خرید زغال سنگ تهران

فروش و خرید زغال سنگ حرارتی [قیمت روز 1400]

خرید و فروش زغال سنگ حرارتی، یکی از اولین سوخت های فسیلی و یکی از مهم ترین منابع تامین انرژی در جهان، همیشه تغییر کرده است

و مطالعه جدید دیده بان جهانی می گوید که استفاده از زغال سنگ در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است.

این ماده معدنی بسیار ارزشمند علاوه بر مصرف سوخت یا تولید انرژی به صورت برق، کاربردهای فراوان و قابل توجهی در بسیاری از صنایع دیگر دارد.

برخی از صنایعی که زغال سنگ در آنها نقش مهمی ایفا می کند عبارتند از: صنعت فولاد، تولید گاز هیدروژن، تولید کربن فعال و مواد آلی مانند پروپیلن و اتیلن. زغال سنگ بسته به نوع آن در صنایع مختلفی استفاده می شود.

برای تمایز بین انواع زغال سنگ باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت که از جمله آنها می توان به رطوبت آنها، مواد تشکیل دهنده آنها یا میزان زغال سنگ اشاره کرد.

زغال سنگ حاصل از بقایای گیاهان و درختان کهنسال که قبلاً زیسته اند یکی از مهمترین عوامل توسعه و تولید بسیاری از کشورهای جهان است.

این ماده ارزشمند در حال حاضر چهل درصد برق جهان و همچنین سی درصد از انرژی اولیه مصرفی جهان را تامین می کند.

 

زغال سنگ حرارتی

 

زغال سنگ حرارتی

زغال سنگ بیشتر در کشورهایی مانند چین و آمریکا یافت می شود و ایران یکی از ثروتمندترین کشورها از نظر زغال سنگ محسوب نمی شود و با چهارده میلیون تن ذخایر بالقوه در رتبه بیست و ششم جهان قرار دارد.

این در حالی است که از نظر تولید جزو ده کشور برتر دنیاست و به دلیل کیفیت خوب زغال سنگ ایران، بسیاری از کشورهای دنیا خواهان آن هستند.

علاوه بر این، تولید زغال سنگ برای مصارف خانگی رو به افزایش است و این ماده گرانبها در بسیاری از صنایع قابل استفاده است.

 

خرده فروشی زغال سنگ حرارتی دستچین شده در سراسر کشور

 

مزایای استفاده، خرید و فروش زغال سنگ حرارتی

اگرچه زغال سنگ بیش از هر چیز به عنوان ماده اولیه سوخت شناخته می شود. اما شاید جالب باشد که بدانید یکی از مزایای زغال سنگ کاربرد درمانی آن است. استفاده از زغال سنگ به عنوان دارو به هزاران سال قبل و مصریان باستان باز می گردد.

در آن زمان از این ماده به عنوان ضماد روی زخم ها استفاده می شد. اسناد تاریخی به جا مانده از هندی ها نیز نشان می دهد که از زغال سنگ برای تصفیه آب استفاده می شده است.

امروزه به دلیل وجود کربن فعال در این ماده معدنی ارزشمند، انواع فیلتر تصفیه آب و پادزهر تولید می شود. با این حال، صنایع برق و حمل و نقل را می توان پرمصرف ترین بخش حضور زغال سنگ در نظر گرفت.

تامین کننده زغال سنگ با آنالیز های مختلف | شرکت بازرگانی کانیا

 

مواد شیمیایی برای زغال سنگ

گاز سوختی، آمونیاک و قطران از معروف ترین فرآورده های شیمیایی زغال سنگ هستند که در اثر حرارت و طی فرآیند فرآوری به یکی دیگر از مواد با ارزش تبدیل می شوند.

بنزین و نفتالین از دیگر مواد شیمیایی به دست آمده از زغال سنگ هستند. محصولات دیگری مانند زغال سنگ کک و گازهای قابل احتراق نیز با سوزاندن این عنصر ارزشمند تولید می شوند.

 

تامین کننده انواع زغال | شرکت بازرگانی کانیا

 

انواع زغال سنگ

زغال سنگ یک ماده معدنی منحصر به فرد است که دارای کانی های متنوعی است. از جمله کانی های شناخته شده این محصول که پرکاربرد است می توان به زغال سنگ حرارتی و کک سازی اشاره کرد.

هر کدام از این زغال‌سنگ‌ها ویژگی‌های خاصی دارند و تفاوت اصلی در میزان کربن بین دو محصول است. زغال سنگ حرارتی قیمت پایین تری نسبت به نمایش کک دارد و به همین دلیل به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

زغال کک یک ماده معدنی بسیار کمیاب است که با قیمت بالایی عرضه می شود و به همین دلیل در موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته مهم در مورد این کانی این است که از نظر ظاهری کاملاً شبیه به هم هستند و به همین دلیل فقط در آزمایشگاه از یکدیگر قابل تشخیص هستند.

مواد معدنی زغال سنگ در نقاط مختلف جهان وجود دارد و می توان آنها را به روش های مختلفی تهیه و استفاده کرد.

 

 

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

حتما ببینید

فرش دستباف9-

فرش دستباف ارزان [هنرکده محمدی]

معمولاً اجزا و عناصر مختلفی در چیدمان خانه وجود دارد که هر کدام به نوبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *