علت چکه کردن شیر سماور

علت چکه کردن شیر سماور

اصول ترمیم شیر نشتی

چکاندن شیر آب یکی از رایج ترین مشکلات نگهداری منازل است. در آشپزخانه ، حمام و توالت عواملی مانند واشر ، فضای زندگی ، حلقه ها و مهر و موم های قدیمی می تواند منجر به چکیدن آب شود که این فقط گاهی آزار دهنده و گاهی فاجعه بار است.

 

خود صاحبان خانه در صورت داشتن ابزار مناسب می توانند بیشتر دریچه های تخلیه را تعمیر کنند.

 

دلایل نشت آب از سماور

یکی از دلایل چکیدن شیر سماور شل شدن آن است. این مشکل بیش از هر چیز از شل شدن پیچ سوپاپ ناشی می شود. بنابراین با بستن پیچ سوپاپ این مشکل قابل حل است. این کار را معمولاً می توان با آچار کوچک یا پیچ گوشتی انجام داد.

 

بعضی اوقات ممکن است آب شیر سماور چکه نکند ، اما این نقص در بدنه سماور دیده می شود. قطره چکانیدن آب از کف سماورهای برقی متداول ترین مشکل در این منطقه است. یکی از دلایل اصلی این مشکل ، مشکل در واشر آب بندی عنصر سماور برقی است.

علت چکه کردن شیر سماور

چگونه نشت آب را برطرف کنیم؟

دریچه های پیچ قطره ای

اولین مرحله در تعمیر شیر ، تعیین نوع شیر آب است. سوپاپ های پیچ دار قدیمی هستند ، اما نسبتاً رایج هستند. این شیرآلات معمولاً از یک سوپاپ و دو دسته تشکیل شده اند ، یکی برای آب گرم و دیگری برای آب سرد. وقتی دستگیره ها می چرخند ، شیر باز می شود و آب جریان می یابد. اگر واشر روی هر یک از این دسته ها خراب شود ، شیر چکه می کند. برای تعمیر این شیرآلات ، فقط یک تغییر مهر و موم آسان دارید.

 

نوع دیگری از شیرآلات که در خانه ها متداول است نوع بدون واشر است ، اگرچه کلمه “بدون واشر” کمی گمراه کننده است. از آنجا که این دریچه ها آب بندی متفاوتی دارند ، در عملکرد آنها اجزای دیگری نیز وجود دارد که می توانند آسیب ببینند و باعث نشت شوند. این شیرها در شیرهای توپی ، شیر بشقابی و گلوله ها موجود است.

 

اگرچه شیرهای غیر سوپاپ از ایمنی بالاتری برخوردار بوده و عمر بیشتری نسبت به شیرهای پیچ دارند ، اما تعمیر آنها دشوارتر است.

 

شیرهای توپی دارای یک دسته متحرک است که بر روی یک مهره در ساختار شیر حرکت می کند. شایعترین علت چکه در این سوپاپ ها ، مهره تنظیم کننده شل ، بادامک یا واشر صندلی آسیب دیده یا فنر قدیمی سوپاپ است.

 

شیرهای صفحه ای دو نوع هستند. دسته ای تک و دوتایی. هر دو نوع صفحه سرامیکی دارند که باز و بسته می شوند تا آب بتواند جریان یابد. این سوپاپ ها بسیار ایمن بوده و به ندرت خرد می شوند ، اما در صورت نشت ، دلایل اصلی در مدل تک دسته ، آب بندی و در مدل دو دست ، حلقه و دسته است.

 

شیرهای کاست معمولاً شیرهای تک سوپاپ هستند که از یک کارتریج برای جریان آب استفاده می کنند. این کارتریج حاوی حلقه های مختلفی است که می تواند آسیب ببیند.

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/skill/cause2-dripping-samovar2-milk.html

———-.

بررسی علل چکه کردن شیر سماور و راه حل آن

یکی از مشکلات رایج و نگران کننده ای که مصرف کنندگان در هر خانه با آن روبرو هستند نشت و چکیدن شیر از سماور است. روتین بدون هیچ هزینه ای.

برگشت زیرا اگر مهارت کافی در این زمینه ندارید و یک قطعه کوچک سماور خانگی به خوبی کار نمی کند ، مجبور خواهید شد به طور کامل از آن استفاده کنید.

سوپاپ سماور مانند انواع دیگر شیرآلات دارای قطعات مختلف و ظریفی است که آسیب دیدن هر یک از آنها می تواند باعث نشت و چکه شود ، البته ساختار آن بسیار ساده است ، بنابراین تعمیر آن بسیار راحت تر از سایر شیرها خواهد بود. .

آنچه در این بخش از “سبک زندگی مرطوب” خواهید خواند ، در مورد چکیدن شیر سماور است که به دلیل قطعات کوچک و ظریف دستگاهی مشکل ساز است و به نوعی می توان گفت احتمال سایش و آسیب آن کوتاه است مدت زمان زیاد است.

چکاندن شیر از سماور یک مشکل رایج است که در هر خانه ای وجود دارد و عواملی مانند مهر و موم ، واشر ، حلقه ها و موارد دیگر.

آنها به این امر منجر می شوند و گاهی اوقات فاجعه ایجاد می کنند و مشکلاتی را برای اعضای خانواده ایجاد می کنند. اگر ابزار مناسب در خانه دارید ، می توانید به راحتی این مشکلات را برطرف کنید.

سماور

دلایل مهم و رایج چک کردن شیر آب سماور

قبل از تعمیر سوپاپ سماور باید علت خرابی و نشت آن را بدانید تا بتوانید هدفمند ادامه دهید و دیگر مشکلی نداشته باشید. در زیر به برخی از دلایل رایج این مشکل خواهیم پرداخت:

شل شدن پیچ شیر سماور

شل شدن پیچ سوپاپ سماور یکی از دلایل نشتی شیر سماور است که مشکل بزرگتری نسبت به شل شدن پیچ سوپاپ است. بنابراین با محکم کردن پیچ سوپاپ که با پیچ گوشتی و آچار کوچک امکان پذیر است این مشکل برطرف می شود.

استاندارد نبودن آب بندی سماور

نکات مهمی که باید هنگام خرید سماور به آن توجه کنید قرار دادن گوشه شیر با کاسه آن در همان جهت است زیرا این نکته از مهمترین استانداردهای سماور است و مهر و موم اولیه شیر را نشان می دهد.

اگر سماور این ویژگی را نداشته باشد ، احتمالاً به زودی باید تعمیر شود.

 

ایراد در بدنه سماور

گاهی اوقات چکه شدن آب می تواند به دلیل نقص در بدن سماور باشد. قطره قطره قطره قطره قطره آب از کف سماورهای برقی ، یکی از دلایل عمده آن ممکن است وجود مشکلی در آب بندی واشرهای عنصر سماور برقی باشد.

چکه کردن شیر سماور

 

نشتی در لوله شیر

در مقابل ، وقتی نشتی به قطعات متصل می شود ، گاهی اوقات ممکن است لوله شیر سوراخ شود یا آسیب ببیند و در نهایت باعث چکیدن آب از آن شود ، در این صورت لوله شیر باید در اسرع وقت تعویض شود -به زودی.

واشر نداشتن شیر سماور

یک نکته مهم ، که به خصوص در سماورهای قدیمی بسیار معمول است ، کمبود مهر و موم در شیر سماور است ، بنابراین اگر پس از خرید سماور متوجه شدید جریان شیر آب می شوید ،

بدانید که این به این دلیل است که هیچ شیر آب در شیر نیست. و فقط از اضافه کردن واشر حتی در سماورها. قدیمی می توانید از این چکیدن جلوگیری کنید.

 

شیر سماور

 

آموزش قدم به قدم تعمیر شیر آب سماور

راه حل هایی برای هر یک از عوامل ذکر شده قبلی برای چکیدن شیر از سماور وجود دارد. بنابراین پس از بررسی دقیق علت نشت ، می توانید از روش های زیر برای ترمیم سماور خانگی استفاده کنید.

تحریف شیر از سماور جدید اغلب کمی دشوار است ، به همین دلیل بیشتر مصرف کنندگان با باز کردن پیچ پیچ را کاهش می دهند ، اما بسیاری از آنها اندازه پیچ را نمی دانند که این بسیار مهم است.

اگر مشکل شیر قطره ای خیلی شل است ، می توانید با ابزارهای ساده مانند پیچ ​​گوشتی یا آچار به راحتی آن را به حالت قبلی و استاندارد خود برگردانید.

وجود واشر کمک زیادی به آب بندی شیر می کند ، بنابراین برای ترمیم شیر سماور حتما به وضعیت واشر موجود در شیر توجه کنید.

در صورت عدم وجود واشر ، می توانید با خرید واشر مناسب مشکل را برطرف کرده و در صورت فرسودگی و خرابی واشر ، می توانید هزینه اضافی تعمیر یا تعویض شیر سماور را تعویض کنید.

اگر مشکلی در آب بندی و محل قرارگیری کاسه وجود دارد و مرد در یک راستا نیست ، پیشنهاد می کنیم پیچ سوپاپ را شل کرده و سپس زاویه قرارگیری آن را تنظیم کنید تا مشکل حل شود ، راه حل موقت.

، بنابراین ما توصیه می کنیم اگر چنین مشکلی دارید ، از فروشنده یا سازنده سماور بخواهید که شیر را از ابتدای خرید برای شما جایگزین کند.

اگر مشاهده کردید که نشت به بدنه سماور متصل است ، می توان با تعویض شیر یا لحیم کاری آن را اصلاح کرد. البته باید شدت خرابی را بررسی کنید و سپس اقدام کنید ،

زیرا ممکن است درون لوله رسوب یا خاک اره وجود داشته باشد و تنها با یک بار تمیز کردن و باز کردن شیر می توانید مشکل را برطرف کنید.

روش های پیشگیری از چکه کردن شیر سماور

برای اینکه شیر را از سماور چک نکنید ، ابتدا باید به خوبی با نحوه استفاده صحیح از سماور آشنا باشید و باید بدانید که بهترین روش مراقبت از آن این است که دیگر نیازی به ترمیم ندارد ، یا حداقل این اتفاق می افتد خیلی دیر.

بنابراین ، همانطور که در نمناک ذکر شد ، برای جلوگیری از مشکلات جانبی سماور ، باید حداقل یک بار در ماه مراحل زیر را انجام دهید:

 1. با کمک یک انبردست مهره زیر شیر سماور را باز کنید.
 2. سپس نری شیر را از آن در بیاورید.
 3. با استفاده از یک دستمال نرم، اقدام به پاکسازی نری بکنید.
 4. از بالا همان جای خالی نری دستمال را وارد آن کرده و از سمت دیگر یعنی پایین آن خارج نمایید تا قسمت داخلی به خوبی تمیز شود.
 5. در مرحله بعدی با استفاده از کمی روغن مایع معمولی خوراکی اقدام به روغن کاری نری بکنید ، سپس آن را در جای خود قرار دهید و بعد چندین بار حرکت رفت و برگشت به هر دو سمت انجام دهید تا قسمت داخلی نیز توسط آن به خوبی روغن کاری شود.
 6. در نهایت شیر را بررسی کنید تا از نداشتن لقی اطمینان داشته باشید و پس از اطمینان مهره را سر جای خود قرار داده و محکم ببندید.

با انجام این مراحل ، ترمیم شیر سماور بسیار کمتر و دیرتر انجام می شود. علاوه بر این روش های پیشگیری ، حتی اگر شما نیاز به تعمیر با استفاده از روش های ساده ای که قبلا ذکر شد ، می توانید دریچه سماور را در خانه با مهارت کمی و بدون نیاز به تخصص خاص تعمیر کنید.

منبع:

https://namnak.com/dripping-samovar-tape.p80312

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

حتما ببینید

مدل آبنما سنگی

130+ مدل آبنما سنگی [خانگی، ویلایی]

آبنما انواع مختلفی دارد که شما می توانید برای حیاط منزل ، هتل ، ساختمان …

3 نظر

 1. با سلام
  بسیار کاربردی و مفید بود

 2. از این مقاله لطفا بیشتر منتشر کنید سپاس

 3. بیشتر از پیچ شیر سماور هست که آب چکه میکنه من با نوار تفلن درستش کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *