آموزش پاک کردن لکه ماژیک

آموزش پاک کردن لکه ماژیک

آموزش پاک کردن لکه ماژیک از روی لباس

آنچه در این مقاله می خوانید

شاید تا به حال برایتان این اتفاق رخ داده که لکی ناخوشایند به وسیله ماژیک روی مبلمان یا لباس هایمان  ایجاد شود. در ادامه چگونگی برطرف کردن این نوع لکه ها را به شما آموزش می دهیم .با ما همراه باشید .

از بین بردن لکه ماژیک

می توانید خمیر دندان (ساده ، ژله ای) را روی لکه ی ماژیک قرار دهید. سپس با یک پارچه مرطوب محل را پاک کنید. این روش بر روی قاب های چوبی ، دیوارها و حتی صورت عروسک آزمایش شده و موثر است.
اما ممکن است این روش کمکی به شما نکند. در این صورت نگران نباشید. زیرا می توانید یکی از روش های زیر را امتحان کنید:

آموزش پاک کردن لکه ماژیک

اول از همه ، روش خمیر دندان روی یک میز چوبی کار می کرد که مدت هاست دارای یک لکه ماژیک ماندگار است. کافیست کمی خمیر دندان روی لکه بمالید و یک تا دو دقیقه صبر کنید. سپس با کمی صابون و پارچه مرطوب و کمی فشار می توانید لکه ها را کاملا پاک کنید.

حتماً از خمیردندانهای ساده که حاوی مواد ساینده نیستند ، استفاده کنید ، مخصوصاً وقتی می خواهید لکه ای از چوب پاک کنید (مانند مبلمان چوبی). زیرا در غیر این صورت ممکن است سطح چوبی مبل یا میز شما خراشیده شود.

 

در اینجا چند نکته برای حذف رنگ ماژیک از چوب ، دیوار ، کف و لباس آورده شده است:

از پاک کن استفاده کنید.

از اسپری ضد آفتاب استفاده کنید (نکته: کرم ضد آفتاب را برای مدت طولانی روی درخت نگذارید ، زیرا ممکن است به آن آسیب برساند)

از اسپری مو استفاده کنید.

اسپری حشره کش به لکه بزنید.

برای شستن لباس های رنگی ، 3-4 فنجان آمونیاک خانگی را با 1/4 فنجان آب مخلوط کنید و لباس مورد نظر را به مدت 24 ساعت در محلول قرار دهید و سطل حاوی محلول را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید.

از دستمال مرطوب کودک استفاده کنید.

ضد عفونی کننده دست را روی لکه بمالید و سپس آن را کاملا بشویید.

منبع:

http://www.nazweb.ir/193389-آموزش-پاک-کردن-لکه-ماژیک.html

———————-.

برای پاک کردن لکه ماژیک از روی دیوارها و وسایل منزل چه باید کرد؟

لکه های ماژیک روی دیوارها و مبلمان را با استفاده از روش های تمیز کردن مناسب پاک و از بین ببرید. برای از بین بردن لکه ها در همه جا وقت بگذارید ، اگر فرزند کوچکی در خانه دارید ، کمبود لکه ماژیک اجتناب ناپذیر است.

حتی بزرگسالان توانایی رنگ آمیزی دیوارها یا مبلمان را دارند ، با هر قطره جادو روی مبل یا صندلی یا با حرکت دادن دست خود با هیجان می توانید یک خط ضخیم روی دیوار بکشید.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید مبل را دور بیندازید یا بلافاصله کل دیوار را رنگ کنید ، چندین گزینه برای تمیز کردن دیوارها و مبلمان وجود دارد.

روش پاک کردن لکه ماژیک از تمام وسایل منزل

بخش 1 از 3: نوع ماژیک، نحوه پاک کردن لکه را تعیین می کند:

یکی از مهمترین عوامل از بین بردن لکه های ماژیک از دیوارها یا مبلمان ، نوع ماژیک است که استفاده می شود. دو نوع جادو وجود دارد. جادوی دائمی و همچنین نوعی که به راحتی پاک می شود.

در صورت امکان نوع ماژیک را که برای تعیین میزان رنگ آمیزی دیوار یا مبل می توانید پیدا کنید. این به پاکسازی لکه کمک می کند.

طلسم های دائمی بیشتر طول می کشد و بسته به اندازه مارک ، ممکن است به کمک تمیزکاری حرفه ای نیاز داشته باشد.

بخش 2 از 3: چگونگی پاک کردن لکه ماژیک از روی دیوارها:

اگر روی دیوار لکه ماژیک دارید ، چندین گزینه برای تمیز کردن آن وجود دارد. برای از بین بردن لکه های ماژیک از دیوار این مراحل را دنبال کنید:

مرحله 1:شروع کار ردیابی:

در ابتدا، نوع و جنس رنگ خود دیوار را مشخص کنید. همه پوشش دیوارها شامل موارد زیر هستند:

 • رنگ
 • کاغذدیواری
 • پنل چوبی

برخی از راه حل های تمیز کردن، به چوب و یا کاغذدیواری خسارت وارد می کنند، پس حتما از جنس دیوار مطمئن شوید.

روش های از بین بردن لکه ماژیک از روی دیوار

مرحله 2:پاک کردن لکه را آغاز کنید.

از استفاده از آب برای تمیز کردن لکه های دیوار خودداری کنید ، زیرا به راحتی لکه را به اطراف پخش می کند. این گزینه ها را امتحان کنید تا لکه را بدون پخش آن پاک کنید.

اما قبل از انجام این کار ، باید یک منطقه کوچک را دور از دید کل مکان آزمایش کنید تا مطمئن شوید که صدمه ای وارد نمی کند:

 • ایزوپروپیل الکل (یا موادی که حاوی آن هستند، مانند اسپری مو) با مقدار کمی نمک
 • پاک کننده ماژیک
 • خمیردندان
 • روغن لیمو
 • اسپری مو
 • جوش شیرین و سرکه

هنگام تمیز کردن لکه ، از یک پنبه یا یک تکه پارچه کوچک استفاده کنید و حتماً به جای مالش ، لکه را به آرامی مالش دهید.

اگرچه ممکن است کمی طول بکشد تا لکه دیوار را پاک کند ، اما مالش آن می تواند لکه را به اطراف گسترش دهد و به رنگ آسیب برساند. این امر همچنین می تواند به کاغذ دیواری آسیب برساند.

مرحله 3:وقتی این روش کار و عمل نمی کند.

اگر همه چیز را امتحان کرده اید و نام تجاری همچنان باقی است ، وقت آن است که به جای تمیز کردن ، پوشش آن را در نظر بگیرید. توصیه می شود برای هر رنگی که در خانه استفاده می شود حداقل یک جعبه رنگ داشته باشید.

اگر رنگ اضافی ندارید ، می توانید با زاویه ای دور از میدان دید دیوار خود سعی کنید رنگ دلخواه را بدست آورید. سپس روی لکه نقاشی کنید.

اگر دیواری به رنگ روشن دارید می توانید دیوار را کاملاً بپوشانید. اگر کاغذ دیواری دارید ، ممکن است لازم باشد مقداری از آن را از دیوار جدا کنید.

چگونه لکه ماژیک را پاک کنیم؟

بخش 3 از 3:چگونگی پاک کردن لکه های ماژیک از مبلمان:

لکه ماژیک بر روی مبلمان شما می تواند باعث سردردتان شود، زیرا این واقعیت که شما نمی توانید بر روی لکه ها رنگ بزنید، می تواند هزینه زیادی داشته باشد.

مرحله 1:تعیین کنید که چه چیزی باید تمیز شود.

برای از بین بردن لکه ماژیک از مبل، ابتدا مشخص کنید که لکه روی چه چیزی است. اول جنس مبلمان را مشخص کنید:

 • پارچه ای
 • وینیل
 • چوب
 • فلز
 • پلاستیک

مرحله 2:تمیز کردن آن.

هنگامی که مشخص کردید که لکه روی چه موادی وجود دارد، زمان آن است که فرآیند پاک کردن را شروع کنید.

نحوه صحیح پاک کردن لکه ماژیک از روی مبل

پاک کردن لکه ماژیک روی پارچه:

برای از بین بردن لکه ماژیک حوله ، به یک اسفنج آغشته به الکل نیاز دارید. اسفنج را روی لکه بمالید و از خشک کن برای جذب آن استفاده کنید. اسفنج را عوض کنید تا از ایجاد لکه جلوگیری کند.

در صورت باقی ماندن لکه ها ، از شامپو فرش و شامپوی مبلمان استفاده کنید. دستورالعمل های تمیز کردن را دنبال کنید زیرا مارک های مختلف روش های مختلفی دارند.

گزینه های زیادی برای از بین بردن دائمی جادو از پارچه وجود دارد! الکل ، ضد عفونی کننده دست ، اسپری مو ، پاک کننده لاک ناخن ، WD-40 ، سرکه سفید مقطر ، کرم تارتار و آبلیمو یا خمیر دندان ساده را امتحان کنید.

همچنین باید یک حوله قدیمی یا چند حوله کاغذی بین لکه و طرف دیگر جسم قرار دهید تا جوهر را جذب کرده و از انتقال لکه به منطقه دیگر جلوگیری کند. پارچه های ظریف مانند ساتن یا ابریشم را با تمیز کردن خشک پاک کنید.

 

پاک کردن لکه ماژیک بر روی چوب، فلز یا پلاستیک:

برای تمیز کردن مکان ماژیک ، خواه شسته شوند یا نه:
به آرامی ایزوپروپیل الکل را در ناحیه مورد نظر بمالید و لکه را خیس کنید تا پاک شود. خمیر دندان را با دقت روی ناحیه مورد نظر بمالید. از این مواد استفاده کنید تا تمیز شود.
توصیه می شود از خمیر دندان ساده سفید استفاده کنید (این روش باعث خراش فلز و پلاستیک می شود ، توصیه می شود این روش را بعد از موارد دیگر امتحان کنید).
پاک کننده لاک ناخن را امتحان کنید و تمیز کنید تا تمیز شود. توجه به این نکته مهم است که این امر می تواند باعث تغییر رنگ مبل ساخته شده از چوب شود.
جادوها با خشکشویی می توانند جادوهای پلاستیکی سخت را از بین ببرند. فقط روی لکه بزنید و ادامه دهید تا لکه از بین برود.
از پاک کننده های ماژیک روی پلاستیک های سخت و برخی فلزات (به استثنای مس یا فولاد ضد زنگ) استفاده کنید. اسفنج را مرطوب کرده و لکه ها را با دقت پاک کنید. وقتی فواید و تأثیر آن را دیدید.
برای عتیقه جات یا وسایل گران قیمت ، مبلمان لوکس تر ، با داشتن سرویس حرفه ای تمیز کردن مبلمان ، می تواند شما را از آسیب رساندن به مبلمان نجات دهد.
اگر مراحل بالا برای شما مفید نبود یا آزمایشاتی را انجام دادید که می تواند به پارچه یا مواد دیگر آسیب برساند ، خدمات تمیز کردن حرفه ای می تواند شما را نجات دهد و شما را از جایگزینی مبل گرانبها نجات دهد.

پاک کردن لکه ماژیک از اثاثیه چوبی و کف:

برای جادوی دائمی روی درخت ، استفاده از الکل ، کره بادام زمینی یا خمیر دندان ساده خوب است. این کار را تکرار کنید تا لکه از بین برود.

هر یک از این روش ها را در یک نقطه خاص امتحان کنید تا مطمئن شوید لکه ها یا رنگ روی چوب خود را پاک نمی کنید.

پاک کردن لکه ماژیک از پارچه ها و اثاثیه مبلی چرمی:

برای این کار از اسپری مو ، سرکه سفید مقطر یا ضد آفتاب استفاده کنید. (عجیب!) محلول یا اسپری را روی لکه بمالید ، سپس پاک کنید تا لکه پاک شود.

پاک کردن لکه ماژیک از فرش:

همانطور که قبلاً گفتیم ، ما قبلاً در مالش الکل روی فرش موفقیت زیادی داشته ایم! اما می توانید از سرکه سفید مقطر ، اسپری مو یا کرم اصلاح نیز استفاده کنید.

لکه را به جای مالش خیس کنید تا دیگر لکه ای روی الیاف فرش مالیده نشود. یا می توانید از آهن استفاده کنید تا لکه ها را به راحتی از بین ببرید!

رفع لکه ماژیک از دیگر مبلمان:

روش های بالا را دنبال کنید تا لکه های ماژیک دائمی را از روی پارچه ، مبل چوبی یا چرمی پاک کنید. برای مبلمان لمینت ، یکی از ساده ترین (و مهیج ترین!) راه های از بین بردن لکه های ماژیک دائمی ، پاک کردن آنها با یک پارچه خشک است!

روش های دیگری که ممکن است بسته به مبل شما کار کند مالش الکل ، پاک کننده لاک ناخن ، خمیر دندان ساده ، جوش شیرین یا WD-40 است و به عنوان یک هشدار ،

حتما از یک حوله ماژیک استفاده کنید از استفاده از مبلمان گران قیمت براق استفاده نکنید! این کار شما را کامل می کند.

پاک کردن لکه ماژیک از تخته سفید:

چه کسی به طور تصادفی بر روی تخته سفید ماژیک دائمی کشیده است؟ خوشبختانه حذف آن آسان است. رویش ماژیک خشک پاک کن بکشید و سپس علائم را از بین ببرید.

پاک کردن لکه ماژیک از روی کاغذ:

من مطمئن هستم که شما بچه های خوبی دارید که هرگز کتابخانه کتاب نمی کشند. اما اگر در بعضی موارد داشته باشند ، راه حل خوبی وجود دارد.

مقدار کمی پاک کننده لاک ناخن را روی لکه خود بمالید. مراقب باشید که مقاله را اشباع نکنید! پاک کننده لاک را با یک پارچه تمیز مرطوب کنید. این کار را تکرار کنید تا لکه کاملا از بین برود.

پاک کردن لکه ماژیک از شیشه:

برای ظروف شیشه ای ، مانند پنجره ها ، فنجان ها یا ظروف ، می توانید از خمیر دندان ساده همراه با جوش شیرین یا WD-40 ، پاک کننده لاک ناخن ، مارکر خشک یا الکل استفاده کنید.

مواد انتخاب شده را با دستمال کاغذی پاک کنید. این کار را تکرار کنید تا لکه از بین برود.

تمیز کردن لکه ماژیک از پوست:

وقتی بچه بودم یادم می آید که با دوستانم روی پوستم خالکوبی کردم. مادرم هیجان زده نبود. اما جادوی دائمی با هزاران محصول معمولی خانگی به راحتی از روی پوست پاک می شود.

پاک کننده لاک ناخن ، لوسیون ، کرم اصلاح ، ضد آفتاب ، الکل یا ضد عفونی کننده دست را امتحان کنید.

پاک کردن لکه ماژیک از صفحات نمایشی:

مراقب این صفحات ظریف باشید! می توانید از خمیر دندان ساده (نه ژله ای) یا دستمال مرطوب استفاده کنید. ابتدا سعی می کنم کودک را پاک کنم و صفحه را با دقت پاک کنم.

اگر این روش جواب نداد و جواب نداد ، به دنبال خمیر دندان بروید. خمیر دندان را روی لکه بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند ، سپس با یک پارچه تمیز پاک کنید. این کار را تکرار کنید تا لکه از بین برود.

رفع لکه ماژیک از پلاستیک:

برای پاک کردن نشانگر دائمی از پلاستیک می توانید از پاک کن با مداد ، ضد آفتاب ، نشانگر خشک یا الکل استفاده کنید. هر یک از آنها مجبور هستند که در مورد انواع پلاستیک ها از سطل های پلاستیکی گرفته تا اسباب بازی ها ، مبلمان و … کار کنند و واکنش نشان دهند.

پاک کردن لکه ماژیک از فلز:

برای اشیا فلزی مانند فولاد ضد زنگ ، از مالیدن الکل ، ماژیک خشک یا خمیر دندان ساده استفاده کنید. پس از استفاده از هر یک از آنها ، لکه ماژیک از بین می رود.

از بین بردن لکه ماژیک از کاشی:

کاشی کاری باید نسبتاً آسان باشد ، اما ممکن است لازم باشد کمی بیشتر برای تمیز کردن کاشی کار کنید. سعی کنید با استفاده از مسواک یا چوب پنبه وارد گوشه ها شوید. شما می توانید کاشی را با خمیر دندان ساده ، لاک و مو تمیز کنید.

پاک کردن لکه ماژیک از گرانیت:

گرانیت می تواند یک ماده تمیز کننده شیک باشد! مالیدن الکل یا آب اکسیژنه می تواند کمک کند. مراقب باشید برای جلوگیری از ایجاد خراش روی گرانیت ، آنها را برای مدت طولانی ترک نکنید.

رفع لکه ماژیک از کف و میزهای کابینت لمینتی:

ورقه ورقه معمولاً صاف است ، بنابراین تمیز کردن آن نیز آسان است. بهتر است از خمیر دندانهای ساده (نه ژله ای) همراه با کمی جوش شیرین و مالیدن الکل یا پاک کننده ماژیک استفاده کنید.

پاک کردن لکه ماژیک از اثاثه یا لوازم داخلی میکروفایبری:

می توان آنها را با مالیدن الکل و اسفنج مرطوب تمیز کرد ، اما آب اکسیژنه یا پاک کننده لاک ناخن نیز باید کار کند.

تمیز کردن لکه ماژیک از تخته گوشت:

نمک را روی لکه ها بریزید و از نصف لیمو برای پاک سازی لکه ها استفاده کنید. بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد بشویید.

منبع: نمناک

 

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

حتما ببینید

مدل آبنما سنگی

130+ مدل آبنما سنگی [خانگی، ویلایی]

آبنما انواع مختلفی دارد که شما می توانید برای حیاط منزل ، هتل ، ساختمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *