ضرورت درمان کم حرفی و راهکارهای حل آن

ضرورت درمان کم حرفی و راهکارهای حل آن

سکوت به این معنی است که افراد در شرایطی که مجبور به صحبت هستند و سکوت نمی کنند صحبت نمی کنند ، بنابراین نیاز به گفتاردرمانی مهم تلقی می شود. معمولاً یکی از ویژگی های افراد درونگرا فصیح بودن است که برخی از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند و علی رغم تمام تلاششان برای صحبت کردن ، آنها نمی توانند آنطور که دوست دارند صحبت کنند. این ویژگی باعث می شود تا در بسیاری از شرایط نتوانند از حقوق خود دفاع کنند یا فرصت های زیادی را از دست بدهند. البته این شما را آزار نمی دهد و می توانید با توصیه های بیشتر صحبت کنید و مانند گذشته ساکت نباشید. در مقاله بعدی به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت.

 

دلایل کمبود نامه

سکوت دلایل مختلفی دارد و گاهی این مشکل به مشکلی در بین زوجین تبدیل می شود. وجود اختلافات بین زوج های ناخودآگاه باعث می شود هر دو زوج تمایلی به صحبت و صحبت کمتری داشته باشند. دلیل دیگر کمبود کلمات ، مشکلات کار است. مشکلاتی مانند بیکاری ، شرایط سخت کار ، عدم امنیت شغلی و … آنها از جمله مشکلاتی هستند که باعث انزوا و عدم مکالمه می شوند.

درونگرایی و اضطراب ، نداشتن مهارت بیان و اعتماد به نفس پایین از دیگر دلایل کمبود کلمات است. مشکلاتی از قبیل بیماری های جسمی و روحی نیز باعث می شود افراد کم حرف و گوشه گیر شوند. معمولاً افراد مبتلا به افسردگی و سایر اختلالات روانی ساکت هستند و برای اینکه بتوانند بیشتر صحبت کنند توصیه می شود با روانشناسی که علاوه بر بیماری گفتارشان را درمان می کند تماس بگیرند و سعی کنند بیشتر در جمع صحبت کنند.

 

استراتژی های درمان سکوت

برای اینکه بتوانید بیشتر با دوستان یا خانواده و اطرافیان صحبت کنید ، توصیه می شود از راهکارهای زیر استفاده کنید تا بتوانید مشکلات گفتاری خود را درمان کنید. یکی از دلایل اصلی کمبود کلمات خجالت و ترس از تمسخر و عواقب سخنرانی در جمع است.

به خاطر داشته باشید حتی اگر به همه فنون گفتار تسلط داشته باشید ، به شرطی که خجالتی باشید ، نمی توانید خوب صحبت کنید. بنابراین سعی کنید با شرکت در فعالیت های اجتماعی عزت نفس خود را افزایش داده و کمرویی خود را درمان کنید. همچنین می توانید با یک روانشناس متخصص تماس بگیرید و از راه حل هایی که او برای کاهش خجالتی بودن خود می دهد استفاده کنید.

ضرورت درمان کم حرفی و راهکارهای حل آن

سوالات و جملاتی را آماده کنید که پیش از این در مورد آنها صحبت کنید

هنگام صحبت با افراد مختلف بهتر است ابتدا آنچه را که قرار است درباره آن صحبت کنید در ذهن خود آماده کنید. وقتی می خواهید صحبت کنید بهتر است ابتدا از او تعریف کنید زیرا معمولاً مردم دوست دارند مورد تمجید قرار بگیرند.

سپس می توانید در مورد موضوعی که می خواهید در مورد آن صحبت کنید س askال کنید. مثلاً می توانید بگویید که مدل لباس زیبایی دارید ، آن را از کجا خریداری کرده اید؟ پرسیدن این سوال به شما امکان می دهد با مخاطبان خود صحبت کنید.

 

ابتدا به خودتان برگردید و برای بهبود سکوت خود آموزش دهید

لازم نیست از ابتدا در جمع یا در مکان عمومی صحبت کنید ، اما می توانید در یک گروه بودن و صحبت کردن را تصور کنید. توصیه می شود برای پیشرفت در صحبت کردن ، تمرین را به خاطر بسپارید. می توانید جلوی آینه بایستید و با خود صحبت کنید ، سپس بحث را به موضوع اصلی برسانید.

سعی کنید هنگام صحبت خود باشید و در هنگام صحبت از تکنیک های لازم پیروی کنید. به خاطر داشته باشید تمریناتی که انجام می دهید متناسب با شرایطی است که قصد صحبت در مورد آن را دارید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید در مورد یک کنفرانس دانشگاه صحبت کنید ، مباحث کنفرانس را در دوره کارآموزی ذکر کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید که وقتی مخاطبان شما افراد واقعی هستند ، لازم نیست نگران شوید و اندام خود را از دست بدهید ، سعی کنید نفس عمیق بکشید و آرام باشید. این ممکن است در ابتدا کمی دشوار باشد ، اما با تلاش شما امکان پذیر است.

ذهن خود را فعالانه استفاده کنید

اگر مدت طولانی از ذهن خود استفاده نکنید و روی موضوعات مختلف علمی و ادبی متمرکز نشوید ، نمی توانید گفتگوی خوبی داشته باشید و از کلمات صحیح استفاده کنید. بنابراین سعی کنید در طول روز از کتابها و فیلمهای مفید مختلف استفاده کنید تا دامنه لغات خود را افزایش دهید. حضور در سخنرانی ها و سمینارهای مرتبط نیز تأثیر بسزایی در بهبود عملکرد شما دارد.

تقویت مهارت های فن آوران ، از جمله درمان سکوت

یکی از دلایل کمبود کلمات ، نداشتن تکنسین مناسب است. اگر فکر می کنید مهارت ارتباطی ضعیفی دارید ، می توانید دوره های فنی را بگذرانید. این دوره ها تأثیر زیادی در مهارت های ارتباطی دارند و بسیار مفید هستند ، زیرا با شرکت در دوره های هنری یاد می گیرید که چه زمانی صدای خود را تغییر دهید ، چگونه می توانید با مخاطب خود ارتباط چشمی برقرار کنید ، چه کلماتی را استفاده کنید و بسیاری از موضوعات دیگر در این دوره ها بررسی می شود. همچنین با ورزش ، کمرویی و کمرویی شما کاهش می یابد و عزت نفس شما افزایش می یابد.

 

سعی کنید در جلسات گروهی کمی صحبت کنید

صحبت در گروهی که آنها یکدیگر را می شناسند کمی سخت است اما شما غریبه هستید. در این شرایط ، شما می توانید از عبارات کوتاه استفاده کنید ، زیرا من با شما موافقم یا خوشحالم که در گروه شما هستم و از چنین عباراتی استفاده می کنم. به تدریج از عبارات طولانی تر استفاده کنید و بیشتر صحبت کنید.

بنابراین توصیه می شود ساکت نمانید و در کنار آنها باشید. هرچه زودتر وارد بحث شوید ، صحبت و اظهار نظر راحت تر خواهد بود. از ابتدا نیازی به مکالمه رسمی ندارید ، می توانید با پرسیدن س orال یا موافقت با نظرات به گروه بپیوندید.

 

از استراتژی های درمان آرام ، اضطراب و استرس را کاهش دهید

وجود استرس و اضطراب باعث می شود افراد تمایلی به گفتگو و شرکت در جمع های دوستانه نداشته باشند. بنابراین ، با درمان استرس و اضطراب ، گفتار آنها تا حد زیادی بهبود می یابد. برای کاهش استرس و اضطراب توصیه می شود که با یک روانشناس متخصص در این زمینه صحبت کرده و به دنبال درمان باشید ، علاوه بر این که علاوه بر کاهش قابل توجه استرس و اضطراب ، مهارت های ارتباطی شما افزایش می یابد و توانایی صحبت کردن شما افزایش می یابد. در انظار عمومی آمادگی بهتری خواهید داشت

منبع:
https://honarehzendegi.com/fa/Silent-treatment

حتما ببینید

فرش دستباف9-

فرش دستباف ارزان [هنرکده محمدی]

معمولاً اجزا و عناصر مختلفی در چیدمان خانه وجود دارد که هر کدام به نوبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *