابراین ، اگر چشمان کودک برای مدت طولانی متورم و متورم است ، حتماً برای بررسی مشکلات کلیوی به پزشک مراجعه کنید.

7- ژنتیک:
علت پف زیر چشم نوزادان ممکن است به دلیل عوامل ژنتیکی و ارثی باشد

8- نارسایی قلبی:
به دلیل عملکرد ضعیف قلب ، کلیه ها توانایی دفع مایعات اضافی از بدن را از دست می دهند و در نهایت ، با تجمع این مایعات اضافی در بدن ، تورم در زیر چشم ایجاد می شود.

بنابراین ، اگر مدت طولانی زیر چشم کودک تورم و پف کرد ، مراجعه به پزشک برای بررسی عملکرد قلب ضروری است.

تورم زیر چشم کودک تا یک هفته پس از تولد:

پف زیر چشم نوزاد تازه متولد شده با زایمان طبیعی کاملا طبیعی است و معمولاً ظرف یک هفته پس از تولد از بین می رود. اغلب ممکن است چشم های کودک کمی متورم یا متورم باشد. کل مرحله تولد باعث این تورم می شود که کاملا طبیعی است و به سرعت می خوابد. تورم ممکن است به دلیل مالش آنتی بیوتیک به چشم کودک پس از تولد باشد.

درمان پف زیر چشم کودک:

دادن منظم مولتی ویتامین به کودک می تواند به کاهش خطر پف زیر چشم کودک کمک کند. اما در هر صورت اگر چند ساعت پس از خواب زیر چشم کودک پف کرد ، بهتر است برای معاینه بیشتر به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید.

منبع:

https://www.beytoote.com/baby/chick/puffy1-undereyes-infants.html

——————-.

علت پف زیر چشم نوزاد چیست و چگونه درمان می‌شود؟

برای پدران و مادران جوانی که تازه شروع به بچه دار شدن می کنند ، بسیاری از مسائل مربوط به کودک ناشناخته و مرموز است.

نوزادان نیز مانند سایر افراد گاهی دچار مشکلات جسمی می شوند و این مشکلات و بیماری ها علائم آنها را به روش های مختلف نشان می دهد.

گاهی اوقات گریه بیش از حد و طولانی مدت کودک می تواند نشانه ناراحتی در بدن او باشد و گاهی علائم خارجی می تواند بیماری جسمی در او را نشان دهد.

با کسب اطلاعات بیشتر در مورد علائم و علل بیماری می توان مشکلات و عوارض را به حداقل رساند. یکی از علائمی که می تواند در نوزادان ایجاد شود ، پف زیر چشم است.

این پف یا تورم ممکن است بیشتر یا کمتر باشد. ممکن است دائمی باشد یا بعد از مدتی از بین برود. در این مقاله به بررسی علل پف زیر چشم در نوزادان می پردازیم.

علل اصلی به وجود آورنده پف زیر چشم در نوزادان

۱. خواب

یکی از دلایل پف چشم ، خواب کودک است. البته در این حالت باید بسیار مراقب باشید. اگر در هنگام خواب یا بعد از بیدار شدن چشم کودک متورم شود و اندکی پس از بیدار شدن از بین برود ، مشکل خاصی وجود ندارد و این طبیعی است. در این حالت نیازی به مراجعه به پزشک ندارید.

۲. بیماری کبد

کبد بزرگترین غده در بدن هر انسانی است. کبد سالم در بدن یک انسان (نوزاد) مسئولیت‌های بسیاری بر عهده دارد که یکی از آن‌ها تنظیم سطح مایعات در بدن است.

کاملا واضح است که یک کبد بیمار و آسیب دیده نمی‌تواند فعالیت‌های خود را به درستی انجام دهد؛ بنابراین ممکن است موجب تجمع مایعات در بدن شود.

این مایعات تجمع یافته، نیز بر قسمت‌هایی از بدن تاثیر می‌گذارند که یکی از ان‌ها تشکیل پف زیر چشم در نوزادان است؛ بنابراین در صورتی که زیر چشمان نوزاد در ساعات بیداری نیز پف آلود و متورم بود، حتما به پزشک مراجعه کنید تا نوزاد از نظر بیماری‌های کبدی بررسی شود.

۳. بیماری کلیوی

مشکل دیگری که می تواند باعث جمع شدن آب در بدن و ایجاد پف زیر چشم نوزادان شود ، وجود بیماری کلیه مانند عفونت های ادراری است.

اگر چنین مشکلی وجود داشته باشد ، کلیه ها قادر به از بین بردن مایعات اضافی از بدن نیستند و بنابراین پف زیر چشم کودک ایجاد می شود.

بنابراین ، اگر چشمان کودک شما مدت طولانی متورم و متورم است ، حتماً برای بررسی مشکلات کلیوی به پزشک مراجعه کنید.

۴. مشکلات قلبی

در برخی موارد، ممکن است، پف زیر چشم نوزاد به دلیل وجود نوعی بیماری قلبی ایجاد شده باشد. این بیماری‌ها عبارتند از:

  • نارسایی احتقانی قلب
  • کاردیومیوپاتی
  • نقص مادرزادی قلب

از آنجا که حیات نوزاد شما به عملکرد درست قلب او وابسته است، عملکرد ضعیف قلبی می‌تواند به چندین روش موجب بروز پف در زیر چشمان نوزاد شود:

اگر قلب کودک شما به دلایلی نتواند خون را به درستی پمپاژ کند ، خون در قسمت هایی از بدن از جمله زیر چشم های دورتر از قلب جمع می شود.

این فشار بیشتری به مویرگها وارد می کند و می تواند باعث نشت خون در بافتهای اطراف شود و تورم ایجاد کند.
همچنین ، به دلیل عملکرد ضعیف قلب ، کلیه ها توانایی دفع مایعات اضافی از بدن را از دست می دهند و در نهایت با تجمع این مایعات اضافی در بدن ، ادم در زیر چشم ایجاد می شود ؛

بنابراین ، اگر تورم و تورم طولانی مدت زیر چشم کودک وجود دارد ، لازم است که برای بررسی عملکرد قلب به پزشک مراجعه کنید.

منبع:
https://www.shia-news.com/fa/news/200553/علت-پف-زیر-چشم-نوزاد-چیست-و-چگونه-درمان-می%E2%80%8Cشود

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

3 نظر

  1. بهترین راهکار اینکه به دکتر مراجعه کنید

  2. برای دختر منم پف کرده نمی دونم چیکار کنم

  3. از خواب زیادم می تونه باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *